Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Port Said

Počasí Egypt Port Said


Egyptské město Port Said se nachází na východním pobřeží Suezského kanálu, nedaleko od hranic se Suezským průplavem. Tato oblast patří k nejteplejším a nejsušším v zemi. V tomto článku se podíváme na typické počasí, které můžete očekávat v Port Saidu během různých ročních období.

Léto (červenec – září)
Během letního období je Port Said proslulý svými nesnesitelně horkými teplotami. Průměrná teplota vzduchu se během těchto měsíců pohybuje kolem 33°C a s vysokou vlhkostí to může být velice náročné na tělo. Nikdy nezapomeňte nosit klobouk, pitnou vodu a světlé, pohodlné oblečení. Toto období bývá také poměrně suché a během těchto měsíců se obvykle nevyskytují žádné srážky.

Podzim (říjen – listopad)
Podzim v Port Saidu bývá o něco mírnější než léto. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28°C, což je méně dusné a umožňuje vám více venkovních aktivit. Nicméně se stále jedná o suché období a je nutné dbát na dostatečný pitný režim.

Zima (prosinec – únor)
Egyptská zima je pro mnohé návštěvníky příjemnějším obdobím, protože se teploty pohybují v rozmezí 17-23°C. Nicméně mějte na paměti, že Port Said leží na pobřeží, kde bývá poměrně chladno a vlhko. Proto oblékejte si něco teplého, abyste se vyhnuli možným nachlazením.

Jaro (březen – červen)
Jaro v Port Saidu bývá teplejší než zima, ale ještě před létem jsou nejvyšší teploty méně náročné na tělo. Průměrná teplota se pohybuje okolo 23°C a příroda se začíná probouzet po zimě. Díky tomu můžete navštívit některou z místních botanických zahrad a užívat si krásné květinové aranžmá.

Celkově se dá říct, že Port Said je po většinu roku velmi teplý a suchý, což se může pro mnohé turisty stát náročným. Proto berte na vědomí všechny faktory počasí a přizpůsobte své aktivity podle toho. S dostatečnými přípravami si můžete užít krásy tohoto fascinujícího města naplno.


Dovolená Egypt Port Said


Egypt je nádherná země, plná historických památek a krásné přírody. Mezi mnoha zajímavými místy jistě nechybí ani Port Said, který je jedním z nejvýznamnějších přístavů v Suezském průplavu. Tento městský mikroregion se nachází na severovýchodě země, kde se setkávají Středozemní moře a Suezský průplav.

Co dělat v Port Said?

Za návštěvu stojí například chodba solidarity, jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších památek Port Saidu, která byla postavena jako uctění obětem velkého povstání v roce 1956. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout různé pamětní desky, unikátní fotografie a další sbírky, které připomínají hrdinství těch, kteří se vzdali svého života pro svobodu a nezávislost země.

Další zajímavostí je kostel svaté Terezy, který byl postaven před více než 100 lety. Jedná se o skvělou ukázku architektury a designu té doby, a to navzdory tomu, že byl postaven v době, kdy křesťané byli v této oblasti více ohroženi. V kostele lze vidět mnoho křesťanských symbolů, a to jak na stěnách, tak na stropu.

Kromě toho si mohou turisté v Port Saidu vychutnat nádhernou nabídku jídelních a obchodních míst, které nabízejí všechny druhy surovin a potravin. Neměli byste také zapomenout na návštěvu místních trhů, kde můžete nakoupit mnoho kvalitního zboží za velmi příznivé ceny. Zkrátka, Port Said nabízí nekonečnou škálu zážitků a zábavy pro turisty.

Jak se tam dostat?

Do Port Saidu se turisté mohou dostat buď letecky nebo lodí. Existují různé cestovní kanceláře, které nabízejí zájezdy s různým rozsahem programu pro různé druhy turistů. Cestou z Port Saidu do dalších oblastí Egypta mohou turisté využít železničních služeb nebo autobusových spojů.

Závěr

Port Said je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Egyptě. Je to místo, kde se mohou turisté těšit na krásné památky, nádhernou kuchyni a příjemnou atmosféru. Každý turista by měl zažít ten pocit, když projde úzkými uličkami Port Saidu a cítí atmosféru malého přístavního města. Pokud hledáte místo, kde si během vaší dovolené v Egyptě zaregistrovat zajímavé zážitky, potom by Port Said měl být vaší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Port Said


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Port Saidu v Egyptě?
Nejlepší doba na návštěvu Port Saidu v Egyptě je od října do dubna, kdy je teplota příjemnější a nezapočne období horka.

2. Jak se dostanu do Port Saidu?
Port Said má mezinárodní letiště, ale většina turistů přijíždí z Káhiry autobusem nebo vlakem.

3. Co si mohu prohlédnout v Port Saidu?
V Port Saidu je mnoho historických památek, včetně katedrál, muzeí, pevností a starého města. Oblíbeným místem je také Suezský kanál.

4. Náchylnost na turisty na loupeže v Port Saidu?
Port Said je obecně bezpečné místo, ale stejně jako v jakémkoli jiném městě, turisté by měli dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například udržovat osobní věci v bezpečí.

5. Jaký je místní jazyk v Port Saidu?
Místní jazyk je arabština, ale většina lidí mluví také anglicky.

6. Můžu použít egyptskou libru jako měnu v Port Saidu?
Ano, egyptská libra je místní měnou a většina obchodů ji přijímá.

7. Budu potřebovat vízum k návštěvě Port Saidu?
Ano, turisté potřebují vízum k návštěvě Egypta a Port Said je součástí této země. Víza je možné získat při příletu na letiště v Káhiře.

8. Jaké jsou oblíbené jídla v Port Saidu?
Oblíbená jídla jsou například kebab, kuřecí a rybí pokrmy, tzv. falafel a hummus.

9. Můžu použít kreditní kartu v Port Saidu?
Většina hotelů a velkých obchodů přijímá kreditní karty, ale menší podniky obvykle přijímají pouze hotovost.

10. Jaké jsou doporučení na oblékání pro návštěvu Port Saidu?
Většina místních lidí nosí konzervativní oblečení, takže doporučuje se nosit zahalující oblečení a vyhnout se odhalení ramen a nohou. Ženám se doporučuje, aby přikryly vlasy šátkem.


Ubytování Egypt Port Said


Egyptské město Port Said leží na severovýchodním pobřeží Suezského průplavu a nabízí pestré možnosti ubytování pro turisty. Toto město, které je proslavené svým historickým, kulturním a přírodním bohatstvím, láká každý rok tisíce návštěvníků.

Port Said je domovem mnoha hotelů a resortů, které nabízejí různé druhy ubytování pro různé druhy turistů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po cenově dostupné ubytovací zařízení, Port Said má něco pro každého.

Pro ty, kteří touží po luxusu a pohodlí, jsou zde připraveny prvotřídní hotely s veškerými prémiovými službami. Tyto hotely mají moderní zařízení, prostorné pokoje s výhledem na moře a širokou škálu restaurací a barů, kde si mohou hosté vychutnat tradiční egyptskou kuchyni i mezinárodní speciality. Tyto hotely také často nabízejí wellness centra, bazény a pláže, kde si hosté mohou odpočinout a relaxovat.

Pokud hledáte ubytování za přijatelnou cenu, existuje také mnoho levných hotelů a hostinců, které přicházejí v úvahu. Tyto zařízení nabízejí základní vybavení, čisté a útulné pokoje a často mají i vlastní restaurace. I přes nižší cenu zde mohou hosté stále očekávat přátelskou a pohostinnou atmosféru.

Další možností ubytování v Port Said je pronajmutí apartmánu nebo vily. Tyto nezávislé ubytovací možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí větší prostory a soukromí. Apartmány a vily jsou plně vybaveny kuchyní, což poskytuje hostům možnost vařit si vlastní jídlo a snížit tak náklady na stravování.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování v Port Said, můžete se těšit na bohatou kulturní nabídku a atrakce v okolí. Mezi nejpopulárnější patří Suezský průplav, který je známý svou historií a je jednou z nejvýznamnějších světových vodních cest. Port Said má také mnoho zajímavých muzeí, jako je například National Museum of Port Said, kde si můžete prohlédnout umělecká díla a artefakty z egyptské historie.

Celkově je Port Said skvělou destinací pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo bohatého egyptského kulturního dědictví a zároveň si užít pobytu u moře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, zajisté zde budete mít jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Port Said


Egyptské město Port Said je výjimečnou turistickou atrakcí na východním pobřeží Suezského průplavu. Tyto úžasné letenky jsou vstupenkou do tohoto fascinujícího místa, které nabízí vše, co si cestovatel může přát - historii, kulturu, krásné pláže a mnoho dalšího.

Port Said je jedním z hlavních přístavů Egypta a důležitým městem ležícím na severu země. Jako brána k vojenskému průplavu, který spojuje Středozemní moře s Rudým mořem, Port Said nabízí jedinečný pohled na velké obchodní lodě, jež proplouvají mezi zeměmi.

Toto město je také známé svou kulturou a historií. Na procházce různými čtvrtěmi můžete zhlédnout některé z nejkrásnějších koloniálních budov, které byly postaveny během francouzského a britského vlivu na region. Zahradní promenáda, známá jako Corniche, je ideálním místem pro odpočinek s úchvatným výhledem na moře.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Port Saidské muzeum. Zde si cestovatelé mohou prohlédnout sbírky egyptských artefaktů, místních uměleckých děl a dokonce i modely lodí, které kdysi procházely průplavem.

Pokud máte rádi pláže a sluneční paprsky, máte štěstí! V okolí Port Saidu se nachází několik překrásných pláží s jemným pískem a průzračným mořem. Můžete si užívat sluneční koupání, potápění nebo si prostě užívat svůj pobyt u vody s osvěžujícím nápojem v ruce.

A pokud jste milovníci dobrodružství, můžete se vydat na výlet do přírodní rezervace Bardawil Lagoon. Tato sladkovodní laguna je jednou z největších ve Středním východě a nabízí úžasné příležitosti k pozorování ptáků a zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Pokud byste rádi ochutnali místní kuchyni, nemůžete zapomenout zavítat do jednoho z místních trhů. Ty nabízejí širokou škálu čerstvého ovoce, zeleniny, koření a místních specialit, které vám umožní ochutnat autentické egyptské pokrmy.

Aby se vám vaše cesta do Egypta nezapomněla, doporučujeme vybrat si letenky do Port Saidu. Město vám nabídne pestrý mix historie, kultury, krásných pláží a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda jste dovolenkový dobrodruh nebo kultivovaný dovolenkový cestovatel, Port Said nikoho nenechá na pochybách, že Egypt má mnohem více nabídnout, než lze na první pohled vidět.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky