Hledejte nejlepší nabídky letenek

Česko Kutná Hora

Letenka Česko Kutná Hora


Přestože v blízkosti hlavního města Prahy leží mnoho malebných měst, která stojí za návštěvu, jedním z nejzajímavějších a historicky bohatých míst je Kutná Hora. Dříve slavné středověké hornické město se dnes pyšní titulem světového kulturního dědictví UNESCO a přitahuje turisty z celého světa.

Navštívit Kutnou Horu je příjemné jak v rámci jednodenního výletu, tak i na delší pobyt. Ačkoli se sem lze dostat autem nebo vlakem z Prahy za asi hodinu, nejrychlejší a pohodlnou volbou je letenka Česko Kutná Hora. Díky nedávno zavedeným letům na malém letišti poblíž Kutné Hory se návštěvníci mohou vyhnout dopravním zácpám a strávit více času v samotném městě.

Po příletu na letiště mohou turisté využít dopravní spoje, které je přenesou přímo do Kutné Hory. Letecká linka je velmi pohodlná, protože cesta je rychlá a bezpečná. Turisté také ušetří spoustu času, který by strávili cestováním autobusem nebo vlakem. Jednoduše si zakoupí letenku a na letišti seženou taxi nebo pronajmou auto, což jim umožní snadnou a přímou cestu do Kutné Hory.

Kutná Hora je známá svým historickým centrem, které zahrnuje řadu fantastických památek. Nejoblíbenější atrakcí je Katedrála sv. Barbory, která je považována za jedno z nejvýznamnějších gotických staveb v České republice. Další významnou památkou je Chrám Nanebevzetí Panny Marie a kostnice Sedlec, která je známá svou zvláštní výzdobou z lidských kostí.

Kromě historických památek mohou návštěvníci také prozkoumat unikátní štoly a podzemní prostory, které odkazují na bohatou historii hornictví v oblasti. Excursion Kutná Hora nabízí skvělou příležitost vydat se na prohlídku podzemního světa a dozvědět se více o těžbě stříbra a významu, který mělo v minulosti.

Kutná Hora je také ideálním místem pro milovníky kultury a umění. Město hostí řadu festivalů, koncertů a dalších kulturních událostí, které přitahují umělce a diváky ze všech koutů světa.

Díky létání z Prahy do Kutné Hory se turisté mohou snadno dostat do tohoto fascinujícího města a objevovat jeho jedinečnou historii a kulturní dědictví. Bez ohledu na to, zda se jedná o jednodenní výlet nebo delší pobyt, letenky Česko Kutná Hora jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy tohoto historického města bez stresu a strádání cestováním.


Dovolená Česko Kutná Hora


Kutná Hora - perla mezi historickými městy Česka

Pokud hledáte ideální destinaci pro letní dovolenou v Česku, nezapomeňte zařadit na seznam město Kutná Hora. Jeho jedinečná historická atmosféra a řada zajímavých památek rozhodně stojí za návštěvu.

Kutná Hora se nachází přibližně 70 kilometrů východně od Prahy a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Město se proslavilo díky těžbě stříbra v 13. století, kdy se stalo druhým nejvýznamnějším městem v Českém království po Praze. Díky své prosperitě v té době vznikla v Kutné Hoře řada úchvatných gotických a renesančních budov, které jsou dnes turisticky vyhledávané.

Nejznámější památkou v Kutné Hoře je určitě chrám svaté Barbory, který je zasvěcený patronce města. Je to jedna z nejvýznamnějších gotických staveb v celé Evropě a donutí vás překvapit se nad mistrovstvím středověkých stavitelů. Interiér chrámu zdobí nádherné fresky a vitráže, které jsou dokonce označeny jako jeden z vrcholů gotického umění.

Další zajímavou památkou v Kutné Hoře je kostnice, která je ve světě známá jako Sedlec Ossuary. Jedná se o kostelík a podzemní kapli, jejíž stěny jsou vystlané lidskými kostmi. Tato makabra je nepochybně místem, které postrádá období v jiné části světa. Působí zvláštním dojmem, který vám zaručeně zůstane v paměti.

Město Kutná Hora také nabízí mnoho dalších historických památek, jako je třeba italský dvůr - královský palác, který byl kdysi sídlem královské mincovny. Nyní zde můžete navštívit vyhlášené středověké trhy nebo se projít po krásných zahradách. Procházka historickým jádrem města je jako cesta do minulosti, kde budete mít pocit, že se vrátíte do doby minulých staletí.

Kutná Hora není jen místem bohatým na historickou architekturu, ale také se může pochlubit přírodními krásami. Okolní krajina je ideální pro výlety na kole nebo pěší turistiku. V blízkosti se nachází přírodní parky a rezervace, jako je například Stříbrné pleso nebo Kaňk.

Aby byla návštěva Kutné Hory skutečně plná zážitků, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - stříbrňákovou. Tato sladká cukrovinka je spojena s historií města a jistě vás potěší.

Kutná Hora je tedy nezapomenutelné místo, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků pro turisty. Ať už jste milovníkem historie, architektury nebo přírody, nebojte se vydat do Kutné Hory. Toto město se postará o to, abyste si dovolenou v Česku užili naplno.


Ubytování Česko Kutná Hora


Kutná Hora je historické město ležící ve Středočeském kraji v České republice. Město je známé nejen svou bohatou historií, ale také díky svému unikátnímu architektonickému dědictví. Pokud se chystáte navštívit Kutnou Horu, musíte samozřejmě zvážit i ubytování.

V Kutné Hoře najdete různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby každého návštěvníka. Město nabízí zámky, hotely, penziony i rodinné domy k pronájmu. V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích si můžete vybrat z různých typů ubytování.

Jednou z možností je ubytování v historickém centru města. Kutná Hora má několik malebných hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování přímo v srdci města. Tato místa vám umožní prozkoumat památky a zajímavosti v docházkové vzdálenosti a plně si užít atmosféru města.

V případě, že hledáte trochu klidnější a odlehlejší místo ke spaní, můžete zvolit ubytování mimo centrum. V okolí Kutné Hory se nachází několik penzionů a rodinných domů, které nabízejí pohodlné a soukromé ubytování. Tato místa jsou ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid po náročném dni plném prohlídek.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Kutná Hora má pro vás připravených také několik možností. V nedalekém okolí města se nachází zámek Kačina, který byl přestavěn na luxusní hotel s bohatým historickým pozadím. Zde si můžete užít nejen prostorné a elegantní pokoje, ale také relaxovat v krásném prostředí.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je možností kempování. Kutná Hora a její okolí mají několik kempů, které nabízejí ubytování ve stanech, karavanech nebo chatkách. Tato možnost je ideální pro ty, kdo chtějí strávit více času venku a poznat krásy přírody v okolí.

V závěru je třeba říct, že ubytování v Kutné Hoře je poměrně snadné sehnat díky široké nabídce. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotel nebo útulný penzion, určitě najdete to, co potřebujete. Ať už se rozhodnete zůstat v historickém centru, nebo raději blíže k přírodě, Kutná Hora vám nabízí příjemné a pohodlné ubytování, které vám dodá energii pro další objevování tohoto okouzlujícího města.


Počasí Česko Kutná Hora


V Kutné Hoře a v celém Česku je počasí velmi proměnlivé. To však není nic nového, ať už se bavíme o jarních deštích, letních horkách, podzimním větru nebo zimním sněhu.

V létě se teploty v Kutné Hoře obvykle pohybují okolo 25 stupňů Celsia a slunce svítí přibližně 8-10 hodin denně. Ovšem v posledních letech se můžeme setkat s celkově vyššími teplotami, kdy se termometr může vyšplhat až na 35 stupňů Celsia. A v takovém případě je nutné dbát na zvýšený pitný režim a chránit se před slunečním zářením.

Jesení je v Kutné Hoře zvyčajne krásna, ale studená a větrná. Teploty se pohybují kolem 15 stupňů Celsia a někdy dokonce spadnou přímo pod bod mrazu. To je důvod, proč je nutné místo, kde člověk bydlí, dobře vytápět a chránit se před chladem.

Zima v Kutné Hoře je méně intenzivní než na jiných místech a dokáže se střídat s teplejšími dny. Teplota se v průměru pohybuje okolo nuly a může spadnout na minus pět až minus deset. To znamená, že schopnost rychlého rozmrazování a čištění cest je tu velmi důležitá. Pokud chcete během zimy v Kutné Hoře cestovat autem, nezapomeňte si přibalit řetězy na pneumatiky.

Jaro v Kutné Hoře začíná většinou na konci března, kdy se teploty začínají zvyšovat na 10-15 stupňů Celsia a počet slunečných hodin postupně roste. Ale i když je v Kutné Hoře jaro, stále je třeba počítat s deštěm a sněhem, a to i v prvních jarních měsících.

Celkově lze říci, že v Kutné Hoře a v celém Česku je počasí velmi proměnlivé a nejisté. Proto je třeba být připraven na změny a oblečení si podle počasí. Nicméně, nezáleží na tom, jaké počasí právě panuje - Kutná Hora je vždy fascinujícím a krásným místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kutná Hora


1. Jak se dostat do Kutné Hory?
- Do Kutné Hory se lze dostat vlakem, autobusem nebo autem. Z Prahy je to přibližně 70 km.

2. Kde parkovat v Kutné Hoře?
- V Kutné Hoře je několik parkovišť, například u hlavního nádraží, u Stříbrného domu nebo u náměstí Republiky.

3. Jaké památky si nesmím nechat ujít?
- Mezi nejznámější památky Kutné Hory patří chrám sv. Barbory, chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Jakuba, italská gotická renesanční palácová architektura a Sedlec s chrámem Nanebevzetí Panny Marie a Kostnice.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kutné Hory?
- Kutná Hora je krásná kdykoliv v roce, ale nejlepší čas na návštěvu je v létě nebo na podzim, kdy jsou dny delší a počasí příznivější.

5. Kde si mohu najít ubytování v Kutné Hoře?
- V Kutné Hoře jsou k dispozici různé typy ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a hostely.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kutné Hoře?
- Mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře patří Restaurace U Kata, Restaurace Dačický, Restaurace Šatlava a Restaurace U Soudku.

7. Kde si mohu koupit suvenýry?
- V Kutné Hoře je mnoho obchůdků, kde si můžete koupit suvenýry, například u kostela sv. Barbory, na náměstí republiky nebo v ulici Barborská.

8. Jaký je rozpočet na návštěvu Kutné Hory?
- Rozpočet na návštěvu Kutné Hory závisí na tom, jaký druh ubytování si zvolíte a jaké památky chcete navštívit. Pro jednodenní výlet lze počítat s rozpočtem okolo 500-1000 Kč na osobu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky