Hledejte nejlepší nabídky letenek

Burundi Lake Tanganyika

Dovolená Burundi Lake Tanganyika


Dovolená na břehu jezera Tanganika v Burundi

Jižní část afrického jezera Tanganika překypuje krásnými plážemi, teplou vodou a nádherným výhledem na okolní sopky. Jedním z nejlepších míst, kam se vydat na dovolenou, je země Burundi.

Burundi je vnitrozemskou zemí v Africe, ale několik kilometrů břehem jezera Tanganika nabízí unikátní příležitosti pro dovolenou. Nejenže jezerní vody jsou ideální pro vodní sporty, ale kolem něj se také rozkládají pláže, které nabízejí vynikající podmínky pro relaxaci a odpočinek.

Jedním z nejlepších míst na pobřeží jezera Tanganika v Burundi je pláž Gitega. Tato pláž je známá svou bílou písčitou pláží a čistou vodou, která je ideální pro koupání. Turisté si zde mohou užít nekonečné hodiny slunění nebo si zaplavat ve vodě. Pláž Gitega je také populární pro pikniky a rodinné setkání díky své pohodlné infrastruktuře a neformální atmosféře.

Na pláži Gitega jsou k dispozici také různé vodní sporty. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo vodní skútr a projet se po jezeře Tanganika. Potápění je další oblíbenou aktivitou mezi turisty, protože pod hladinou jezera se skrývá bohatý podvodní svět. Je zde možnost vidět tropické ryby a podmořskou flóru a faunu.

Pokud máte rádi dobrodružství mimo pobřeží, můžete se vydat na výlet k sopkám, které se nacházejí poblíž jezera Tanganika v Burundi. Sopky jsou součástí národního parku Kibira a nabízejí úchvatný výhled na jezero a okolní krajinu. Pro turisty, kteří mají rádi adrenalinové sporty, je možné se vydat na horolezecký výstup na jednu ze sopkou a prozkoumat její skalnaté vrcholy.

Pro milovníky přírody je okolí jezera Tanganika v Burundi rájem. Můžete se vydat na pěší túru do okolních lesů a potkat zde vzácné a exotické druhy ptáků a zvířat. Burundi je známé svou bohatou biodiverzitou, zejména v oblasti jezera Tanganika.

Burundi Lake Tanganyika nabízí dovolenou, která kombinuje krásné pláže, vodní sporty, dobrodružství a přírodní bohatství. Pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou dovolenou v Africe, je toto místo skvělou volbou. Příroda je zde nádherná, lidé jsou přátelští a možnosti pro zábavu jsou nekonečné.


Ubytování Burundi Lake Tanganyika


Burundi je zemí ležící v jihozápadní Africe, která zahrnuje rovníkovou část Velkých jezer. Jedním z nejkrásnějších míst v zemi je jezero Tanganyika, které se nachází na hranicích s Tanzanií, Zambií a Demokratickou republikou Kongo. Je to druhé nejhlubší jezero na světě a nabízí nádherné scenérie a mnoho aktivit pro turisty, kteří se vydají do této části Burundi.

V oblasti kolem jezera Tanganyika je mnoho možností ubytování. Hotely a resorty se nachází převážně na břehu jezera nebo v blízkosti něj a nabízejí různé úrovně pohodlí a cenových relací, aby vyhověly potřebám a přání turistů.

Jeden z populárních hotelů je Tanganyika Blue Bay Resort. Nachází se přímo na břehu jezera a nabízí moderní a pohodlné pokoje s balkonem s výhledem na hladinu jezera. Resort má také bazén, restauraci, bar a poskytuje možnost vodních sportů v přilehlém jezeře.

Další možností pro ubytování je Kibimba Lodge. Tuto chatovou vesnici vlastní místní obyvatelé, kteří nabízejí turistům různé typy ubytování, od typických chat po luxusní vily, které mají výhled na jezero. V lodge si můžete i užít tradiční burundskou kuchyni a zahraniční i domácí návštěvníky.

Pokud hledáte více klidné a odlehlé ubytování, potom je tu Mbayavuba Lodge Burundi. Nachází se asi hodinu jízdy od jezera a nabízí komfortní a prostorné pokoje s vlastní koupelnou. Lodge je obklopena zelení a divokou přírodou, včetně mnoha druhů ptáků a jiných zvířat.

Kromě těchto struktur můžete také najít řadu menších rodinných penzionů a ubytování na stráni, jakými jsou Nyanza Lac a Kiriri Garden Resort.

Celkově vzato, pobyt v oblasti Tanganyika je defintivně zážitkem a nabízí mnoho možností ubytování, bazénů, dobré kuchyně a možnosti vodních sportů, díky kterým se můžete v tomto krásném a tropickém prostředí dobře odpočinout.


Letenka Burundi Lake Tanganyika


Letenka do Burundi - Lake Tanganyika

Když si řeknete "Afrika", pravděpodobně si vybavíte úžasné přírodní scenérie, zvířata, stepi - ale tam jsou také krásné pláže a jezera, které stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je jezero Tanganyika v Burundi.

Jezero Tanganyika je druhé nejhlubší jezero na světě a nachází se v srdečním Afriky, v afrických Velkých jezerech. Toto jezero je ohraničeno Rwandou, Burundi, Zambií a Tanzanií a nabízí turistům mnoho aktivit, jako jsou potápění, rybaření a procházky po okolních vesnicích.

Pokud hledáte letenky do Burundi, měli byste se poradit s několika cestovními agenturami, protože každá z nich nabízí odlišné možnosti pro levné letenky. Oblíbenými aerolinkami, které letí do Burundi jsou RwandAir a Ethiopian Airlines.

Po příletu do Bujumbury, hlavního města Burundi, se můžete vydat na mnoho výletů, ale let k jezeru Tanganyika by měl být vaší prioritou. Budete fascinováni jeho krásou a během pobytu zde si můžete vyzkoušet několik aktivit, které jsou k dispozici.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít jezero, je potápění. Můžete si najmout potápěčské vybavení a objevovat podmořskou flóru a faunu, které jsou naprosto odlišné od těch, co jste kdy viděli. Nejlepší potápěčské možnosti najdete v městě Kigoma, které se nachází na pobřeží jezera v Tanzanii.

Pokud se chcete spíše uvolnit, můžete si pronajmout loď a plout po jezeře Tanganyika. Přístupy k jezeru jsou velmi rozmanité a nabízejí různé typy plavby. Můžete se dostat k některým ostrůvkům, prozkoumat města, přístavy a vesnice a prožít opravdové dobrodružství.

Lake Tanganyika je rovněž uznáváno jako skvělé místo pro rybolov. Na březích jezera najdete řadu rybářských vesnic a prožijete si místní kulturu. Některé z nejlepších ryb, které můžete chytit, jsou tilapie, málova a pstruh.

Jezero Tanganyika je jedním z nejkrásnějších míst na světě a nabízí mnoho způsobů, jak si užít tento kus přírody. Letenky do Burundi mohou být levnou cestou, jak se dostat do tohoto místa, které se stane jedním z vašich nejkrásnějších zážitků v životě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burundi Lake Tanganyika


Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Burundi Lake Tanganyika:

1. Kde se nachází Burundi Lake Tanganyika?

Burundi Lake Tanganyika se nachází na jihovýchodě Afriky, na území Burundi, Tanzanie, Zambie a Demokratické republiky Kongo.

2. Jak velké je Burundi Lake Tanganyika?

Burundi Lake Tanganyika je nejhlubší jezero na světě s průměrem hloubky 570 metrů a maximální hloubkou až 1 470 metrů. Je to také druhé největší sladkovodní jezero na světě s rozlohou přibližně 32 900 km².

3. Jaká je fauna a flóra v Burundi Lake Tanganyika?

Burundi Lake Tanganyika je domovem mnoha endemických druhů ryb, jako je Mutondwe, Benthochromis, Tropheus, Petrochromis a další. Mezi živočišné druhy patří také hroší velký, krokodýl nilský, nilský koník a slon africký. Co se týče flóry, v okolí jezera je rozšířena místní vegetace, jako jsou baobaby a mangrovové lesy.

4. Může se v Burundi Lake Tanganyika koupat?

Ano, turisitcké plžaže poskytují možnost koupání a nabízí i další sportovní a rekreační aktivity jako je windsurfing, potápění a rybaření.

5. Jsou v okolí jezera dostupné hotely a stravování?

Ano, v okolí jezera jsou k dispozici turistické hotely, kempy a další ubytování. Stravování je nabízeno jak v hotelových restauracích, tak i v místních stáncích s potravinami.

6. Jaký je počasí v okolí Burundi Lake Tanganyika?

Klima v okolí jezera je tropické a deštivé. Nejsušší měsíce jsou červenec a srpen a nejdeštivější měsíce jsou duben a květen. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C.

7. Jak se dostat k jezeru Tanganyika v Burundi?

Jezero Tanganyika v Burundi lze navštívit letecky nebo přes susední země, jako je Demokratická republika Kongo nebo Tanzanie. V místních městech jsou také k dispozici autobusy a taxi služby.


Počasí Burundi Lake Tanganyika


Burundi je menší stát v Africe, který se nachází v oblasti Velkých jezer. Jedním z nejvýznamnějších jezer v této oblasti je Lake Tanganyika. Tento jezero je druhé nejhlubší jezero na světě a je domovem pro mnoho druhů ryb a dalších živočichů. Počasí v okolí Lake Tanganyika je velmi proměnlivé a závisí na ročním období.

V období sucha, které trvá od června do září, je počasí v oblasti Burundi a Lake Tanganyika velmi horké a suché. Teploty se mohou v této době pohybovat kolem 30 až 35 stupňů Celsia a srážky jsou velmi nízké. To přináší pro místní obyvatele a turisty množství výzev a omezujících faktorů, například nedostatek vody, potravin a sucho.

S nástupem deštivého období od října do května se počasí v Burundi a okolí Lake Tanganyika výrazně zlepšuje. Teploty klesají na přijatelnější úrovně a srážky jsou hojné. Toto období má potenciál pro vznik záplav a k infikování oblasti řadou epidemií, jako je např. cholera.

Turisté, kteří chtějí navštívit Lake Tanganyika, by měli zvážit návštěvu v období mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemnější a více vhodné pro aktivní dovolenou a pozorování místní fauny a flóry. V případě návštěvy v období sucha by si měli turisté vzít s sebou dostatečné zásoby vody a potravin a být připraveni na extrémní podmínky.

Konečné slovo

Počasí v Burundi a okolí Lake Tanganyika je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. V období sucha jsou teploty velmi vysoké, zatímco v deštivých obdobích jsou teploty nižší a srážky vysoké. Turisté, kteří chtějí navštívit tuto oblast, by měli být připraveni na extrémní podmínky a vzít si s sebou dostatečné zásoby vody a potravin.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky