Hledejte nejlepší nabídky letenek

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země známá svým horkým a suchým podnebím, které je charakteristické pro většinu oblastí tohoto afrického státu. Asuán, město ležící na jihovýchodě země, není výjimkou. Město je známé především svým slavným chrámem Philae a nedalekou přehradou Násoslaví. Obojí jsou nepřehlédnutelné turistické atrakce, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Počasí v Asuánu je velmi horké. Léto, které trvá zhruba od června do září, je nejteplejším obdobím roku. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 40 °C. Některé dny se teploty mohou vyšplhat až na neuvěřitelných 50 °C. Je tedy vhodné si přinést dostatek vody a chránit se před sluncem.

Zima v Asuánu je mírná a stále velmi teplá v porovnání s většinou zemí. Teploty v prosinci a lednu se obvykle pohybují kolem 20-25 °C přes den a klesají na příjemných 10-15 °C v noci. Je to ideální období pro návštěvu chrámu Philae a prozkoumávání okolního kraje.

Dalším důležitým aspektem počasí v Asuánu je nedaleká přehrada Násoslaví. Tato přehrada byla postavena na Nilu a slouží jako zdroj elektrické energie pro mnoho oblastí Egypta. Kromě toho je také oblíbeným místem turistů, kteří sem přicházejí obdivovat impozantní stavbu a využívat rekreačních aktivit jako je plavba lodí po přehradě.

Díky přehradě se v Asuánu vytvořil obrovský umělý jezero Lake Násoslaví, které zásobuje město a okolní oblasti vodou. Je to významné místo z hlediska zásobování vodou v této suché oblasti.

Počasí v okolí přehrady a jezera je také ovlivněno tím, že se jedná o pouštní oblast. V létě se teploty v této oblasti mohou dostat až k 45 °C a noci bývají stále horké. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále je třeba se připravit na denní teploty okolo 20-25 °C a noční teploty mezi 10-15 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Asuánu je velmi horké a suché po většinu roku. Teploty v letních měsících se vyšplhávají na neuvěřitelné úrovně, zatímco zimní období je mírné a příjemné. Pokud plánujete návštěvu Asuánu a okolí, je nezbytné si přinést dostatečné množství vody, opalovací krém a chránit se před přímým sluncem. Ať už budete procházet chrámem Philae, nebo se vydáte na lodní výlet po jezeře Násoslaví, Asuán vás ohromí svou krásou a historií.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedno z nejkrásnějších měst v Egyptě a leží na jižním konci země. Je to oblíbená turistická destinace díky svým neuvěřitelným památkám a krásné přírodě. Při plánování své cesty do Asuánu byste neměli vynechat návštěvu chrámu Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae je skutečnou perelou Asuánu. Nachází se na ostrově Agilkia, který byl přesunut během stavby Asuánské přehrady, aby byl chrám chráněn před zatopením. Chrám Philae je věnován bohyni Isis, která je ve starověkém Egyptě považována za bohyni plodnosti, rodiny a moudrosti.

Tento nádherný chrám je jedním z nejlépe zachovaných v Egyptě. Je obklopen malebnou krajinou a jeho sloupy a reliéfy jsou bohatě zdobeny. Nezapomeňte si vzít chvíli a prozkoumat každý roh chrámu. Můžete se projít po dlážděných cestách a obdivovat výhledy na Nil. Vnitřní prostory jsou ještě dojemnější s mnoha sochami a zbytky freskových maleb.

Další zajímavostí, kterou byste měli navštívit v Asuánu, je Násosloví. Tato vesnice je známá svým tradičním egyptským způsobem života. Při procházce úzkými uličkami Násosloví můžete vidět tradiční domy a místní obyvatele, jak se živí rybolovem a zemědělstvím.

Náměstí obklopují tradiční bazarové stánky, kde si můžete koupit egyptskou suvenýrovou keramiku, šperky, textilie a mnoho dalšího. Násosloví je také známé svými malebnými uličkami a nezapomenutelnou atmosférou ve večerních hodinách, kdy se na náměstí konají různé večerní představení a taneční show.

Pokud se rozhodnete navštívit Asuán, věřte mi, že nebudete litovat. Kromě návštěvy chrámu Philae a Násosloví je Asuán také výchozím bodem pro cesty na Núbijské památky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Asuán také nabízí mnoho možností k relaxaci u řeky Nil a krásné výlety po okolních ostrůvcích a jezeře Nasser.

Pokud si chcete užít všechny tyto krásy Asuánu, můžete si rezervovat letenku přímo do této destinace. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Asuánu z celého světa. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Asuán, které je vzdálené jen několik kilometrů od města.

Věřte mi, že cesta do Asuánu bude jednou z nezapomenutelných zkušeností. Budete ohromeni krásou chrámu Philae, pohostinností obyvatel Násosloví a nádhernou přírodou okolí. Ať už se rozhodnete navštívit Asuán na delší dobu nebo jen na krátký výlet, jsem si jistý, že si toto místo zamilujete tak moc jako já.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1. Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: K ostrovu Philae se dostanete lodí, která je k dispozici u přístavu v Asuánu.

2. Jak dlouho trvá plavba z Asuánu na ostrov Philae?
Odpověď: Plavba na ostrov Philae trvá zhruba 15-20 minut.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupenka do chrámu Philae pro dospělého stojí 140 egyptských liber, zatímco pro studenty je zlevněná na 70 egyptských liber.

4. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
Odpověď: Chrám Philae je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Je nutné si zakoupit vstupenku předem nebo lze si ji koupit na místě?
Odpověď: Vstupenky do chrámu Philae lze zakoupit jak předem online, tak i na místě u vstupu.

6. Jak se dostat z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je trajektem. Trajekty jezdí pravidelně mezi Asuánem a Násoslavím.

7. Jak dlouho trvá plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na aktuálních podmínkách.

8. Kolik stojí trajektová jízdenka z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Cena trajektové jízdenky z Asuánu do Násoslaví závisí na typu trajektu a času plavby, avšak je obvykle kolem 100-150 egyptských liber.

9. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Chrám v Násoslaví je otevřený denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10. Je možné si na místě zakoupit vstupenku do chrámu v Násoslaví?
Odpověď: Ano, vstupenky do chrámu v Násoslaví lze zakoupit na místě u vstupu.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je známé svými historickými památkami a bohatou kulturou. Nachází se na jižním konci země, poblíž hranice s Núbíí a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Asuán je také důležitým ekonomickým a obchodním centrem.

Jedním z nejohromnějších a nejnavštěvovanějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na Nilu a sloužil jako důležité pobočné centrum pro kult bohyně Isis. Philae byl postaven v období římské nadvlády a jeho stavba trvala téměř 200 let. Přes své turbulentní dějiny byl chrám Philae nakonec přesunut na vyvýšený ostrov po vybudování Asuánské přehrady, aby byl ochráněn před zatopením.

Další důležitou atrakcí v Asuánu je Násoslaví, které je známé také jako Núbijská vesnice. Tato malebná vesnice se nachází na západním břehu Nilu a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na tradiční núbijskou kulturu a životní styl. Násoslaví je plné barevných budov a domů, zdobených núbijskými motivy a vzory.

Když se rozhodnete navštívit Asuán a jeho okolí, budete potřebovat kvalitní ubytování. V Asuánu je k dispozici široká škála možností, od luxusních hotelů až po levné hostely. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do luxusu a komfortu, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů s výhledem na Nil a krásnými zahradami. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, luxusní vybavení a často mají vlastní bazény a restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je tu také mnoho dostupných možností v podobě hostelu a levných hotelů. Tyto zařízení jsou často jednoduše zařízené, ale nabízejí základní pohodlí a čisté prostředí. Hostely jsou také skvělou příležitostí k seznámení se s dalšími cestovateli a sdílení zážitků.

Při hledání ubytování v Asuánu je důležité vzít v úvahu polohu. Mnoho hotelů a ubytovacích zařízení se nachází na břehu Nilu, což znamená, že budete mít snadný přístup k historickým památkám a můžete si vychutnat úchvatný výhled na řeku. Další možností je ubytování v centru města, což vám umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a dalším místům zájmu.

Kromě ubytování nabízí Asuán také bohatý výběr restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni a další mezinárodní pokrmy. Nákupy jsou také populární, ať už se jedná o tradiční trhy s místními suvenýry a ručně vyrobenými výrobky, nebo moderní obchodní centra s luxusními značkami.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Asuán a jeho okolí do seznamu míst, která chcete navštívit. Užijte si úchvatné památky, krásnou kulturu a pohostinnost obyvatel tohoto fascinujícího města. Ať už se rozhodnete strávit noc v luxusním hotelu nebo v levném hostelu, určitě budete mít úžasný čas a odnesete si mnoho nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je zemí s bohatou historií a fascinující kulturou a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Mezi mnoha zajímavými místy, která stojí za návštěvu, je město Asuán, ležící na jihu Egypta. Asuán je známo svojí malebnou polohou na břehu řeky Nil a mnoha historickými památkami.

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl původně postaven na ostrově Philae, nyní známém jako Agilkia, který se nachází na Nilu. Chrám je zasvěcen bohyni Isis a byl vybudován v období mezi 4. až 3. stoletím před naším letopočtem.

Jedinečnost chrámu spočívá v tom, že byl přesunut na nové místo, aby nedošlo ke zatopení při stavbě přehrady na Nilu. V průběhu let se začal původní ostrov zatápět vodou a chrám byl disassemblován a opětovně sestaven na sousedním ostrově. Díky tomuto jedinečnému úsilí bylo možné zachovat a uchovat tuto historickou památku.

Dalším zajímavým místem v Asuánu je Násoslaví, které se nachází poblíž ústí řeky Nil do Núbie. Je to jedno ze světově nejvýznamnějších archeologických nalezišť a známo je hlavně díky svému obrovskému skalnímu náhrobku označovaném jako Násoslaví.

Násoslaví je známé svými monumentálními sochami, které jsou vytesány přímo ve skále. Nejznámější sochou je socha faraóna Ramsese II., která stojí vysoko nad okolní krajinou. Tato socha je ohromující svou velikostí a dokonalostí provedení a představuje jednu z nejznámějších památek egyptského umění.

Násoslaví je také domovem chrámu Ramesse II., který je jedním z největších chrámů v Egyptě. Chrám je věnován bohu Amonovi a jeho stavba trvala přibližně 20 let. Jeho monumentální sloupy a bohatá výzdoba jsou impozantní a každoročně přitahují tisíce turistů.

Kromě chrámu Philae a Násoslaví nabízí Asuán mnoho dalších zajímavostí a aktivit. Můžete si vychutnat projížďku na traditionální felluce po Nilu, což je malá plachetnice používaná místními. Můžete se vydat na výlet na nedaleký ostrůvek Elephantine, kde naleznete další historické památky a muzea. Nebo si můžete prohlédnout unikátní Asuánskou přehradu, která byla postavena za účelem regulace průtoku Nilu a produkování elektrické energie.

Dovolená v Asuánu je skvělou příležitostí pro objevování bohaté historie a kultury Egypta. Toto malebné město nabízí nejen nádherné památky, ale také úchvatnou scenérii a přátelské obyvatele. Navštěva Asuánu je zážitek na celý život a nezapomenutelnou výpravou do minulosti.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky