Hledejte nejlepší nabídky letenek

Chorvatsko Dubrovník

Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, známý také jako "perla Jaderského moře", je jedním z nejkrásnějších měst na chorvatském pobřeží. Toto historické město, ležící na jihovýchodě země, láká každý rok tisíce turistů svou nádhernou architekturou, malebnými uličkami a bohatou historií.

Dubrovník je známý svými historickými hradbami, které obklopují celé město. Tyto imponující zdi vysoké až 6 metrů a široké 2 metry jsou zeď kolem celého historického centra a poskytují nádherné výhledy na moře a okolní krajinnou oblast. Procházka po hradbách je jedním z nejoblíbenějších turistických aktivit v Dubrovníku a určitě stojí za to.

Dalším zajímavým místem v Dubrovníku je Stradun - hlavní třída, která vede od jednoho konce města ke druhému. Tato úzká kamenná ulička je plná obchodů, kaváren a restaurací a je živým centrem města. Je to skvělé místo, kde si odpočinout, sledovat lidi a ochutnat místní speciality.

Historické centrum Dubrovníku je také domovem mnoha památek a památníků. K nejznámějším patří katedrála svatého Václava, která je jedním z nejstarších chrámů v Evropě. Navštívit také můžete klášter svatého Františka, který nabízí fascinující pohledy na moře a okolní ostrovy.

Pokud se chcete osvěžit a užít si slunce a pláže, v Dubrovníku na to není problém. Město nabízí několik krásných pláží, které jsou ideální pro relaxaci a koupání. Zdejší voda je průzračná a čistá, což přispívá k jedinečnému zážitku.

Dubrovník je rovněž skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete navštívit sousední ostrov Lokrum, který je chráněnou přírodní rezervací s krásnými zahradami a malebnými plážemi. Další možností je vyrazit na výlet do nedalekých měst, jako je například Cavtat, který je známý svými historickými památkami a malebnou atmosférou.

Dovolená v Dubrovníku je combinací krásné přírody, bohaté historie a pohostinnosti místních obyvatel. Bez ohledu na to, zda jde o procházky historickým centrem, relaxaci na pláži nebo objevování okolních měst, Dubrovník nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Letenka Chorvatsko Dubrovník


Cestování do zahraničí je pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak strávit svou dovolenou. Jedním z atraktivních letovisek je Chorvatsko a konkrétně jeho perlou je město Dubrovník, které si získává srdce každého návštěvníka.

Dubrovník je přímořské město bohaté na historii, kulturu a krásnou přírodu. Jeho nádherná budova, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, přiláká mnoho cestovatelů z celého světa. Prohlídka Dubrovníku je jako cesta do minulosti, když procházíte jeho úzkými kamennými uličkami a obdivujete historické stavby.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Dubrovníku je tzv. Staré město. Toto místo je opravdovým rájem pro ty, kteří mají zájem o historii. Staré město je plné středověkých staveb, kostelů a paláců, které odrážejí bohaté dědictví města. Procházka po hradbách města, které je obklopují, vám poskytne ohromující výhled na Jadran a okolní ostrovy.

Další nezapomenutelnou zastávkou je impozantní Katedrála svatého Václava, jejíž stavba byla zahájena v 7. století. Katedrála je považována za jedno z nejvýznamnějších kulturních a náboženských míst v Chorvatsku. Její gotická architektura a nádherné mozaiky ji činí největším pokladem Dubrovníku.

Návštěva města Dubrovník by neměla být jen o prohlížení historických budov, ale také o objevování jeho krásného pobřeží. Město má mnoho malebných pláží, kde si můžete užít slunce a krásně modrou vodu Jadranu. Plavba lodí v okolí Dubrovníku je další skvělý způsob, jak prozkoumat jeho okolí a užít si nádherný výhled na město z moře.

Pokud se rozhodnete cestovat do Dubrovníku, musíte začít plánovat svou cestu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Můžete si zakoupit letenku přímo do letiště Dubrovník, které leží asi 20 km jihozápadně od města. Letenky do Dubrovníku jsou dostupné z mnoha evropských měst a let trvá obvykle několik hodin.

Po příletu na letiště je možné si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do centra města. Cesta není příliš dlouhá a při příjezdu do Dubrovníku budete okamžitě nadšeni jeho krásou.

Dubrovník je opravdu unikátním místem, kde se historie a příroda splétají dohromady. Když použijete letenku do Dubrovníku, otevřou se vám dveře do tohoto úžasného města, které vás nadchne. Buďte připraveni na nezapomenutelnou dovolenou, která vám nabídne nádherné památky, slunce a moře, spolu s bohatou kulturou a vynikající kuchyní.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Chorvatska. Jakmile dorazíte do Dubrovníku, okouzleni budete kouzlem tohoto nádherného města. Pokud si plánujete zájezd do Dubrovníku, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit, je volba vhodného ubytování.

Dubrovník nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky ve všech cenových kategoriích a kategoriích stylu. Závisí to jen na vašem rozpočtu a vašich plánech. Ubytování v Dubrovníku zahrnuje hotely, apartmány, penziony a hostely.

V Dubrovníku najdete většinou ubytování ve vzdálenosti od centra města. Pokud si chcete užít život v centru města, určitě si vyberte hotel nebo apartmán v blízkosti Starého města. Tyto hotely vám umožní snadnější přístup k všem hlavním turistickým atrakcím v městě. Ale bohužel ubytování v centru města může být drahé. Pokud hledáte levné ubytování, musíte se spokojit se vzdálenější lokalitou.

Pokud chcete strávit svůj pobyt v luxusním ubytování, Dubrovník má spoustu možností. Luxusní hotely v blízkosti Starého města nabízejí extrémní pohodlí, elegantní a moderní vybavení a nádherný výhled na moře. Pokud si chcete užít slunných dnů na pláži, pobyt v luxusním hotelu s vlastní pláží je ideální volbou.

Pokud chcete ušetřit náklady na ubytování, Dubrovník má mnoho možností pro budget cestovatele. Mnnoho apartmánů, penzionů a hotelových pokojů jsou k dispozici za rozumné ceny, těsně mimo centrum města.

V posledních letech se stávají populárními apartmány v soukromých domech. Tyto apartmány jsou velmi dobrým řešením pro návštěvníky, kteří chtějí nezávislost a soukromí.

Dubrovník nabízí nejen skvělou kulturu a nádherné památky, ale také skvělé ubytování pro každého, bez ohledu na rozpočet. Při výběru ubytování je důležité zvážit své potřeby a priorit. Pokud chcete strávit svůj čas v Dubrovníku v maximálním pohodlí a luxusu, určitě si zvolte luxusní hotel poblíž centra města. Pokud však hledáte levné ubytování, zvolte apartmán nebo penzion vzdálenější od centra města. V každém případě vám Dubrovník nabídne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky na celý život.


Počasí Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, jedno z nejkrásnějších měst na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, je známé nejen svou historií a architekturou, ale také svým příjemným středomořským podnebím. Pojďme si tedy blíže prohlédnout, jaké je počasí v Dubrovníku.

Dubrovník leží v jižní části Chorvatska, v oblasti známé jako Dalmácie. Tato oblast je charakteristická svým teplým a slunečným počasím, což přispívá k tomu, že Dubrovník je tak oblíbeným turistickým cílem, zejména v letních měsících.

Léto v Dubrovníku je horké a suché, s teplotami dosahujícími průměrně 30 °C a místy až přes 35 °C. Sluneční paprsky se na nádherných plážích a modrém moři odráží, přičemž teplota vody v červenci a srpnu může dosahovat až 25 °C, což je ideální pro ty, kteří hledají osvěžení. Doporučuje se však dodržovat opatření proti slunečnímu záření a dostatečně se hydratovat, abyste se vyhnuli úpalu.

Podzim přináší mírnější teploty, ale stále zůstává příjemně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 - 25 °C a voda je stále dostatečně teplá k plavání. Kromě toho se podzimní měsíce vyznačují nižší intenzitou turistického ruchu a klidnější atmosférou, což je ideální čas na objevování památek a malebných uliček Dubrovníku.

Zima v Dubrovníku je mírná a vlhká. Teploty se pohybují mezi 10 - 15 °C a je časté, že prší. Nicméně vánoční atmosféra v historickém centru města je nádherná a stojí za to navštívit Dubrovník i v této době. Méně turistů vám umožní lépe poznat místní kulturu a tradiční jídlo.

Jaro je skvělým obdobím pro návštěvu Dubrovníku, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty začínají stoupat, dosahují průměrně 15 - 20 °C a město se plní květinami. Dubrovník je v tomto období oživený, ale stále relativně klidný, a proto je to ideální doba pro procházky po historických uličkách a poznávání místních obyvatel.

Celkově lze říci, že počasí v Dubrovníku je převážně teplé a slunečné. Nejlepší čas pro návštěvu je letní a podzimní období, kdy teploty jsou nejvyšší a moře je teplé. Nicméně, s ohledem na místní podnebí je vhodné se kdykoliv připravit na možnost přeháňek, takže není od věci mít vždy po ruce přístřešek nebo deštník.

Pokud si plánujete návštěvu Dubrovníku, měli byste se jistě těšit na slunečné dny, teplé teploty a nádherné okolní moře. Ať už se rozhodnete navštívit Dubrovník na vrcholu letní sezóny nebo v klidnějších měsících, budete potěšeni krásným počasím, které vás vítá v tomto kouzelném městě na jadranském pobřeží Chorvatska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


- Jak se dostanu do Dubrovníku?
Dubrovník je snadno dostupný letecky nebo silničně. Nejbližší mezinárodní letiště je Dubrovnické letiště, které leží asi 20 km jihovýchodně od města. K dispozici jsou také autobusové a lodní spoje do Dubrovníku.

- Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?
Dubrovník nabízí několik malebných pláží, jako je Banje Beach, Copacabana Beach, Lapad Beach a Sveti Jakov Beach. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti města a jsou snadno dostupné.

- Co je dobré vidět a dělat v Dubrovníku?
Dubrovník je plný historických památek a zajímavých míst. Doporučuje se navštívit Dubrovnické hradby, Stradun (hlavní ulice v centru města), Pláž Banje, Katedrálu sv. Václava, Orlandův sloup a Fort Lovrijenac. Také je populární procházka po malebné a památkami bohaté části města nazývané Staré Město.

- Jaké jsou tradiční chorvatské speciality v Dubrovníku?
V Dubrovníku si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla, jako jsou peka (podobné pečenému jehněčímu), dalmatský pršut (šunka), octopus salata (salát s chobotnicí), černohorský špecijal (masová směs s rýží) a rafioli (tradiční cukrovinka).

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?
Dubrovník je oblíbený turistický cíl především v letním období, od června do srpna, kdy je zde slunečné počasí a teplé teploty. Pokud preferujete méně lidí a nižší ceny, doporučuje se navštívit Dubrovník v květnu, září nebo říjnu.

- Jak se mohu přepravovat v Dubrovníku?
V Dubrovníku je možné se přepravovat pěšky, jelikož centrum města je dostatečně malé. Můžete také použít místní autobusovou dopravu, která vás zavede do okolních částí Dubrovníku. K dispozici jsou také taxíky a pronájem auta.

- Jaké další zajímavé destinace lze navštívit poblíž Dubrovníku?
Pokud chcete navštívit další zajímavá místa poblíž Dubrovníku, doporučuje se plavba na malebné ostrovy Elafitského souostroví, jako je Lopud, Sipan a Koločep. Můžete také navštívit nedaleké město Cavtat nebo historický ostrov Korčulu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky