Hledejte nejlepší nabídky letenek

Fidži Yasawa Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Yasawa Islands


1. Jak se dostat na ostrovy Yasawa?

Je možné se dostat na ostrovy Yasawa lodí nebo hydroplánem z Nadi. Cesta lodí trvá přibližně 5 hodin a hydroplánem přibližně 30 minut.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrovy Yasawa?

Nejlepší čas na návštěvu ostrovů Yasawa je v období od května do října, kdy je sušší a slunečnější počasí. Avšak turistická sezóna trvá celý rok.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na ostrovech Yasawa?

Na ostrovech Yasawa je možné se věnovat mnoha aktivitám, jako jsou potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, průzkum ostrovů, turistiku, rybaření a wellness.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrovech Yasawa?

Na ostrovech Yasawa je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou Sawa-i-Lau, Kuata, Nacula a Naviti.

5. Kde se mohu ubytovat na ostrovech Yasawa?

Na ostrovech Yasawa je řada resortů, hotelů a bungalovů. Mezi populární ubytovací možnosti patří Barefoot Manta, Blue Lagoon Beach Resort, Octopus Resort a Paradise Cove Resort.

6. Jsou ostrovy Yasawa vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, ostrovy Yasawa jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mnoho resortů nabízí dětské aktivity a programy a řada pláží je vhodná pro děti k plavání a šnorchlování.

7. Jak je to s potravinami na ostrovech Yasawa?

Na ostrovech Yasawa najdete řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní jídlo. Mnoho resortů nabízí také stravování v ceně pobytu. Nicméně, vzhledem k tomu, že ostrovy jsou izolované, může být výběr potravin omezený a ceny vyšší než na pevninských částech Fidži.

8. Potřebuji vízum na Fidži?

Občané České republiky nepotřebují vízum na pobyt do 4 měsíců na Fidži. Při vstupu do země musí mít platný cestovní pas a doklad o zpáteční letenky nebo pokračující cesty.


Dovolená Fidži Yasawa Islands


Fidži není jenom odloučený ostrůvek uprostřed Pacifiku s bílými plážemi a kančími koktejly, ale skrývá také skvostná místa s nezapomenutelnými zážitky. Jedno z nich jsou Yasawa Islands.

Yasawa Islands jsou souostroví, které se nachází 80 kilometrů severozápadně od hlavního města Suva. Tvoří je celkem 20 malých ostrovů, které nabízejí návštěvníkům nejen neskutečnou krásu přírody, ale také možnost seznámit se s místními kmeny.

Na ostrovech se nacházejí malebné vesničky, kde žijí Fidžijci tak, jako jejich předkové před několika staletími. Můžete se setkat s místními obyvateli, kteří vám ukáží, jak žijí a budou rádi, když si dáte s nimi tradiční jídlo - kokosový chléb s těstovinovou omáčkou.

Kromě setkání s lidmi můžete návštěvníci využít k předohliadnutí i neuvěřitelné krásy. Pláže na ostrovech jsou nejen krásné, ale nabízejí také jedinečnou příležitost k poznání podmořského světa. Snorchlování a potápění jsou velmi populární a nabízejí možnost pozorování korálů, ryb a dalšího mořského života.

Pro ty, kdo si chtějí užít luxusní pobyt, nabízí Yasawa Island Resort & Spa dokonalé zázemí, aby si každý den užil plným plynem. Můžete si užívat jídlo v nejlepší restauraci na ostrově, relaxovat u bazénu nebo si užívat posilovny. Narativních vstupů se pak nabízí hromada. Můžete jet na nádhernou procházku po celém ostrově, podniknout si romantický výlet na pláži s piknikem, vyzkoušet si člun a objet celý ostrov, nebo si prostě jen tak ležet na pláži a užívat si nádhernou scenérii.

Návštěva Yasawa Islands je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vzdát veškerého stresu a odpočinout si na místě, kde čas zpomalil s teplým mořem a nádhernými plážemi. Navíc to je skvělá příležitost poznat místní obyvatele a jejich zvyky, což je zážitek, který se vám jistě navždy vryje do paměti.

Pokud si chcete užít nádhernou dovolenou, která nabízí tak silné dojmy, jaké jste dosud nikdy nezažili, Yasawa Islands by určitě měly být vaším cílem. Pokud se sem vydáte, zjistíte, že Měsíc a ostrovy jsou neuvěřitelně krásné a je třeba si je užít do posledního okamžiku.


Ubytování Fidži Yasawa Islands


Fidži je nádherný ostrovní ráj a jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Jižním Pacifiku. Yasawa ostrovy, nacházející se na západě Fidži, nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky.

Yasawa ostrovy jsou tvořeny překrásnými bílými plážemi, tyrkysovými vodami oceánu a malebnými sopečnými vrcholky. Tato exotická destinace je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, relaxaci a příležitost prozkoumat krásy přírody.

Na Yasawa ostrovech se nachází mnoho luxusních resortů, které nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky. Bungalovy přímo na pláži, bungalovy s výhledem na oceán nebo soukromé vile s vlastním bazénem - všechny tyto možnosti jsou k dispozici na těchto ostrovech.

Výhodou ubytování na Yasawa ostrovech je skutečnost, že můžete strávit svůj pobyt v odloučení od civilizace. Není zde přístup k internetu ani televizi, takže se můžete skutečně odpojit od každodenního stresu a relaxovat v klidném prostředí. Mnoho resortů také nabízí širokou škálu aktivit, jako je šnorchlování, potápění, plavání s žraloky nebo výlety na okolní ostrovy. Pokud se rádi potápíte, Yasawa ostrovy mají mnoho potápěčských lokalit, kde si budete moci prohlédnout úžasné korálové útesy a rozmanité podmořské životy.

Kromě krásné přírody a aktivit na pláži můžete také poznat místní kulturu a tradice. Na Yasawa ostrovech se nachází několik tradičních vesnic, které vám ukáží autentický fidžijský život. Místní lidé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vás seznámí se svou kulturou a zvyklostmi.

Yasawa ostrovy jsou také ideální destinací pro svatební cestu. Romantické pláže a nádherné západy slunce poskytují dokonalé prostředí pro novomanžele. Dostupné jsou také balíčky pro svatební cesty, které zahrnují několik romantických aktivit a služeb.

Ať už plánujete strávit aktivní dovolenou nebo jen relaxovat na pláži, ubytování na Yasawa ostrovech vám poskytne maximální pohodlí a luxus. Bílé pláže, tyrkysová voda a přátelští místní lidé vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Věřte mi, Fidži a Yasawa ostrovy vám přinesou dokonalý odpočinek a zároveň vám ukáží krásy přírody a kultury tohoto exotického ráje.


Letenka Fidži Yasawa Islands


Yasawa ostrovy jsou jednou z nejkrásnějších destinací na Fidži. Tyto ostrovy se nachází na severozápadě Fidži a nabízejí návštěvníkům úchvatné pláže, tyrkysové moře a podmořský svět.

Letenka do Yasawa ostrovů je ideální volbou pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užívat si bezstarostného pobytu na tropických ostrovech. Letenku si můžete rezervovat u mnoha leteckých společností, včetně Fijian Airways a Fly Pacific Blue.

Cesta na Yasawa ostrovy začíná letištěm Nadi, které se nachází na západním pobřeží Fidži. Z letiště se můžete dostat na Yasawa ostrovy lodí nebo hydroplánem. Cesta lodí může trvat od dvou do pěti hodin a zahrnuje nádhernou plavbu přes tyrkysové moře a kolem malých ostrovů.

Jednou z nejvíce oblíbených aktivit na Yasawa ostrovech je potápění a šnorchlování. Tento region je známý svým fantastickým podmořským světem a návštěvníci zde najdou mnoho korálových útesů a tropických ryb. Kromě toho se zde můžete také potopit až k vrakům potápěčských lodí a pozorovat zde mnoho druhů žraloků.

Dalšími populárními aktivitami na Yasawa ostrovech jsou vodní sporty, jako je například kajak, windsurfing a paddleboarding. Návštěvníci mohou také objevovat mnoho malých ostrovů s čistými plážemi a exotickými rostlinami.

Yasawa ostrovy jsou domovem pro mnoho malých vesniček, které se nacházejí v překrásném prostředí laguny a bílých pláží. Zde můžete potkat místní lidi, kteří jsou známí pro svou přátelskost a pohostinnost a ochotně vám ukáží své tradiční obydlí a kulturu.

Nezapomeňte ochutnat také místní kuchyni, která se skládá z čerstvých mořských plodů, tropického ovoce a zeleniny. Pro milovníky kokosového mléka je Yasawa ostrovy rajským místem, protože se zde používají k přípravě mnoha jídel.

Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody, dobrodružství a pohostinnosti místních obyvatel, cesta na Yasawa ostrovy je ideální volbou. Letenka na Fidži a následně na tyto krásné ostrovy je tou správnou volbou pro ty, kteří si chtějí užít svůj pobyt v ráji na zemi.


Počasí Fidži Yasawa Islands


Fidži je tropický ostrovní stát v jižním Tichomoří a zahrnuje více než 300 ostrovů. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi jsou Yasawa Islands, které se nacházejí asi 30 kilometrů severozápadně od ostrova Viti Levu.

Jako typicky tropická oblast má Fidži Yasawa Islands v průměru teploty kolem 27 stupňů Celsia po celý rok. Nejteplejší období jsou měsíce listopad až duben, kdy teploty mohou stoupat až na 32 stupňů Celsia. V této době také přichází nejvíce srážek, které jsou ale spíše krátkodobé a neovlivňují výrazně dovolenou.

Od května do října, tzv. suché sezóny, jsou průměrné teploty o něco nižší, kolem 24 stupňů Celsia. Toto období také nabízí více slunečných dnů a méně srážek, což může být pro turisty ideální doba k návštěvě ostrovů.

Kromě teploty a srážek je také důležité vzít v úvahu vlny a mořské proudy. Yasawa Islands jsou obklopeny křišťálově čistým mořem, které nabízí ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Nicméně být si vědom vln a mořských proudů je mimořádně důležité. Být obeznámeni s lokálními zvyklostmi a zkušenějšími plavci, než se pustit do vod, může být velmi užitečné.

Celkově vzato, Fidži Yasawa Islands nabízí převážně teplé a slunečné počasí po celý rok. Pokud máte raději nižší teploty a méně srážek, zvažte návštěvu v období od května do října. Pokud se chystáte na dovolenou s větší porcí dobrodružství v moři, nezapomeňte vzít v úvahu vlny a mořské proudy. Celkově však není pochyb o tom, že Yasawa Islands jsou jedním z nejhezčích míst, které můžete v Fidži navštívit.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky