Hledejte nejlepší nabídky letenek

Etiopie Walled City of Harar

Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí, která oplývá bohatou historií a kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které můžete v této zemi navštívit, patří Walled City of Harar, česky také zmiňované jako Město obehnané hradební zdí. Toto místo je skutečným pokladem, který odhaluje zázrak etiopského středověkého života a zvyků.

Harar se nachází východně od Etiopské vysočiny, přibližně 520 km od hlavního města Addis Abeby. Toto město bylo založeno v 7. století a je jedním z nejstarších dosud obydlených míst v zemi. Jeho významnou historii odráží architektura a tradice, které stále přežívají.

Město je obehnané starobylou hradební zdí, která je dlouhá přes 3 km. Tato historická pevnost byla postavena v 16. století a je jednou z nejlépe zachovalých v Afričeklasifikace century. Hradební zeď fungovala jako ochranný opatření proti vnějším útokům a také sloužila k oddělení muslimského centra od křesťanského Etiopie.

Procházka po úzkých uličkách Walled City of Harar je jako cesta v čase. Když projdete bránou dovnitř, okamžitě se ocitnete v jiném světě, plném historických budov a malebných dvorků. Harar je známé také svým tržištěm, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb) nebo káva. V Hararu je totiž patrná silná tradice kávy a město je domovem mnoha kaváren, které se pyšní světově proslulou etiopskou kávou.

Další zajímavou atrakcí v Hararu je rozsáhlá sbírka umění a artefaktů, která je umístěna v Hararském národním muzeu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s bohatou kulturní historií města a země.

Nejvíce významnou památkou však je Hararská mešita Jámeh a UNESCO ji prohlásilo za světové dědictví. Tato mešita pochází z 16. století a je jednou z nejstarších v Etiopii. Jedinečným rysem této mešity jsou 99 dřevěných sloupů, které byly vyřezány ručně a zdobí jejich vnitřek.

Cestou zpět z Walled City of Harar můžete navštívit také Hararské vězení, které je známé svou neobvyklou praxí sdílení vězeňských cel. Tento zvláštní systém umožňuje vězňům společně s rodinami žít v jedné cele, což je v kontrastu s vězeňskými systémy v jiných částech světa. Tato praxe je součástí tradice jednoty a solidarity, která je v Hararu velmi silná.

Celkově lze říci, že návštěva Etiopie Walled City of Harar je jedinečným zážitkem, který vás zavede do minulosti a přiblíží vám tamější vzrušující kulturu a tradice. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, rozhodně neváhejte toto místo zařadit na svůj seznam cestovních cílů. Výlet do Hararu vám poskytne unikátní pohled na etiopské dědictví a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je země, která skrývá mnoho krás a zajímavostí. Jedno z těchto míst, které stojí za návštěvu, je tzv. Walled City of Harar, což je historické město nacházející se východně od etiopského hlavního města Addis Abeby. Kromě své bohaté historie je toto místo také známé pro své specifické počasí.

Harar se nachází v horách, což ovlivňuje místní klima. Město se nachází ve výšce přibližně 1850 metrů nad mořem, což má vliv na teploty. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C, což je relativně mírné a příjemné počasí.

Jedinou změnou počasí ve Walled City of Harar je rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od listopadu do února a je to nejvhodnější doba k návštěvě města, pokud chcete vyhnout se dešťům. Během tohoto období mohou teploty stoupat až k 30 °C, avšak v noci se mohou snížit až na 10 °C. Suché počasí je ideální pro procházky po městě a poznávání jeho jedinečnosti.

Na druhou stranu, deštivé období začíná v březnu a trvá až do října. Během těchto měsíců může pršet až 10 dní v měsíci. Teploty během deštivého období se mírně snižují a pohybují se okolo 15-20 °C. Pokud se připravujete na návštěvu během deštivého období, nezapomeňte si vzít deštník nebo pláštěnku, abyste se uchránili před případnými přeháňkami.

Harar je také známý pro své mlhy, které se často vyskytují v okolí města. Mlhy vytvářejí tajemnou atmosféru a dávají Walled City of Harar zvláštní kouzlo. Pokud si přijdete na prohlídku města za mlhavého počasí, budete se cítit jako ve filmu a zažijete nezapomenutelné zážitky.

Celkově vzato, počasí ve Walled City of Harar je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Ať už se rozhodnete navštívit město během suchého nebo deštivého období, máte zaručeno, že se vám zde bude líbit. Kombinace historického a kulturního bohatství s jedinečnou atmosférou tohoto místa je nezapomenutelná.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je neuvěřitelně pestrá a zajímavá země, která nabízí mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nejzajímavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie země, je Walled City of Harar.

Harar je starobylé město východně od Addis Abeby, které je jedním z nejzachovalejších islámských měst v Africe. Harar byl kdysi důležitým obchodním centrem, kde se setkávaly různé kultury a náboženství. Dnes je to město, které se může pochlubit několika historickými památkami, mezi nimiž je i Walled City.

Walled City of Harar je starobylý opevněný komplex, který sloužil jako obranná linie pro město v minulosti. Město je obestaveno hradbami, které jsou vysoké až 5 metrů a mají několik bran. Uvnitř hradby se nachází hned několik malebných domů, mešit a mešitových škol. Většina z těchto budov je postavena v tradičním etiopském stylu, často se stylizovanou výzdobou. Mnoho domů má krásné dřevěné průčelí a zahrady. Walled City také nabízí mnoho úzkých uliček a zákoutí, které mohou být pro turisty velmi atraktivní.

Kromě malebných uliček Walled City, mohou turisté také navštívit mnoho historických budov a památek. Jednou z nejkulturnějších atrakcí v této oblasti je Harar Great Mosque, největší mešita ve městě. Mešita byla postavena již v 16. století a je to skutečně impozantní stavba. Turisté, kteří se zajímají o historii islámu, by si měli rozhodně navštívit Tariqa Mosque, což je malá mešita založená v 17. století, která je dnes považována za jedno z nejsvatějších míst v Hararu.

Celkově, Walled City of Harar je skutečným turistickým skvostem Afriky. To, co dělá toto místo tak zvláštním, je jeho historická a kulturní celistvost. Pokud chcete navštívit místo s bohatou historií a nádhernou architekturou, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Harar. Není to jen zajímavé místo k návštěvě, ale také jedna z nejzachovalejších památek v Africe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Jak se dostat do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hararu, je letecky přes mezinárodní letiště v Addis Abebě. Poté lze použít vnitrostátní lety nebo autem do Hararu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Hararu je od října do dubna, když je počasí suché a teploty jsou příjemné. Vyhněte se deštivému období od června do září.

3. Kolik stojí vstupné do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Vstupné do Hararu se může lišit, ale obvykle se pohybuje kolem 100 ETB (etiopského birru).

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Hararu patří historické opevnění, staré mešity, Hararský muzeum, trhy s místním zbožím a tradiční domy nazývané "hararis".

5. Jak dlouho by měla být plánována návštěva Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Na návštěvu Hararu by se měl ideálně plánovat minimálně jeden až dva dny, aby se mohli návštěvníci projít všemi hlavními atrakcemi a zažít atmosféru tohoto historického města.

6. Mohou cizinci vstoupit do Etiopie Walled City of Harar?
Odpověď: Ano, cizinci mají povolený vstup do Hararu. Je však důležité dodržovat místní zvyklosti a respektovat místní kulturu a tradice.

7. Jaké jsou doporučené místo


Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí extrémních kontrastů, kde se setkávají historie a současnost, orient a africká divočina. A když se řekne Etiopie, většina turistů neví o městě Harar a jeho zdi, které patří k nejvýznamnějším památkám tohoto zeměpisného území.

Harar je město, které má zvláštní atmosféru a kde se v ulicích proplétá pestrost kultur, náboženství a každodenního života. Je to místo na konci světa, které očarovalo mnoho dobrodruhů, badatelů a cestovatelů, kteří o něm zanechali mnoho cenných záznamů. Naštěstí se díky rozvíjejícímu turistickému průmyslu město dostalo do povědomí i návštěvníků zahraničí.

Zdejší historické opevnění, tzv. Walled City, byla postavena ve 12. století a dnes tvoří součást městského centra. Zedníci postavili mohutné kamenné hradby, které měly vydržet útoky nepřátelských vojsk, ale také chránit obyvatele města před přírodními katastrofami jako jsou záplavy a povodně. Tyto zdi část města chrání dodnes a společně s dalšími architektonickými památkami tvoří jedinečný celek, který si zaslouží pozornost návštěvníků.

Harar patřila k významným obchodním centrům v Africe a stala se důležitou postupně pro muslimy, křesťany a židy. Stopy těchto základních náboženských vyznání se v Hararu zachovaly dodnes a promítají se do mnoha rysů města. V ulicích se proplétají tradiční bazar, mešity, kostely, synagogy i hinduistické chrámy a všichni obyvatelé se snaží o soužití, které by respektovalo ostatní kultury a náboženství.

Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty také prohlídka hararské zoologické zahrady, která patří k nejvýznamnějším podobným zařízením v Africe. Zde uvidíte mnoho zvířat, která se běžně nevyskytují jinde a mnoho z nich bude pro vás velkým zážitkem.

Pokud se rozhodnete, že pojedete na dovolenou právě do Hararu, můžete si být jisti, že se jedná o unikátní zážitek a vstoupíte do zcela jiného světa. Pro cestovatele, kteří touží po poznávání nových kultur, jde o stoprocentně správnou volbu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky