Hledejte nejlepší nabídky letenek

Čierna Hora Sveti Stefan

Počasí Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je krásnou zemí ležící na pobřeží Jaderského moře a nabízí turistům mnoho přírodních krás, kulturního dědictví a možností pro aktivní dovolenou. Mezi turistické perly patří také malebné městečko Sveti Stefan, které se rozkládá na malém poloostrově, spojeném s pevninou malým průhledným mostem.

Jak ale vypadá počasí v této oblasti? Čierna Hora a Sveti Stefan jsou oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou, a proto je zde opravdu příjemné středomořské klima. Léto v Černé Hoře přináší teploty okolo 30°C a více. Průměrná teplota vzduchu od července do srpna se pohybuje kolem 26°C. Noční teploty klesají na asi 20°C, čímž je příjemné spát a prožívat večerní program na terase. Voda v moři se ohřívá na 24-28°C.

Pokud plánujete návštěvu během jara, tak se můžete těšit na mírnější počasí s průměrnou teplotou okolo 20 až 22 °C (moře něco kolem 16-18 °C) a obyčejně více slunečných dnů než v zimě. V zimě je pobřeží poměrně klidné a tiché, řada hotelů je zavřena, ale ty největší jsou obvykle otevřené celoročně. Počasí bývá vlhké a chladnější, řada dešťových dnů, přičemž teploty se pohybují okolo 10 až 15 °C.

Celkově lze říci, že většina mladých lidí má nejraději srpen a začátek září, kdy teplo a slunce připravují krásné pláže, úžasné koupání v Jaderském moři a velmi hezké počasí na výlety po okolí. Turisté se mohou těšit na slunečné dny, příjemné teploty a vynikající atmosféru. Pokud se chystáte do Černé Hory a na Sveti Stefan, zajisté si užijete nádhernou dovolenou.


Dovolená Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkánském poloostrově. Tato země je bohatá na krásnou přírodu, pohádkové pláže a historické památky. Mezi nejvíce vyhledávané turistické cíle v Černé Hoře patří jedno z nejznámějších letovisek, Sveti Stefan.

Letovisko Sveti Stefan se nachází na stejnojmenném ostrově, který je spojen s pevninou úzkým náspem. To vytváří velmi charakteristický a malebný pohled, který je rázem poznávacím znamením této oblasti. Samotné městečko je postavené na strmém kopci a přitahuje turisty svým kouzlem.

Sveti Stefan je nejen místem pro relaxaci a odpočinek, ale nabízí i mnoho dalších atrakcí. Procházky po úzkých kamenných uličkách oživených květinovými dekoracemi jsou nezapomenutelným zážitkem. V centru města se nachází i věž s výhledem na celou oblast, ze které je nádherný rozhled na azurové moře a pláže.

Pláže v Sveti Stefan jsou jedinečné svým spojením přírody s luxusem. Tento poloostrov nabízí pláže s jemným pískem, kamínky i oblázky. Každý si zde najde svoje oblíbené místo pro opalování a koupání. Díky čistému moři a skvělým podmínkám pro potápění, je Sveti Stefan oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů.

Sveti Stefan také láká milovníky historie. Útočiště bylo založeno v 15. století a sloužilo jako opevnění proti útokům nepřátel. Dnes je toto místo slavným luxusním letoviskem, které v sobě uchovalo své historické jádro. Malebné kamenné domky připomínají minulost a vytvářejí romantickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí poznat další místa v okolí, je Sveti Stefan ideálním výchozím bodem. V blízkosti se nachází přístavní město Budva, které je bohaté na historické památky a nabízí mnoho kulturního dědictví. Nedaleko je i národní park Lovćen, který je vyhlášený svými výhledy a krásnou přírodou.

Pokud tedy plánujete dovolenou plnou relaxace na krásných plážích, procházky po historických památkách a objevování nádherné přírody, není lépší volbou než Sveti Stefan v Černé Hoře. Kromě toho, že se budete cítit jako zkrásnělá celebrita nebo krásná princezna, si zde také odpočinete od každodenního stresu a načerpáte novou energii.


Ubytování Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Evropě. A jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu v této zemi je virtuálně nedotčené ostrovní letovisko Sveti Stefan.

Sveti Stefan se nachází na malém ostrově v Adrijanamu a je spojen s pevninou malebným úzkým mostem. Toto elegantní letovisko bylo původně rybářskou vesnicí, která byla později přeměněna na luxusní hotelový komplex. V roce 1960 byl Sveti Stefan vyhlášen kulturní památkou a dodnes zachovává svůj starobylý ráz.

Přestože je ostrov považován za exkluzivní hotelový komplex, jeho okolí nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými rodinnými penziony a levnějšími apartmány. Všechny tyto možnosti ubytování vám přinášejí jedinečný pohled na malebné letovisko.

Luxusní hotely na Sveti Stefanu nabízejí svým hostům vysoce kvalitní služby a krásné pokoje s výhledem na moře. Tyto hotely jsou vybaveny všemi moderními pohodlími a přinášejí pocit elegance a luxusu. Výhled na azurovou vodu a bílé písečné pláže je nezapomenutelný.

Pro ty, kteří hledají útulné a cenově dostupné ubytování, jsou tu rodinné penziony. Tyto penziony mají přátelskou atmosféru a poskytují komfortní pokoje a apartmány. V přilehlých úzkých uličkách najdete také tradiční restaurace a kavárny, které nabízejí čerstvé mořské plody a další speciality.

Pokud preferujete samostatnost a velkou prostornost, můžete si pronajmout apartmány. Na Sveti Stefanu a v blízkém okolí je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které mají vlastní soukromou pláž a bazén. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí vychutnat svou dovolenou v klidu a poklidu.

Ubytování v Sveti Stefanu vám umožňuje nejen objevovat krásy tohoto malebného letoviska, ale také navštěvovat okolní atrakce. V blízkosti se nachází město Budva, které je bohaté na historické památky a atmosféru středověkého opevnění. Můžete se také vydat na výlet do národního parku Durmitor, který je přímořským rájem pro outdoorové nadšence.

Pobyt v Sveti Stefanu v Černé Hoře je skutečným příjemným zážitkem. Toto malebné ostrovní letovisko vám poskytne dokonalou kombinaci luxusu, historie a krás přírody. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, útulném penzionu nebo prostorném apartmánu, zážitek z vaší dovolené zde bude nezapomenutelný.


Letenka Čierna Hora Sveti Stefan


Černá Hora je jednou z nejkrásnějších zemí Jaderského moře a je považována za skutečné ráj pro milovníky slunce, moře a pohody. Mezi její největší poklady patří výtahný poloostrov Sveti Stefan, což je malebné, středomořské městečko, které je jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi.

Cesta do Černé Hory se často začíná letem do Podgorice, hlavního města země, nebo letiště Tivat, které je nejbližším letištěm k Sveti Stefanu. Díky přítomnosti těchto dvou letišť je zajištěn pohodlný a dostupný přístup do této oblasti Černé Hory.

Letenky Černá Hora - Sveti Stefan jsou snadno dostupné a mohou být rezervovány prostřednictvím několika vyhledávačů levných letenek, cestovních kanceláří nebo přímo na webových stránkách leteckých společností. Je však důležité mít na paměti, že cena letenek může být ovlivněna sezónou a výběrem konkrétního letového termínu.

Jakmile se dostanete do Podgorice nebo Tivatu, můžete se vydat na krátkou jízdu kolem 30 minut do Sveti Stefana. Při cestě si užijete nádherný výhled na horskou krajinu a modré moře, které se třpytí pod slunečními paprsky.

Po příjezdu do Sveti Stefana budete ohromeni jeho nádherným spojením historie a přírodní krásy. Toto malebné městečko, které je postaveno na skalnatém poloostrově, je známé svými kamenitými uličkami, malebnými plážemi a rozmanitou architekturou. Dominantou města je kostelík sv. Stefana, po kterém je město pojmenováno. Tento kostelík je jedním z nejstarších v Černé Hoře a jeho věž je symbolem Sveti Stefana.

Sveti Stefan je také známý svou luxusní hotelovou rezortem, který sídlí v původních kamených domech, které dříve sloužily jako rybářské chalupy. Tyto stylové a elegantní budovy byly proměněny na luxusní hotely a nabízejí svým hostům prvotřídní ubytování, špičkovou gastronomii a skvělé wellness služby. Rezort také nabízí několik bazénů, soukromé pláže, golfové hřiště a mnoho dalšího, co vám pomůže relaxovat a užívat si dovolenou.

Sveti Stefan je také výborným výchozím bodem pro objevování okolních atrakcí Černé Hory. Můžete navštívit historické město Budva, s jeho úzkými uličkami a pevností, nebo se vydat do přírodního parku Lovćen, kde najdete nejen krásné výhledy, ale také mausoleum národního hrdiny Petra II. Petroviće Njegoše.

Takže pokud se rozhodnete navštívit Černou Horu a Sveti Stefan, nezapomeňte zarezervovat letenku a zažít jedinečnou kombinaci nádherné přírody a historie na tomto malebném místě. Vaše dovolená zde bude rozhodně nezapomenutelná!


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Sveti Stefan


Černá Hora je velmi populární turistickou destinací a mnoho lidí se zajímá o jedno z nejznámějších míst v zemi - ostrov Sveti Stefan. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Černé Hory a Sveti Stefana:

1. Co je Sveti Stefan?
Sveti Stefan je malý ostrov v Černé Hoře, který se nachází zhruba 6 kilometrů jihovýchodně od Budvy. Vyhlášený je zejména svou malebnou architekturou, úzkými uličkami a kamenitými plážemi.

2. Může se na ostrov dostat veřejnost?
Ano, i když ostrov Sveti Stefan slouží jako luxusní hotelový komplex, je otevřen i návštěvníkům. Nicméně je třeba si pořídit vstupenku, která zahrnuje vstup na pláže, restaurace a možnost obdivovat krásnou architekturu ostrova.

3. Může se na ostrov ubytovat?
Ano, je možné se ubytovat ve velmi exkluzivním hotelovém komplexu, který pokrývá celý ostrov. K dispozici je několik luxusních vil a apartmánů.

4. Jak se na ostrov dostat?
K turistické prohlídce Sveti Stefana se lze dostat snadno pěšky z blízkého přímořského letoviska Budva. Pokud se chcete ubytovat na ostrově, je nutné se dohodnout na přesunu s hotelem.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sveti Stefana?
Nejlepší dobou na návštěvu ostrova je obvykle během letních měsíců (červen - září), kdy jsou teploty v Černé Hoře příjemné a pláže lákají k opalování a koupání v Jaderském moři.

6. Kolik stojí vstup na Sveti Stefan?
Cena vstupenky na ostrov se může lišit v závislosti na sezóně a přístupu ke službám, které zahrnuje. Obvykle stojí vstupenka kolem 10-15 EUR.

7. Jaká je historie Sveti Stefana?
Sveti Stefan má bohatou historii, která sahá až do 15. století. Prvotním využitím ostrova bylo opevnění, které sloužilo k obraně proti pirátům. V pozdějších letech se ostrov stal rybářskou vesnicí a nakonec byl přeměněn na luxusní hotelový komplex.

Tyto odpovědi by měly poskytnout základní informace o Sveti Stefanu a pomoci při plánování návštěvy tohoto úžasného místa v Černé Hoře.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky