Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je známý svou bohatou historií, starověkými památkami a svým teplým a slunečným počasím. Jedno z nejznámějších míst v Egyptě je Gíza, oblast ležící nedaleko hlavního města Káhiry. Gíza je domovem pro slavnou pyramidu Cheopse a také Sfingu. Jaké je tedy počasí v této oblasti?

Gíza se nachází ve střední části Egypta, blízko Nilu. Klima je zde typicky suché, horké a pouštní. Obvykle jsou zde jasná a slunečná rána, která postupně přechází v teplá odpoledne. Průměrná teplota v Gíze se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, s maximy dosahujícími až 40 stupňů v letních měsících. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je příjemně teplo. Nocní teploty bývají nižší než denní teploty, ale i tak mohou dosáhnout 10-15 stupňů Celsia.

Co se týká srážek, Gíza je obecně suchým územím s minimálními srážkami. Prakticky nedochází k dešťovým srážkám během většiny roku. V některých letech může být srážek víc, ale i tak jsou tyto srážky spíše vzácné a krátkodobé.

Bohatá sluneční energie a suché klima v Gíze jsou faktory, které přispívají k dobře zachovaným památkám z doby starého Egypta. Pyramida Cheopse, jedna z nejslavnějších pyramid na světě, stojí zde již tisíce let a stále působí ohromujícím dojmem. Stejně tak i Sfinga, socha s leví tělem a lidskou hlavou, je v této oblasti velkou připomínkou egyptské historie.

Pokud plánujete navštívit Gízu a její památky, je dobré připravit se na teplé počasí. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, ochranné sluneční brýle, klobouk a také ochranný krém s vysokým ochranným faktorem. Je důležité také pít hodně vody, aby se předešlo dehydrataci.

Pokud máte rádi horké počasí a zájem o egyptskou historii, Gíza je pro vás ideálním místem k návštěvě. Je to místo plné fascinujících starověkých památek, které lze obdivovat za slunečných a teplých dnů. Ať už jste zde kvůli pyramidám nebo kvůli počasí, Gíza vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt není jen země s bohatou historií a kulturou, ale také nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejznámější patří pyramidy v Gíze, které jsou symbolem starověké civilizace a egyptského umění.

Při návštěvě Egypta je nutné navštívit hlavní město Káhiru a samozřejmě také Gízu, která se nachází pouhých 20 kilometrů jižně od Káhiry. V Gíze se nachází tři nejslavnější pyramidy - pyramidy Cheopse, Chafrenovy a Menkeureho, které se řadí mezi Sedm divů světa.

Pyramida Cheopse, největší a nejslavnější z nich, byla postavena v roce 2570 před naším letopočtem. Vysoká je 138 metrů a její základna měří 230 metrů. Vědci odhadují, že na její výstavbu bylo použito až 2,3 milionu kamenných bloků. Je to fascinující, že mnoho z těchto kamenů váží až 15 tun a byly přineseny z vzdálené oblasti na západozemí Nilu.

Druhou největší pyramidou v Gíze je podobně statná pyramidu Chafrenovy s výškou 136 metrů a základnou 215 metrů. Menkaurův komplex pyramid se nachází hned vedle nich a je nejmenší ze všech tří. I tak ale na návštěvníky působí velkolepě a tajemně.

Zdá se, že tyto pyramidy byly postaveny za účelem uctění faraónů a jejich bohů. Postavení pyramid v takové dokonalé geometrické rovnováze až 4 500 let před naším letopočtem, je dodnes záhadou. Tato mistrovská práce stavitelů je jedním z největších zázraků historie.

Nedaleko pyramid se nachází další egyptská památka, a to Sluneční loď Cheopse. Loď byla nalezena v díře vedle pyramidy a byla tam uložena více než 4 500 let. Po složité rekonstrukci je teď umístěna v muzeu, které se nachází na místě nálezu.

Areál pyramid je turistickou atrakcí, kde můžete najmout průvodce, projít celým prostorem a dozvědět se o historii Egypta a pyramid víc. Je také možné vyrazit na koni nebo velbloudovi a užít si tradiční západ slunce v poušti a pozorovat vzdálenou pyramidu Cheopse.

Pokud se plánujete vydat do Egypta, nezapomeňte si přinést klobouk a opalovací krém, protože teploty v poušti mohou být velmi vysoké. Navštívit pyramidy v Gíze je jedno z nejpůsobivějších zážitků v životě a nepochybně stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky