Hledejte nejlepší nabídky letenek

Dominikánská republika Higuey

Dovolená Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, teplým klimatem a vřelými lidmi. Jedním z nejvíce navštěvovaných turistických měst v této zemi je Higuey. Toto město nabízí nejen krásné památky a přírodní scenérie, ale také bohatou historii a kulturu.

Higuey je hlavním městem provincie La Altagracia a nachází se na východě Dominikánské republiky. Město je obklopeno nádhernou horskou scenérií a krásnými plážemi, čímž poskytuje ideální místo pro dovolenou.

Jedním z nejznámějších a nejoceňovanějších turistických atrakcí v Higuey je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia. Tato bazilika je považována za jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Karibiku a je svatyní dominikánské patronky Panny Marie. Každoročně sem přijíždějí tisíce poutníků z celého světa, aby si zde vzdali hold Panně Marii.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Indiánské muzeum. Tato muzeum vystavuje vzácné artefakty a předměty, které dokumentují historii původních obyvatel Dominikánské republiky, Tainů. Návštěvníci si zde mohou vychutnat bohatou a zajímavou kulturu původních obyvatel této oblasti.

Pro milovníky přírody je tu také něco zajímavého. V okolí města Higuey se nachází národní parky a rezervace, jako je například národní park del Este. Toto je ideální místo pro výlety, turistiku a pozorování ptáků. Návštěvníci se zde mohou potápět v korálových útesech, prozkoumávat jeskynní systémy či se vydat na procházku v tropických lesích.

Pokud jde o pohostinnost, Higuey nemá konkurenci. Místní obyvatelé jsou velmi vřelí a přátelští vůči turistům. Můžete ochutnat tradiční dominikánskou kuchyni, která je známá svými exotickými chutěmi a kořením.

A když už mluvíme o plážích, nemůžeme opomenout nádherné pláže v okolí Higuey. Báječné bílé písky a průzračná voda Karibského moře jsou ideální pro relaxaci a vodní sporty. Můžete si vyzkoušet potápění, šnorchlování, surfování nebo jen tak se válet na pláži, užívat si slunce a poslouchat zvuk vln.

V Higuey se také nachází široká škála ubytovacích zařízení, od luxusních resortů po levnější hotely a penziony. Každý si tak může vybrat ubytování dle svých potřeb a finančních možností.

Celkově vzato, Higuey je skvělým místem pro dovolenou v Dominikánské republice. Nabízí malebnou krajinu, bohatou historii, příjemné klima a nádherné pláže. Pokud máte rádi kombinaci aktivity a odpočinku, Higuey je pro vás ideální destinací. Navštivte tuto krásnou část Dominikánské republiky a zažijte dovolenou, na kterou nezapomenete.


Ubytování Dominikánská republika Higuey


Higuey je město nacházející se na východě Dominikánské republiky. Ve městě se nachází mnoho zajímavostí pro turisty, včetně katedrály Nuestra Señora de la Altagracia, pláže a turistických letovisek. V tomto článku se zaměříme na ubytování v Higuey a jeho okolí.

V Higuey se nachází mnoho hotelů a resortů, které nabízejí širokou škálu ubytování pro různé cestovatele. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit například hotel Catalonia Royal Bavaro. Tento hotel je pouze pro dospělé a nabízí plážový klub, bazén, wellness centrum a mnoho dalšího.

Další možností je hotel Iberostar Selection Bavaro. Tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí celou řadu aktivit a služeb, jako jsou restaurace, bary, fitness centrum, bazén a vodní atrakce.

Pro cestovatele, kteří hledají více útulné a cenově dostupné ubytování, nabízí Higuey řadu menších hotelů a pensionů. Například hostal Juan y Juana Guest House nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, sprchy s teplou vodou a klimatizaci. Má také vlastní zahradu a parkoviště.

Pokud hledáte ubytování mimo centrum Higuey, můžete se podívat na letoviska v okolních oblastech. Například hotel Dreams Punta Cana Resort & Spa se nachází asi 30 minut jízdy od Higuey a nabízí all-inclusive služby. Hotel má 500 pokojů, 10 restaurací a bazén s vodopádem.

Další možností je hotel Breathless Punta Cana Resort & Spa, který je určen pro dospělé a nachází se přímo u pláže. Nabízí restaurace, bary, fitness centrum, bazén a večerní zábavu.

Kromě hotelů a resortů nabízí Higuey také možnost pronájmu soukromých apartmánů a domů skrz Airbnb. Tato možnost může být vhodná pro cestovatele, kteří hledají více prostoru a soukromí.

V Higuey a jeho okolí je tedy mnoho možností ubytování. Záleží pouze na vašich preferencech a rozpočtu. Pokud plánujete návštěvu Higuey, doporučuje se rezervovat si ubytování předem, aby byla zajištěna vaše preference a byla zachována pružnost během vaší dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Higuey


1. Jaká je hlavní město Dominikánské republiky?
Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo.

2. Kolik lidí zde žije?
Odhaduje se, že v Dominikánské republice žije přibližně 10,8 milionu lidí.

3. Jaké jsou nejdůležitější turistické atrakce v Higueyu?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Higueyu patří Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia, pláže Punta Cana a Bayahibe, hory na poloostrově Samaná a mnoho dalších.

4. Jaký je hlavní jazyk?
Hlavním jazykem Dominikánské republiky je španělština.

5. Kterou měnu používají v zemi?
Oficiální měnou Dominikánské republiky je Dominikánské peso (DOP).

6. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Higueyu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Higueyu a celého ostrova Hispaniola je obvykle od prosince do dubna, kdy je příjemné teplé a suché počasí.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Higueyu?
Higuey má autobusovou dopravu, která je tu nejpoužívanější formou veřejné dopravy. Dále jsou zde taxi služby a možnost pronájmu automobilů.

8. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Higueyu?
V okolí Higueyu se nachází několik krásných pláží, včetně pláže Playa Bavaro, Playa Macao, Playa Cabeza de Toro a Playa Juanillo.

9. Jaké jsou typické pokrmy Dominikánské republiky?
Mezi typické dominikánské pokrmy patří bandera (smažená telecí pečeně s rýží, fazolemi a salátem), mangu (připravený banánový přílohu), plátanos (smažené plantainy) a sancocho (tradiční polévka s masem a zeleninou).

10. Je bezpečné cestovat do Higueyu?
Higuey a celá Dominikánská republika jsou obecně bezpečnými turistickými destinacemi. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchování cenných předmětů v bezpečí a nechodit samotným po tmě.


Letenka Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je nádherný karibský ostrovní ráj, který láká nesčetné množství turistů z celého světa. Jedno z nejžádanějších míst v této zemi je Higuey, které se nachází na východě ostrova.

Higuey leží v regionu La Altagracia a je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví. Jeho nejvýznamnější památkou je Bazilika Nejsvětějšího srdce Páně, která je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Karibiku. Tato bazilika je považována za zázrak a její návštěvu nedoporučuje pouze věřícím, ale i těm, kteří se zajímají o historii a architekturu.

Higuey je také ideálním výchozím bodem pro objevování nádherných pláží a přírodních krás Dominikánské republiky. Především pláž Punta Cana je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Bílý písek, tyrkysově modré moře a kokosové palmy tvoří malebnou kulisu, která láká k relaxaci a odpočinku.

Turisté mohou také navštívit přírodní park Ojos Indígenas, který se nachází v blízkosti Higuey. Tento zachovalý kus tropického pralesa nabízí unikátní možnosti pro pozorování místní flóry a fauny. V parku můžete najít neuvěřitelně krásné laguny, které vás zcela okouzlí.

Higuey je také místem, kde se nachází některé z nejlepších golfových hřišť v Karibiku. Pokud máte rádi tento sport, můžete si zahrát na hřišti La Cana Golf Club nebo Punta Espada Golf Club, které jsou světově uznávané pro svou kvalitu.

Pokud se rozhodnete navštívit Higuey, nezapomeňte ochutnat také místní speciality. Dominikánská kuchyně je plná exotických chutí a vůní. Nejpopulárnějšími jídly jsou plátány fried s cibulkou a masem, acon cornes, mangový sen a mnoho dalších.

Pro cestovatele z Evropy je nejlepší způsob, jak se dostat do Higuey, letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Dominikánské republiky. Nejlepší možností je nalézt letenky do letiště v Punta Cana, které se nachází blízko Higuey. Odtud můžete využít transfer nebo taxík, který vás dopraví do vašeho ubytování.

Dominikánská republika Higuey je opravdu jedinečné místo, které nabízí nádherné pláže, kulturní zážitky a bohatou historii. Je to ideální cíl pro ty, kteří hledají kombinaci odpočinku, dobrodružství a poznání. Takže pokud plánujete dovolenou v Karibiku, nezapomeňte zahrnout Higuey na seznam míst, které chcete navštívit. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek.


Počasí Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je země s tropickým klimatem, nacházející se na ostrově Hispaniola v Karibském moři. Město Higuey, které se nachází ve východní části země, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů díky svému krásnému počasí.

Higuey je známé především díky monumentální bazilice Nuestra Señora de la Altagracia, která přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Ale kromě náboženského dědictví nabízí Higuey také úchvatnou přírodu a nádherné pláže.

Počasí v Higuey je typické pro tropické oblasti. Celý rok zde panuje horké a vlhké klima s vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Teploty však mohou přesáhnout 35 stupňů Celsia během horkých letních dní.

Dominikánská republika, a tedy i město Higuey, se nachází v oblasti, kterou ovlivňují převážně pasáty. I když zde můžeme očekávat slunečné a horké počasí, občas přicházejí deště, které jsou způsobené nárazy vlhkého vzduchu z Atlantiku. Tyto deště jsou obvykle krátké a intenzivní a většinou se objevují od května do října.

Během zimních měsíců, od listopadu do února, jsou teploty mírnější, a průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 stupňů Celsia. Toto období je také méně deštivé, a tak je ideální pro ty, kteří preferují nižší teploty a slunečné dny.

Pláže v Higuey jsou nádherné a přitahují mnoho návštěvníků. Teplé a azurové karibské moře je velmi příjemné na koupání i potápění po celý rok. Město Higuey se nachází v blízkosti populárních pláží, jako je Punta Cana, Bávaro a Macao, které jsou známé svou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.

Pokud plánujete návštěvu Higuey nebo jiného místa v Dominikánské republice, je důležité vzít v úvahu počasí. Doporučuje se, abyste si přinesli opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci, stejně jako lehké a vzdušné oblečení. Nezapomeňte také na plavky a sluneční brýle.

Celkově lze říci, že počasí v Higuey je ideální pro ty, kteří hledají slunečné a horké dny na pláži. Bez ohledu na roční období, budete mít skvělou příležitost vychutnat si krásu Dominikánské republiky a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky