Hledejte nejlepší nabídky letenek

Česko Český Krumlov

Letenka Česko Český Krumlov


Český Krumlov: Tajemné město v srdci Česka

Český Krumlov, malé historické město nacházející se v jižních Čechách, přitahuje turisty z celého světa svou bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Pokud se chystáte navštívit toto kouzelné místo, nejlepší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky.

Stejně jako mnoho dalších evropských destinací, Český Krumlov je dobře přístupný letecky. V blízkosti se nacházejí různé letiště, která nabízejí spojení s většinou evropských měst. Pokud přiletíte z různých koutů světa, nejlepší volbou je mezinárodní letiště Václava Havla v Praze. Zde můžete získat přímé lety z mnoha světových metropolí.

Jakmile přistoupíte na letušku a usednete do letadla, můžete se těšit na pohodlnou cestu a nádherný výhled z výšky. Během letu budete mít možnost obdivovat malebné krajiny Česka předtím, než dorazíte na letiště v Praze.

Po přistání na letišti v Praze je zde několik možností, jak se dostat do Českého Krumlova. Nejběžnější volbou je zajištění transferu z letiště přímo do Českého Krumlova. Existuje mnoho společností, které nabízejí tuto službu za přijatelnou cenu, a poskytují odvoz přímo až k vašemu hotelu v Českém Krumlově.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu z Prahy do Českého Krumlova po vlastní ose, můžete to udělat různými způsoby. Oběma možnostmi jsou přímé vlaky nebo autobusy, které jezdí pravidelně z Prahy do Českého Krumlova. Trasa trvá zhruba 3 hodiny a při příjezdu budete odměněni pohledem na historické centrum města, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Po příjezdu do Českého Krumlova se připravte na to, že budete okouzleni tajemnou atmosférou tohoto historického místa. Malebné úzké uličky, historické budovy a impozantní hrad nad řekou Vltavou vás okouzlí. Město je známé svým zachovalým středověkým jádrem a je zde spousta místních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Příjezd do Českého Krumlova prostřednictvím letenky je rychlý, pohodlný a jednoduchý způsob, jak se dostat do tohoto tajemného města. Možnost přistání v Praze a následné zajištění transferu nebo veřejné dopravy umožňuje snadný přístup pro turisty z celého světa. Takže pokud se chystáte na dovolenou v Česku a chcete zažít nezapomenutelný zážitek, letenka do Českého Krumlova je vaší nejlepší volbou.


Ubytování Česko Český Krumlov


Město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách nedaleko českého hranice s Rakouskem, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Česku. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou.

Když sem přijedete, budete potřebovat ubytování a v Českém Krumlově máte na výběr velkou škálu možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví každému cestovateli a každé kapse.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z několika historických paláců a hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s historickým šarmem a nabízejí luxusní pokoje s veškerým vybavením, jako je například klimatizace, minibar, vlastní koupelna a Wi-Fi připojení. Navíc často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat gastronomický zážitek.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinný typ ubytování, je v Českém Krumlově také mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto ubytovací zařízení poskytují útulné pokoje za přijatelnou cenu a často mají možnost stravování ve vlastní restauraci nebo snídani zahrnutou v ceně.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu. Český Krumlov má několik levných hostelů s možností ubytování v pokojích sdílených s dalšími cestovateli. Hostely obvykle nabízejí společný kuchyňský kout, kde si můžete uvařit vlastní jídlo, a společenskou místnost, ve které se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete si také pronajmout celý apartmán nebo pokoj v soukromém domě. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší prostor a možnost vaření.

Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, v Českém Krumlově nebudete zklamáni. Město je malé, a tak je všechno dobře dostupné a můžete se snadno dostat do všech důležitých památek a atrakcí, které toto historické město nabízí. Navíc se těšte na krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní zelené kopce.

Ubytování v Českém Krumlově je snadné a může vyhovět každému rozpočtu a preferencím. Ať už jste romantický pár, rodina s dětmi nebo cestovatel na průzkum samotného města, určitě si najdete to správné místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce tohoto nádherného místa.


Dovolená Česko Český Krumlov


Český Krumlov – malebné městečko v jižních Čechách, které je zároveň zapsáno na seznamu památek UNESCO, je ideálním místem pro letní dovolenou. Pokud jste z Česka, můžete si užít krásy tohoto místa bez nutnosti cestovat do zahraničí.

Vřelé léto je nejlepší dobou pro návštěvu města. Začátkem července můžete zažít zvláštní atmosféru města během Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Festival se koná od roku 1992 a přináší do města mnoho známých umělců a jejich vystoupení.

Procházka po historickém centru města je nezapomenutelný zážitek. Když se procházíte uličkami města, můžete spatřit historické domy s pálenicemi a pivovary. Navštivte také hrad založený ve 13. století, který je nacházející se na kopci nad městem. Hrad je otevřen pro veřejnost, kde můžete vidět krásně zdobené pokoje a věže.

Pokud hledáte aktivní dovolenou, neváhejte a využijte přírodních krás v okolí města. Na řece Vltavě si můžete vypůjčit kánoe nebo jiné vodácké vybavení. Procházka po značených turistických trasách v okolí města je také levnou a zajímavou možností, jak získat nové zážitky s přáteli či rodinou.

Pobyt na dovolené s dětmi v Českém Krumlově? Navštivte Zoomagiu, která se nachází v severní části města. V zoo je možné vidět mnoho druhů zvířat od mnoha zemí světa, takže je to zajímavá návštěva pro malé i velké.

Kam na ubytování? Město nabízí mnoho možností pro ubytování – od malých rodinných hotelů, přes penziony až po luxusní hotely. Pokud hledáte něco tradičního, vyzkoušejte pobyt v jednom z mnoha krásných apartmánů nebo v pensionech, které se nacházejí v historických domech.

Kromě toho, v Českém Krumlově si můžete užít skvělou gastronomii. Restaurace, kavárny a hospody nabízejí skvělá jídla a nápoje. Nejvíce typickým jídlem je "Svíčková na smetaně" nebo "Bramborové knedlíky". Pokud máte rádi sladké, rozhodně ochutnejte tradiční dort "Krumlovský houbový koblih". Je to něco, co rozhodně nepřehlédnete.

Dovolená v Českém Krumlově je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásné historické atmosféře. Jezděte tam s přáteli, rodinou nebo sám a užijte si krásné léto v srdci jižních Čech.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov je malé městečko v jižních Čechách, které se nachází na břehu řeky Vltavy. Jeho malebné uličky, historické budovy a krásný hrad přitahují každoročně mnoho turistů. Nicméně, při plánování vaší návštěvy je důležité myslet i na počasí, jelikož mohou být zaznamenány extrémní klimatické podmínky.

V létě může být Český Krumlov velmi teplý. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje okolo 25 stupňů. Nicméně, mohou být také zaznamenány vysoké teploty až 30-35 stupňů, což může být pro některé lidi příliš velký horko. Doporučuje se pít hodně tekutin, nosit lehké oblečení a vyhýbat se příliš velkému slunci.

Podzim v Českém Krumlově může být také velmi krásný, ale může být také velmi chladný. Průměrná teplota v říjnu a listopadu je kolem 10 stupňů. Občas může být zaznamenána velká míra vlhkosti a deště.

Zimní měsíce v Českém Krumlově mohou být velmi zimní. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -5 stupňů. Nicméně, teploty se mohou snadno dostat pod -10 stupňů. Navíc, může být také zaznamenán silný sněhový pokryv.

Jarní měsíce jsou v Českém Krumlově obvykle velmi příjemné. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje okolo 15 stupňů. Nicméně, i v těchto měsících může být zaznamenána deštivá období.

Celkově, počasí v Českém Krumlově se může lišit v závislosti na ročním období. Nicméně, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou obvykle květen a červen, především kvůli příjemnému počasí a menší množství turistů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


1. Jak se dostat do Českého Krumlova?
- Z Prahy můžete jet vlakem, autobusem nebo autem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kde lze parkovat v Českém Krumlově?
- V Českém Krumlově lze parkovat na parkovištích u stadionu, na Špičáku nebo v parkovacích domech, které se nachází na okraji města.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší místa patří Krumlovský zámek, Muzeum fotografie, Zámecká zahrada, Křížová cesta nebo Dívčí kámen.

4. Kolik stojí vstupné do Krumlovského zámku?
- Vstupné do Krumlovského zámku závisí na sezóně. V letním období (květen až září) stojí vstupné pro dospělého 300 Kč.

5. Kde se dají koupit suvenýry v Českém Krumlově?
- Suvenýry v Českém Krumlově se dají koupit na několika místech, například v obchodě s turistickými suvenýry na náměstí Svornosti, v obchodech s keramikou nebo v galeriích.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší restaurace v Českém Krumlově patří Papa´s Living Restaurant, Restaurant Šatlava, Švýcarští Rybáři nebo Laibon.

7. Jaké jsou populární festivaly a události v Českém Krumlově?
- Populární festivaly a události v Českém Krumlově jsou například Slavnosti piva, Svatojánské slavnosti, Mezinárodní festival folklóru nebo Advent v Krumlově.

8. Lze si v Českém Krumlově pronajmout kolo?
- Ano, v Českém Krumlově lze si pronajmout kolo u několika půjčoven, například u půjčovny Pražák nebo u půjčovny na Jelení zahradě.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší ubytování v Českém Krumlově patří Hotel Bellevue, Hotel Růže, U Malého Vítka nebo Penzion U Matesa.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Českém Krumlově?
- Doporučuje se zůstat v Českém Krumlově alespoň jeden den, aby bylo možné projít hlavní turistické atrakce. Pokud máte více času, je doporučeno zůstat až tři dny, aby bylo možné navštívit i okolní místa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky