Hledejte nejlepší nabídky letenek

Chorvatsko Plitvická jezera

Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známým cílem pro dovolenou a jedním z nejkrásnějších míst, které turisti mohou navštívit, je NP Plitvická jezera. Tento park je známý svými krásnými vodopády, turistickými stezkami a průzračnými jezery. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, budete potřebovat vhodné ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v NP Plitvická jezera.

1. Hotel Plitvice - Tento hotel se nachází v krásném prostředí přímo v srdci NP Plitvická jezera. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na jezera a soukromé balkony. Kromě pokoje můžete využít i další služby hotelu jako například spa nebo restauraci.

2. Villa Lika - Pokud hledáte ubytování, které je více soukromé, můžete zvolit pobyt v této vile. Villa Lika se nachází v blízkosti parku, ale je mimo rušné centrum. Vila nabízí spoustu soukromí a pohodlí, včetně Wi-Fi, TV a DVD.

3. Camping Korana - Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě, potom je pro vás camping Korana tou nejlepší volbou. Nachází se v blízkosti NP Plitvická jezera a nabízí velké množství různých stánků, včetně stinných míst, místa k grilování a celkově pěkné a čisté kempovací místo.

4. Guest House Rubcic - Toto ubytování se nachází v malém městečku Rakovica, které je vzdálené jen několik km od parku NP Plitvická jezera. Guest House Rubcic nabízí netradiční ubytování - pokojové jednotky se nachází v drevených kabinách s vnitřním vybavením. Hosté mohou využívat i společenskou místnost, zahrádku a grilování.

Užijte si nádhernou dovolenou v NP Plitvická jezera a správně zvolte vaše ubytování, které bude doplňovat vaše zážitky z tohoto krásného místa.


Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svým nádherným pobřežím a turistickými atrakcemi, ale má také jedno z nejúžasnějších přírodních divů - Plitvická jezera. Tato národní přírodní rezervace se nachází v centrální části země a je známá svými krásnými jezery a vodopády.

Začátkem roku je počasí v Chorvatsku Plitvických jezerch zima. Teploty se pohybují kolem 0 °C a můžete se setkat s mrazem a sněhem. V oblasti je tehdy hůře přístupné, protože cesty mohou být kluzké a zamrzlé. Výhodou je, že v tuto dobu roku je oblast méně navštěvovaná turisty, takže pokud vás neobtěžuje chlad, můžete si užít klid a ticho.

Přechod od zimy k jarní sezóně je obzvláště magickým okamžikem v Plitvických jezerech. Když se teploty začnou zvyšovat na příjemných 10-15 °C, led se začne tát a na povrchu jezer se objevují první květiny. Jarní období je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět jezera v plné kráse, ale zároveň chtějí uniknout masové turistické sezóně. Návštěvníci tu mohou vidět úžasné modrotěšité jezera, která se lesknou na slunci a vytvářejí fascinující hru barev.

V létě je počasí Plitvických jezer slunné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro procházky kolem jezer a koupání v nich. V létě je oblast velmi oblíbená u turistů, a proto je možné očekávat větší množství lidí. Je však stále možné najít klidná místa, zejména na méně známých cestách.

Podzimní sezóna v Plitvických jezerech je zase jedinečná svými ohromujícími hrami barev, které se objevují na stromech a rostlinách. Listí nabývá odstínů červené, oranžové a žluté barvy, což vytváří nezapomenutelné scenérie. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ačkoli vzduch může být vlhký a deštivý. Nicméně, i přes nepříjemné počasí se jedná o oblíbené období pro návštěvu, protože rezervace je krásná za jakéhokoli počasí.

Celkově Plitvická jezera nabízejí krásnou scenérii a atraktivní počasí po celý rok. Každá sezóna má své výhody a nevýhody, takže záleží na vašich preferencích, kdy se rozhodnete je navštívit. Ať už si vyberete léto, podzim, jaro nebo dokonce zimu, zaručeně se budete vyhýbat zklamání a budete se moci těšit na jedinečnou přírodní krásu Plitvických jezer.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska Plitvická jezera:

1) Jak se dostat na Plitvická jezera?
- Nejsnáze se sem dostanete autem nebo autobusem z blízkých měst jako Zadar, Split nebo Zagreb.

2) Jaký je vstupní poplatek na Plitvická jezera?
- Cena vstupenky závisí na ročním období a času stráveném na jezerech. Podrobné informace o cenách a otevírací době najdete na oficiálních webových stránkách Plitvických jezer.

3) Jak dlouho trvá prohlídka Plitvických jezer?
- Celková délka prohlídky se liší v závislosti na trasě, kterou si vyberete. Nejkratší prohlídka trvá přibližně 2-3 hodiny, zatímco prohlídka delších tras může trvat až několik hodin.

4) Jsou Plitvická jezera otevřena celoročně?
- Ano, Plitvická jezera jsou otevřena celoročně, ačkoli otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období.

5) Lze Plitvická jezera navštívit v zimě?
- Ano, jezera jsou v zimě přístupná návštěvníkům. V zimě však může být náročnější procházka, protože cesty mohou být kluzké a sněhem pokryté.

6) Je nutné zakoupit vstupenku předem?
- Je doporučeno zakoupit vstupenku předem online, zejména v letních měsících, kdy jezera přitahují velký počet návštěvníků. Tímto způsobem si můžete zajistit své místo a vyhnout se frontám.

7) Kde se dá na Plitvických jezerech najíst?
- Na území Plitvických jezer jsou k dispozici restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout, občerstvit se a pokračovat v prohlídce.

8) Je možné koupat se v Plitvických jezerech?
- Vstup do vody není povolen, protože jezera jsou chráněnou přírodní rezervací. Nicméně, je zde možnost projížďky na lodičkách po jezerech.

9) Jak se vydat na výlet po jezerech Plitvického národního parku?
- K prohlídce jezer můžete využít sít vlakových a autobusových tras, které vás dovezenou do výchozích bodů tras. Dále můžete pokračovat pěšky, po speciálně značených chodnících a lávkách, které vedou přímo po jezerech.

10) Lze navštívit Plitvická jezera s dětmi nebo kočárkem?
- Ano, jezera jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. Některé trasy jsou vhodné i pro kočárky. Při plánování návštěvy je však doporučeno zvážit, zda je fyzická zdatnost dětí dostatečná pro dlouhé pěší výlety.


Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších přírodních zázraků, které můžete najít v Chorvatsku. Tato destinace je oblíbená nejen mezi domácími turisty, ale také mezi návštěvníky z celého světa.

Plitvická jezera se nacházejí v horském regionu Lika-Karlovac a jsou součástí národního parku Plitvická jezera, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park je rozložen na ploše více než 295 čtverečních kilometrů a je známý svou nádhernou krajinou, kde se střídají jezera, vodopády, lesy a kopce.

Hlavní atrakcí Plitvických jezer je samozřejmě samotná příroda. Tvoří ji 16 jezer, která jsou propojena systémem kaskádovitých vodopádů a skalních bariér. Modro-zelená voda jezer působí velmi kouzelně a přirozeně, a přitahuje tisíce turistů procházejících po dřevěných lávkách a stezkách.

Park nabízí mnoho způsobů, jak si užít svůj pobyt a objevit krásy Plitvických jezer. Můžete si vybrat z několika různých tras, které vás provedou nejatraktivnějšími částmi parku. Nejoblíbenější je označena jako "Horní jezera" a umožňuje vám procházet se okolo vodopádů a malebných jezer. Další trasa vede přes "Dolní jezera", která jsou více odlehlá a klidná.

Pro ty, kteří si chtějí užít Plitvická jezera ještě více, je možné pronajmout si malý člun a plavit se po jezerech. Tato aktivita vám umožní vidět jezera z jiné perspektivy a pokochat se dokonalou harmonií přírody a vody.

Návštěva Plitvických jezer je také ideální příležitostí pro milovníky zvířat a přírodní fotografie. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, vlků, rysů, rosomáků a mnoha dalších. Můžete se těšit na pozorování volně žijících zvířat a zachytit jejich krásu na fotografii.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Plitvických jezer, máte na výběr různé možnosti. Můžete si vybrat mezi pobytem v jednom z místních hotelů, penzionů, nebo si pronajmout apartmán. Většina ubytování je navržena tak, aby splňovala potřeby turistů a poskytovala příjemný a komfortní pobyt.

Chorvatsko a Plitvická jezera jsou ideální destinací pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném prostředí přírody. Jestliže jste přírodovědec, fotograf, nebo prostě jen milovník krásného českého venkova, doporučuji vám navštívit tuto fantastickou destinaci. Plitvická jezera vám nabídnou zážitek, který jistě nezapomenete.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je země plná krásných přírodních scenérií a turistických atrakcí a jednou z nejznámějších z nich jsou Plitvická jezera. Tento národní park se nachází v Lické nížině v centrální části Chorvatska a patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v zemi. Překrásné jezero se staly legendou chorvatského cestovního ruchu a lidé z celého světa sem rok co rok cestují, aby viděli tento jedinečný kousek přírody.

Jezera se nacházejí v národním parku Plitvického jezera, který obklopuje 16 jezer, mezi kterými se nachází neuvěřitelně modré a průzračné vody. Tyto jezera jsou propojena 92 kaskádami a vodopády, které vytvářejí jedinečnou a překrásnou krajinu. Zhruba jeden a půl kilometru od vstupu do parku se nachází nejznámější rozhledna, která nabízí nádherný výhled na celé okolí.

Pokud plánujete navštívit Plitvická jezera, musíte se rozhodnout, zda chcete jen projít okolo jezera nebo si užít i nějakou tu turistickou trasu. Pokud máte dostatek času a zdatnost, pak je nejlepší projít celou trasu a užít si krásy celého národního parku Plitvických jezer. Pokud se vám časově nebo fyzicky zdá trasu příliš náročná, nevadí, park nabízí různé ostatní trasy, takže si určitě vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Turistická sezóna v Plitvickém národním parku trvá od května až do konce září a během tohoto období se park těší velkého zájmu turistů. Proto doporučuji si letenku do Chorvatska a na Plitvická jezera objednat s předstihem, abyste si mohli určit datum a čas vaší návštěvy těchto krásných jezer. Vstupné do parku se pohybuje od 8 až do 16 eur a vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě nebo online.

Je to místo, které by každý turista měl navštívit při cestě Chorvatskem. Plitvická jezera nabízejí krásu, která se těžko popisuje slovy a musí se vidět na vlastní oči. Takže si co nejdříve sjednejte letenku do Chorvatska a odjeďte se pokochat tímto kouskem přírody.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky