Hledejte nejlepší nabídky letenek

Česko Telč

Dovolená Česko Telč


Telč je nádherné město plné historických památek a přírodních krás. Pokud hledáte pro svou dovolenou destinaci v Česku, která nabízí obojí, doporučujeme právě Telč.

Historické památky

Jedním z nejvýznamnějších památek Telče je náměstí Zachariáše z Hradce, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Náměstí je obklopeno barokními domy a kašnou a je ideálním místem pro odpočinek a procházku.

V Telči se nachází také zámek, který byl postaven v 16. století. Dnes se zde nachází muzeum s expozicí věnovanou historii města a regionu.

Kromě toho si můžete prohlédnout i kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde najdete řadu uměleckých děl, a také působivou městskou bránu, která se nachází v západní části města.

Přírodní krásy

Telč se nachází v krásné jihozápadní části Česka, kde se nachází celá řada přírodních krás. K nejvýznamnějším patří Jindřichohradecké rybníky, které tvoří řadu malých a středních vodních nádrží. Je zde ideální místo pro rybáře a pro vodní sporty.

Také stojí za zmínku blízká přírodní rezervace Růžová hora, která je proslulá unikátní květenou. Kromě botanického výzkumu můžete také absolvovat různé výlety a turistické trasy.

Čím se živit v Telči?

V Telči najdete celou řadu restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni, ale i mezinárodní speciality. Oblíbené jsou také místní řemeslné trhy, na kterých najdete mnoho potravinářských výrobků a suvenýrů.

Kde se ubytovat?

V Telči najdete celou řadu ubytovacích zařízení pro každou peněženku. K dispozici jsou kempy, apartmány, penziony i hotely.

Celkově lze říci, že Telč je ideální destinací pro dovolenou v Česku. Zde najdete historické památky a přírodní krásy a určitě si zde užijete i gastronomické zážitky. Doporučujeme Telč jako destinaci pro rodinnou dovolenou nebo romantický výlet pro pár.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Telč


Omlouvám se, ale nemohu poskytnout aktualizované informace o nejčastějších dotazech a odpovědích týkajících se Česka, Telče. Doporučuji vám kontaktovat místní turistickou informační kancelář nebo provozovatele služeb v této oblasti pro nejaktuálnější informace.


Letenka Česko Telč


Letenka Česko Telč je skvělou volbou pro každého, kdo chce poznat jednu z nejkrásnějších historických památek České republiky. Město Telč se nachází na úpatí Českomoravské vrchoviny a je proslulé svým malebným historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Letenka s odletem z Česka do Telče je velmi pohodlným způsobem, jak se dostat do tohoto krásného města. Z Česka se do Telče létá přímo do letiště v Brně, které je od Telče vzdálené přibližně 65 km. Let z Prahy nebo Brna do Telče trvá například z Prahy 60 minut, z Brna pak jen 40 minut. Z letiště v Brně se lze dostat do Telče na pronajatém vozidle, autobusem nebo vlakem.

Město Telč nabízí mnoho památek, které stojí za návštěvu, jako je například zámek Telč, barokní kostely, renesanční radnice či historické domy. Město je obklopeno krásnou přírodou a nabízí nádherné cyklistické a turistické trasy.

Letenka z Česka do Telče je průměrně cenově dostupná v průměru mezi 1 500 až 2 500 Kč v závislosti na sezóně a času nákupu. Doporučujeme proto letenky nakupovat v předstihu. Pro maximální pohodlí lze využít služeb letištního transferu nebo pronajat si auto předem online.

V městě Telč lze využít kvalitní a cenově dostupné ubytování v různých kategoriích od hotelů po penziony či guesthousy. Navštívit město Telč lze v jakoukoliv roční dobu, avšak nejlepší období jsou jaro a podzim.

Závěrem lze říci, že letenka z Česka do Telče je velmi pohodlným a levným způsobem, jak se dostat do tohoto krásného města s mnoha památkami a krásnou přírodou. Můžeme jen doporučit, aby si každý, kdo má zájem o historii a kulturu, nebo i například cyklistické nebo turistické trasy, Telč rozhodně nenechal ujít.


Ubytování Česko Telč


Jižní Čechy jsou neuvěřitelně krásné a nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za to navštívit. Jedním z nejpopulárnějších měst v této oblasti je Telč, historické město, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Pokud sem zamíříte na víkendový výlet či delší dovolenou, je jasné, že budete potřebovat kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na několik tipů, jakým způsobem zajistit si ubytování v Telči.

Většina turistů si vybírá ubytování ve městě, v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Budete-li mít podobnou představu, potom začněte hledat ubytování na webu. Existuje řada portálů, na kterých lze najít ubytování v mnoha různých cenových kategoriích. Ať už se jedná o hotely, penziony, apartmány či soukromé pokoje, většina z nich nabízí všechny potřebné pohodlí pro příjemný pobyt.

Další možností, jak sehnat levné ubytování, je pronajmout si chatu nebo chalupu v okolní krajině. Tyto typy objektů nabízejí mnoho výhod, jako například klidné a tiché prostředí, soukromí a možnost stravování vlastními silami. Navíc, pokud se chystáte do Telče větší skupinou, pronajímání chalupy je zpravidla cenově výhodnější než hledání více pokojů ve stejném hotelu.

V neposlední řadě, pokud chcete zažít Telč z jiné perspektivy, můžete zkusit kempování. K dispozici jsou kempy v okolí města, ale musíte počítat s tím, že tento styl ubytování vyžaduje určitou míru zázemí, jako například stan, spacák apod. Florenc Travelpark už je právě v Telči a nabízí ubytování v karavanech.

V Telči a jeho okolí je toho mnoho, co stojí za vidění a objevení. O to více, pokud budete mít možnost strávit tam několik dní a zvyšit tak svou šanci podívat se na co největší množství památek a přírodních krás v okolí města. Při výběru vhodného ubytování proto nezapomeňte zohlednit své představy o tom, jak chcete Telč zažít. Pokud omezujete hledání ubytování pouze na běžné hotely, zřejmě si mnoho důležitých zážitků a zážitků ušetříte. V každém případě, že hledáte ubytování v Telči, máte na výběr z velkého množství možností. Stačí hledat a dobře zvažovat, aby Vaše dovolená v Jižních Čechách se stala nezapomenutelnou.


Počasí Česko Telč


Telč je malebné historické město v Jihočeském kraji v České republice. Leží v okrese Jihlava a je známé svým zachovalým historickým jádrem, které je od roku 1992 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je oblíbenou turistickou destinací díky svým malebným uličkám, renesančním domům a známému náměstí Zachariáše z Hradce, které je jedním z nejkrásnějších ve střední Evropě.

Co se týče počasí v Telči, tak je ovlivněno kontinentálním podnebím. Vládne zde teplé a mírně vlhké klima s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v letech se pohybuje kolem 10 °C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou okolo 25 °C, zatímco nejchladnějším měsícem je leden se průměrnou teplotou kolem -2 °C.

Srážky jsou v Telči rovnoměrně rozloženy po celý rok, s větším množstvím srážek v letních měsících. Ročně zde spadne průměrně kolem 650 mm srážek. Nejvíce srážek se očekává v červnu a červenci, zatímco nejméně srážek padá v únoru a březnu.

Pokud plánujete návštěvu Telče, doporučuje se si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv pro změnlivé počasí. V letních měsících se můžete těšit na teplo a slunečné dny, ale je také možné, že napadne i nějaký ten liják. V zimních měsících je vhodné se obléknout v teplejších vrstvách a mít připravené bundy a čepice.

Celkově vzato, počasí v Telči je středoevropské a rozmanité. Bez ohledu na roční období je město stále krásné a láká turisty z celého světa. Navštívte Telč a zažijte jeho jedinečnou atmosféru a bohatou historii v jakémkoli počasí!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky