Hledejte nejlepší nabídky letenek

Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls

Počasí Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls


Burkina Faso je země, která se nachází v západní Africe. Jedná se o zeměpisně suchou oblast, ale i přesto zde najdeme několik vodopádů, které jsou velkou turistickou atrakcí. Mezi nejznámější patří Karfiguéla Waterfalls.

Karfiguéla Waterfalls se nacházejí v oblasti Banfora, ležící jihozápadně od hlavního města Ouagadougou. Jedná se o dvě kaskády padající z výšky 100 metrů do malého jezírka. Celkově je zde k vidění šest menších vodopádů a několik dalších menších jezírek. Voda z vodopádů je velmi osvěžující a jejich okolí plné exotických rostlin a zvířat.

Navštívení Karfiguéla Waterfalls je zážitkem, který si turisté v Burkina Faso nenechají ujít. Nejenom, že se zde mohou ochladit v krásné přírodě, ale mohou také objevovat kouzlo afrických zvířat, jako jsou opice, krokodýli a ostatní druhy zvířat.

Počasí v Burkina Faso je velmi horké a suché, a to i během období dešťů, které trvá od června do září. Mnoho turistů preferuje návštěvu Karfiguéla Waterfalls během těchto měsíců, ale i další období jsou vhodná. Vzhledem k tomu, že se jedná o suchou oblast, je zde poměrně malé riziko dešťových přívalů, což umožňuje turistům navštěvovat vodopády téměř po celý rok.

Pokud chystáte cestu do Burkina Faso, nezapomeňte návštěvu Karfiguéla Waterfalls zařadit do svého plánu. Tyto nádherné vodopády vám umožní prožít jedinečný zážitek v africké přírodě a ochladit se v osvěžující vodě.


Dovolená Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls


Burkina Faso, malá západoafrická země, je známá svým bohatstvím zajímavých a krásných přírodních památek. Mezi nejvíce fascinující místa patří bezpochyby Karfiguéla vodopády, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí pro návštěvníky z celého světa.

Karfiguéla vodopády se nachází v blízkosti hlavního města Ouagadougou, ve vzdálenosti asi 110 kilometrů na jihovýchod od něj. Jejich umístění učinilo z Karfiguéla jedno z nejnavštěvovanějších míst v Burkina Faso.

Vodopády jsou doslova skryté v divočině, která se rozprostírá kolem nich. Cesta k nim je trochu náročná, ale naprosto stojí za to. Když dorazíte k vodopádům, okamžitě ucítíte jejich magii. Obrovský množství vody se valí přes kamenný převis a vytváří impozantní zvuk, který vám dá pocit, že jste se ocitli v jiném světě.

Kamenné stěny vytvářejí bazény, které jsou skvělým místem pro osvěžující koupání. Voda je čistá a průzračná, což je vítaným únikem od dusného afrického horka. Pokud se odvážíte vylezt na skály, budete mít překrásný výhled na okolní krajinu a zelené nadhodnocené lesy.

Karfiguéla vodopády jsou však více než jen atraktivní přírodní scenérie. Jsou také důležitým místem pro místní obyvatele. V okolí vodopádů se nachází tržiště, které nabízí různé suvenýry a místní tradiční výrobky. Zde můžete zakoupit typické africké oblečení, šperky nebo keramiku.

Pro ty, kteří chtějí zažít trochu dobrodružství, je zde možnost podniknout vodní turistiku po řece v blízkosti vodopádů. Plavba po této řece přináší unikátní pohled na tropickou flóru a faunu, která dělá z této oblasti jedinečné místo pro pozorování zvířat.

Dovolená na Karfiguéla vodopády je skvělým způsobem, jak se odpočinout a zažít něco opravdu nezapomenutelného. Tato přírodní krása vám poskytne relaxaci, dobrodružství i pohled na autentický život místních obyvatel Burkina Faso. Nezáleží na tom, zda máte rádi přírodu nebo zvědavost na nové kultury, Karfiguéla vodopády vás určitě nepřestanou ohromovat.


Letenka Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls


Pokud patříte mezi ty, kteří milují přírodu a rádi objevují nové a netradiční turistické destinace, pak byste měli zvažovat návštěvu Burkiny Faso. Tuto západoafrickou zemi můžete prozkoumat nejen díky jejím zajímavým městům, ale také za pomocí turistických výprav do jejích národních parků, kde se nacházejí krásné vodopády. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je návštěva Karfiguéla Waterfalls, které se nacházejí v západní části země.

Karfiguéla Waterfalls jsou proudící řeka kaskádovitého typu, která se nachází v národním parku Karfiguéla. V celém parku je celkem 37 vodopádů, ale Karfiguéla jsou největší a nejoblíbenější. Vodopády se nalézají u stejnojmenné vesnice, která leží v blízkosti hranic s Pobřežím slonoviny.

K turistickému výletu se dá přistoupit několika způsoby, ale nejčastěji se doporučuje zajistit si výlet s místní cestovní kanceláří, která vše potřebné zajistí. Nejbližší letiště se nachází v hlavním městě Ouagadougou, odkud je možné se dostat na letiště Bobo Dioulasso, které je nejblíže k národnímu parku Karfiguéla.

Po příjezdu na letiště vám průvodci zajistí dopravu do vesnice Karfiguéla a odtud se vydáte pěšky k vodopádům. Cesta protrvá asi hodinu, ale určitě stojí za to. Na cestě uvidíte zelené údolí, mnoho ptáků a neobvyklé květiny.

Samotné vodopády jsou skvělé a jejich výška činí 100 metrů. Voda padá mezi skalami a následně se rozptyluje do menších potůčků, které pokračují v řece. Při návštěvě můžete vidět mnoho lidí, jak se ochlazují v řece nebo si hrají ve vodopádu. Vodopády jsou přístupné po mnoha schodech, takže buďte připraveni na fyzickou náročnost.

Pokud si chcete vychutnat jiný pohled na vodopády, můžete se vydat na turistickou túru, která vede k horní části vodopádů. Z této pozice můžete obdivovat nádherný výhled na celý systém vodopádů a okolní krajinu.

Celá návštěva vodopádů Karfiguéla je opravdu krásný a nezapomenutelný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Navštivte Burkina Faso a objevte krásy těchto míst na vlastní oči.


Ubytování Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi. Mezi nejkrásnější z nich patří Karfiguéla vodopády, které leží v provincii Banfora. Tyto vodopády jsou jednou z nejpřitažlivějších turistických atrakcí v Burkina Faso a přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Karfiguéla vodopády se nacházejí na řece Comoé, která proudí krajinou plnou zeleně a exotické flóry a fauny. Vodopády jsou tvořeny sérií stupňů, kde voda padá ze skalnatých útesů do podzemní laguny, která nabízí možnost osvěžujícího koupání. Vytvářejí tak nádhernou vodní kulisu, která se stává dokonalým útočištěm pro milovníky přírody a dobrodružství.

Kromě vizuálních zážitků nabízejí vodopády také možnost provádět různé aktivity. Mnoho návštěvníků si zde rádo vyzkouší šnorchlování nebo potápění, čímž objeví fascinující podvodní svět, který je plný živých bytostí a korálových útesů. Vodopády jsou také oblíbeným místem pro pikniky a rodinné výlety.

Co se týče ubytování, existuje v okolí Karfiguéla vodopádů několik možností. Místní obyvatelé a turisté se zde mohou ubytovat v tradičních venkovských chatkách, které nabízejí autentický zážitek ze života v Burkině Faso. Mnoho chat má venkovní zahrady, ve kterých si návštěvníci mohou vychutnat čerstvé ovoce a pokochat se nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují modernější ubytování, jsou k dispozici také hotely a penziony v nedalekém městě Banfora. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné pokoje, klimatizaci a další moderní vybavení. Mezi nejlepší hotely v této oblasti patří Hotel Canne à Sucre a Hotel de la Foret.

Kromě návštěv Karfiguéla vodopádů se návštěvníci také mohou vydat na výlety do okolních přírodních rezervací, jako je například Park Dagouélébou, kde mohou pozorovat zvířata, jako jsou opice, sloni a krokodýli. V blízkosti vodopádů je také možné navštívit několik vesnic a potkat místní komunity, které představují kulturní dědictví Burkiny Faso.

Karfiguéla vodopády jsou skutečně jedním z pokladů Burkiny Faso. Kombinace překrásného přírodního prostředí, křišťálově čisté vody a okouzlující flóry a fauny činí z tohoto místa ideální destinaci pro milovníky přírody a dobrodružství. Pokud se chystáte na cestu do Burkiny Faso, určitě byste neměli vynechat návštěvu Karfiguéla vodopádů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Karfiguéla Waterfalls


1. Jak se dostanu k vodopádům Karfiguéla v Burkina Faso?
- Abyste se dostali k vodopádům Karfiguéla, musíte se vydat na jih do provincie Comoé východně od hlavního města Ouagadougou. Nejbližším městem je Fada N'Gourma, odkud je možné si pronajmout dopravní prostředek nebo využít místní taxi. Vzdálenost je přibližně 200 km.

2. Kolik stojí vstupenka do vodopádů Karfiguéla?
- Vstupné do vodopádů Karfiguéla je obvykle levné a činí přibližně 5000 CFA franků pro dospělého a 3000 CFA franků pro děti. Měli byste mít hotovost, protože ne všechny místa přijímají platební karty.

3. Jakou dobu strávím u vodopádů Karfiguéla?
- Návštěvníci obvykle stráví přibližně 2 až 3 hodiny u vodopádů Karfiguéla. Můžete se kochat krásou vodopádu, procházet se po okolní přírodě a vyfotit si památku. Při delším pobytu si můžete také užít piknik nebo si zaplavat.

4. Je možné se k vodopádům Karfiguéla dostat veřejnou dopravou?
- Nejbližším veřejným dopravním spojením je autobusové spojení z Fada N'Gourma, avšak doporučuje se využít vlastního nebo pronajatého dopravního prostředku, protože veřejná doprava může být nespolehlivá.

5. Existuje v okolí vodopádů Karfiguéla nějaké ubytování?
- Ano, v okolí vodopádů Karfiguéla se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti pro přenocování. Doporučuje se však předem rezervovat ubytování pro zajištění volných pokojů.

6. Je povoleno se koupat u vodopádů Karfiguéla?
- Ano, koupání je povoleno u vodopádů Karfiguéla. Je však nutné dodržovat bezpečnostní pokyny a zůstat ve vyhrazených oblastech pro koupání, které jsou označeny a doporučené místními průvodci. Před vstupem do vody také zkontrolujte aktuální podmínky, protože v některých obdobích může být proud vody příliš silný.

7. Mohu si s sebou vzít piknik na vodopády Karfiguéla?
- Ano, je možné si s sebou vzít piknik na vodopády Karfiguéla. Je však důležité dodržovat čistotu a nenarušovat přírodní prostředí. Nezapomeňte si také vzít s sebou veškeré odpadky a zamezit jejich zanechávání na místě.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky