Hledejte nejlepší nabídky letenek

Dominikánská republika El Valle

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika El Valle


1. Jak se nejlépe dostat do El Valle?

Nejlépe se do El Valle dostanete pronájmem svého vlastního vozidla, můžete také cestovat autobusem nebo taxíkem. Pokud potřebujete dopravu z letiště, je nejlepší si předem zajistit transfer.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Valle?

Mezi nejlepší aktivity v El Valle patří návštěva vodopádů Salto El Limón, procházky po národním parku Los Haitises, pláže Punta Cana a Boca Chica, potápění a šnorchlování, nebo prohlídka historických měst Santo Domingo a Santiago.

3. Jaké jsou nejpoužívanější měny v El Valle?

Nejpoužívanější měnou v El Valle je dominikánské peso (DOP), ale většina turistických zařízení přijímá také americké dolary.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v El Valle?

Mezi nejlepší restaurace v El Valle patří Cafe de Paris, El Cabito, El Concon, La Terraza del Bahía a Boca Marina Bar & Restaurant.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v El Valle?

Mezi nejlepší hotely v El Valle patří Bahia Principe Grand El Portillo, Grand Bahia Principe Cayacoa, Hotel Alisei a Luxury Bahia Principe Samana.


Počasí Dominikánská republika El Valle


Dominikánská republika je krásnou karibskou zemí, která je známá svým teplým a slunečným počasím. Jedním z nejatraktivnějších míst v této zemi je údolí El Valle, které je turistickou destinací a lákadlem pro milovníky přírody.

El Valle se nachází na severu ostrova, v provincii Hato Mayor, a je oázou klidu a krásy. Toto údolí je chráněným prostředím a nabízí neuvěřitelně rozmanitou floru a faunu. Zahrnuje vysoké kopce, vodopády, termální prameny a krásné jezera. Díky své poloze a přírodním zázrakům je El Valle jedním z nejvýznamnějších ekosystémů v zemi.

Co se týče počasí, El Valle má typické tropické klima, které zajišťuje stálé a teplé teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje mezi 27-30 °C během dne a 19-22 °C v noci. Srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celém roce, se slabými dešti, které mohou vykazovat nekolikamilimetrové úhrny srážek.

Léto v této oblasti trvá od června do září a přináší vyšší teploty a vyšší vlhkost. To je také období, kdy je více srážek, ačkoli ty jsou obvykle krátkodobé a intenzivní. V zimě, která trvá od prosince do března, jsou teploty mírně nižší, ale stále velmi příjemné, ideální pro turisty, kteří chtějí uniknout chladným teplotám v jiných částech světa.

Jedním z hlavních lákadel El Valle je jeho překrásná příroda. V okolí je mnoho turistických tras a vyhlídek, které umožňují návštěvníkům objevovat a obdivovat úžasnou floru a faunu. Mnoho druhů ptáků, rostlin a živočichů přitahuje pozornost milovníků přírody, kteří sem proudí z celého světa.

El Valle je také oblíbeným místem pro adrenalinové sporty a outdoorové aktivity. Turisté si zde mohou vychutnat pěší turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví nebo jízdu na koni. Nedaleko se nachází také několik vodopádů a termálních lázní, které nabízejí dokonalou relaxaci a oddych.

Dominikánská republika je známá svými plážemi a El Valle není výjimkou. V blízkosti údolí se rozprostírá pobřeží, na kterém se nachází krásné písečné pláže a klidné turistické destinace. Místní obyvatelé i návštěvníci mohou navštěvovat pláže, slunit se, vychutnávat si koupání v oceánu nebo se věnovat vodním sportům.

Pokud se chcete oddat přírodnímu bohatství, malebným krajinám a teplému počasí, El Valle v Dominikánské republice je pro vás dokonalou destinací. Nejenže nabízí úžasné počasí po celý rok, ale také vás ohromí svou krásou a rozmanitostí. Zajisté se zde budete cítit jako v ráji.


Dovolená Dominikánská republika El Valle


Dovolená v Dominikánské republice El Valle - proč si ji zamilujete

Pokud přemýšlíte nad tím, kde byste strávili příští dovolenou, měla by být Dominikánská republika jednou z vašich volných možností. Toto karibské ostrovní ráj je plný bílých písečných pláží, exotického krásu a naprosto fantastického počasí. Pokud hledáte něco trochu méně turistického a více autentického, měli byste se rozhodně podívat blíže na městečko El Valle. Toto místo se nachází v oblasti Samana, která je pro své divoké kopce, nádherné peřeje a národní parky známá jako nádherné turistické místo.

Pokud se na chvíli zastavíte a zaměříte svou pozornost na městečko El Valle, budete naprosto ohromeni tím, co zde najdete. Toto malebné a odlehlé letovisko se nachází v krásném údolí, kde místní obyvatelé zůstávají věrni svým tradicím a zvyklostem, takže se budete cítit jako byste se dostali do autentického místního prostředí. El Valle je obklopen neuvěřitelně nádhernou přírodou, kterou si můžete užít prostřednictvím turistických túr a aktivit jako je například jízda na koni, turistika nebo pozorování velryb.

V samotném městečku najdete spoustu míst, která stojí za to navštívit. Například zde najdete katedrálu sv. Petra, která je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů v celé oblasti. Katedrála byla postavena v roce 1949 a je postavena z černého kamene, což se v tomto regionu vyskytuje poměrně často. Navíc můžete navštívit i místní trh, kde najdete mnoho zajímavých a tradičních výrobků včetně keramiky, kovových výrobků, dřevěných sošek a mnoho dalších.

Pak tu máte samotné pláže, které se nacházejí přímo v blízkosti městečka El Valle. Tyto pláže jsou naprosto fascinující a nabízejí návštěvníkům naprosto neuvěřitelné zážitky. Bílé písečné pláže, tyrkysovým mořem a nádherným výhledem na okolní hory vás rozhodně nebudou chtít opustit. Na pláži můžete užít různé vodní sporty, kde si můžete pronajmout vodní skútry, kánoe nebo vodní lyže.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v El Valle, určitě si budete chtít najít kvalitní ubytování. Tomu nejlépe poslouží některý z místních resortů. Tyto resorty nabízejí luxusní ubytovací zařízení, vynikající služby a širokou škálu aktivit a zábavy pro všechny věkové skupiny. Z letoviska se můžete podívat do okolních měst a objevovat to, co tato destinace nabízí.

V závěru lze tedy konstatovat, že návštěva El Valle v Dominikánské republice je jednou z možností, jak si užít skvělou a naprosto autentickou dovolenou v karibském Ráji. Tento kus neuvěřitelně krásné přírody a místní kultury nabízí spoustu aktivit pro všechny věkové skupiny a zaručeně zde budete mít stejně nádherné zážitky jako kdekoli jinde v Karibiku. Pokud tedy hledáte exotickou destinaci pro dovolenou, měli byste se určitě podívat na El Valle v Dominikánské republice!


Ubytování Dominikánská republika El Valle


Dominikánská republika je velmi oblíbenou turistickou destinací, protože nabízí krásné pláže, pohostinné lidi, živou atmosféru a širokou škálu různých aktivit. Pokud ale hledáte místo, které je klidnější a nabízí vám více soukromí a relaxaci, může být pro vás ideální destinací El Valle.

El Valle je malá vesnice, která se nachází v pohoří Sierra de Samana, a nabízí krásnou přírodu a klidný životní styl. Vzhledem k jeho poloze, se zde nachází mnoho možností pro procházky v přírodě, jako například vodopády a národní park, ale také je zde mnoho možností, jak si užít pláže a slunce.

Co se týče ubytování, najdete zde širokou škálu možností, od malebných penzionů až po luxusní hotely. Kdekoliv se však rozhodnete zůstat, můžete očekávat přátelské a ochotné personály a útulné pokoje s krásným výhledem na přírodu.

Pokud si chcete užít relaxaci a pohodu, mohou být pro vás ideální volbou nádherné apartmány a vily, které jsou vybaveny vším, co potřebujete, abyste si mohli užít maximální soukromí a pohodlí. Tyto vily a apartmány jsou obvykle situovány v klidnějších lokalitách a nabízejí vám vlastní bazén, soukromou terasu a také různé služby, jako například domácí kuchaře.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro některou z místních penzionů, které nabízejí skromnější pokoje, ale příjemnou a přátelskou atmosféru, a většinou se nacházejí v samotném centru El Valle. Tyto penziony jsou také ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentický a tradiční život v Dominikánské republice.

Nakonec, pokud si chcete dopřát luxus a zároveň si užít krásy přírody, můžete se rozhodnout pro některý z luxusních hotelů, které nabízejí vynikající služby, krásné pokoje a pohodlné vybavení. Tyto hotely se většinou nacházejí poblíž pláží a poskytují řadu aktivit, jako například potápění nebo soukromé výlety lodí.

V El Valle najdete mnoho různých možností ubytování, v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, můžete si být jisti, že se budete moci těšit na krásy Dominikánské republiky a jejího klidného a relaxačního životního stylu.


Letenka Dominikánská republika El Valle


Letenka do Dominikánské republiky: El Valle - Tajemství karibského ráje

Chcete se vydat na dovolenou do exotického karibského ráje? Vydejte se do Dominikánské republiky a objevte malebné městečko El Valle. Letenka do této oblasti je vstupenkou do jedinečného prostředí plného nádherné přírody a kulturního bohatství.

El Valle se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky, v provincii Hato Mayor. Toto kouzelné město obklopuje rozsáhlá horská krajina, která poskytuje dokonalou ochranu před kalnými vodami a hurikány. Charakteristické jsou tu strmé kopce a hluboké údolí, která poskytují nezapomenutelné výhledy.

Přírodní krása El Valle je úchvatná. Je obklopeno tropickým deštným pralesem, v němž najdete nejen vzácnou flóru a faunu, ale také impozantní vodopády. Nejbližší vodopád se nachází pouze 10 minut cesty od centra města a nabízí příležitost k osvěžující koupeli ve sladké vodě.

Procházka pralesem je také jedinečným zážitkem. Můžete si prohlédnout řadu endemických druhů rostlin a živočichů, stejně jako nádherného motýla zvaného Morpho. Pro milovníky zvířat je zde také možnost se vypravit na výlet k blízkému jezeru Monte Negro, kde lze pozorovat mnoho vzácných druhů ptáků.

El Valle nabízí i zážitky pro dobrodruhy. Můžete se vydat do vnitrozemí na horskou túru a dostat se až na vrchol jednoho z místních vrcholků. Odměnou vám bude dechberoucí výhled na celé okolí a nádherné panoráma Karibského moře.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nevynechejte návštěvu koloniálního města San Pedro de Macoris, které se nachází v blízkosti El Valle. Můžete si prohlédnout několik historických památek, jako je kostel San Pedro Apóstol nebo muzeum Casa de la Cultura. Město je také známé svými kvalitními rumy a výrobou doutníků.

El Valle se může pyšnit také svými plážemi. Kousek od města se nachází písečná pláž Boca del Soco, která přímo vybízí k relaxaci u moře. Vodní sporty, jako je šnorchlování či potápění, jsou taktéž populární.

Při cestování do Dominikánské republiky a El Valle si nezapomeňte užít místní kuchyni. Vyzkoušejte tradiční pokrmy, jako je Moro, Mangú nebo Mofongo, které vám přinesou autentický zážitek ze země.

Pokud toužíte po dovolené stranou turistických tras a objevení skutečné krásy Dominikánské republiky, neváhejte si pořídit letenku právě do El Valle. Toto malebné městečko vás okouzlí svou přírodou, kulturou a pohostinnými lidmi. Je to jedinečný kousek karibského ráje, který stojí za to objevit.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky