Hledejte nejlepší nabídky letenek

Brazílie Rio de Janeiro

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Rio de Janeiro


1) Jaké je hlavní město Brazílie?
Odpověď: Hlavním městem Brazílie je Brasília.

2) Kde se nachází Rio de Janeiro?
Odpověď: Rio de Janeiro se nachází na jihovýchodě Brazílie, u Atlantského oceánu.

3) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Rio de Janeiro?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Rio de Janeiru patří ikonický křesťanský pomník Kristus Spasitel, pláže Copacabana a Ipanema, Sugarloaf Mountain, Maracanã stadion a mnoho dalších.

4) Kdy se konají karnevaly v Rio de Janeiru?
Odpověď: Karnevaly v Rio de Janeiru se obvykle konají během února a března, přesná data se každoročně liší.

5) Jaká je počasí v Rio de Janeiru?
Odpověď: Rio de Janeiro má subtropické podnebí. Léta jsou obecně horká a vlhká, s teplotami kolem 30 °C. Zimy jsou mírné, s teplotami kolem 20-25 °C.

6) Jaké jsou bezpečnostní opatření pro turisty v Rio de Janeiru?
Odpověď: Rio de Janeiro je známé kvůli vysoké kriminalitě. Doporučuje se turistům vyhnout se nebezpečným oblastem, nedávat příliš na odiv cennosti, být obezřetný a vyhýbat se nočním procházkám samotným.

7) Jak se dostanu z letiště do centra Rio de Janeira?
Odpověď: Z letiště Galeão nebo Santos Dumont můžete využít taxislužbu, autobus nebo transferovou společnost. Je také možné využít aplikace na objednání taxi.

8) Jaké jsou tradiční brazilské pokrmy v Rio de Janeiru?
Odpověď: Mezi tradiční brazilské pokrmy v Rio de Janeiru patří feijoada (směs fazolí, masa a rýže), acarajé (placka z fazolí naplněná krevetami a dalšími přísadami) nebo pão de queijo (sýrový chléb).

9) Jaké jsou hlavní jazyky mluvené v Rio de Janeiru?
Odpověď: Hlavním jazykem v Brazílii je portugalština, která je také hlavním jazykem v Rio de Janeiru.

10) Jaký časový rozdíl je mezi Rio de Janeirem a Českou republikou?
Odpověď: Rio de Janeiro je v UTC-3 časové zóně, zatímco Česká republika je v UTC+1 (v zimním období) nebo UTC+2 (v letním období), takže časový rozdíl je obvykle 3-4 hodiny.


Počasí Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro, ležící v jihovýchodní části Brazílie, je jedním z nejúžasnějších míst na světě. Má slavné pláže, známou kulturu a nádherné horské scenérie. Když se však bavíme o počasí v tomto městě, existuje pár věcí, které stojí za zmínku.

Rio de Janeiro má typické subtropické podnebí s výraznými sezónními rozdíly. Léto v Brazílii začíná v prosinci a končí v březnu, což znamená, že v tomto období může být horko až úmorné. Průměrná teplota dosahuje okolo 30°C, ale může se vystoupat až na 40°C. Slunce je silné a nebe je modré, takže je důležité chránit se před UV zářením.

Na druhou stranu, zima v Rio de Janeiro trvá od června do září a je překvapivě chladnější, než byste očekávali. Průměrná teplota je kolem 22°C a v noci může klesnout až na 15°C. To může být příležitost nosit si s sebou teplejší oblečení jako svetr nebo bundu. Toto období je také relativně suché, takže srážky jsou minimální.

S ohledem na srážky, Rio de Janeiro je známé jako deštivé město. Pravda je, že tam mohou být intenzivní krátkodobé bouřky, a to zejména v létě. To znamená, že byste se měli připravit na neočekávané přeháňky a špatný stav silnic. Nicméně, zatímco srážky mohou být silné, jsou obvykle krátkodobé a následuje slunečné počasí.

Dalším důležitým faktorem v počasí v Rio de Janeiro je vlhkost. Díky svému pobřežnímu umístění je město obklopeno oceánem, což způsobuje vyšší vlhkost vzduchu. Vlhkost může dosahovat až 80% nebo více, což znamená, že se může zdát, že je teplota ještě vyšší, než je ve skutečnosti. To může být důležité mít na paměti, pokud plánujete trávit dlouhou dobu venku.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám však neexistuje žádný špatný čas na návštěvu Rio de Janeiro. Město je krásné po celý rok a atmosféra je neustále jiskřivá. Tím, že se řídíte těmito informacemi o počasí, můžete zvýšit komfort a zažít to nejlepší, co město nabízí. Buďte připraveni na horko, vlhkost a občasné dešťové přeháňky a připravte se na to, že se zamilujete do Rio de Janeiro.


Ubytování Brazílie Rio de Janeiro


Brazilské město Rio de Janeiro je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů nejen v zemi, ale i ve světě. Jeho úžasné pláže, kultura a stále přítomná vzrušení z karnevalu přitahují každý rok tisíce návštěvníků. Pokud se chystáte navštívit Rio de Janeiro, je důležité dbát na správné ubytování, které vám zajistí pohodlný a bezstarostný pobyt.

Výběr ubytování v Riu de Janeiro je velmi bohatý a odpovídá všem rozpočtům a preferencím. Od luxusních rezortů až po skromné hostely, určitě si vyberete to, co vyhovuje vašim potřebám.

Při plánování vaší cesty byste měli zvážit, zda si vyberete ubytování blízko pláží Ipanema nebo Copacabana, nebo raději v centru města. Obě pláže jsou neuvěřitelně krásné a nabízejí spoustu zábavy, ale mají také své vlastní výhody a nevýhody.

Pokud upřednostňujete blízkost pláží a chcete zažít živý a pulzující život na pobřeží, Ipanema je pro vás ideálním místem k ubytování. Máte přístup ke skvělým restauracím, barům a nočnímu životu v okolí. Na druhou stranu, pokud hledáte více klidnější a relaxační prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování na pláži Copacabana. Tato pláž je velmi rozsáhlá a nabízí možnost klidného slunění a procházek po pobřeží.

Další možností je ubytování v samotném centru města. Tato volba je vhodná pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a historii. V centru města naleznete mnoho historických památek, jako například známou Katedrálu Saint Sebastian, nebo známé muzeum umění Museu de Arte do Rio. Navíc si můžete užít bohaté noční aktivity v blízkosti.

Vzhledem k popularitě Ria de Janeira je doporučeno rezervovat ubytování dopředu. Mějte na paměti, že ceny za ubytování se mohou lišit v závislosti na sezóně. Během karnevalu, který se koná každý rok v únoru nebo březnu, jsou ceny obecně vyšší a ubytování je rychle vyprodáno. Proto je důležité plánovat dopředu a zajistit si své místo na dobu pobytu.

Pamatujte také na bezpečnostní opatření při výběru ubytování. Zkoumejte recenze a doporučení od ostatních cestovatelů a zjistěte, zda bytová část města a lokalita, ve které se ubytujete, je považována za bezpečnou.

Celkově lze říci, že Rio de Janeiro má širokou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, zda preferujete pobyt na pláži nebo uprostřed města, existuje zde hotel, hostel nebo apartmán, který vám poskytne komfortní a příjemný pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní rezort, nebo skromný hostel, užijete si nádherné vibrace tohoto brazilského ráje.


Dovolená Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Brazílii a celosvětově známé město, které nabízí nezapomenutelnou dovolenou. Leží na pobřeží Atlantského oceánu a je domovem ikonických památek, krásných pláží a neuvěřitelné kulturní scény.

Jednou z hlavních atrakcí Rio de Janeira je bezesporu Corcovado se sochou Krista Spasitele. Stojí na vrcholu kopce a nabízí neuvěřitelný výhled na celé město. Je to skutečný zážitek projet se náklaďákem s panoramatickou plošinou nebo se vydat pěšky po strmé stezce. Po dosažení vrcholu se ocitnete očarováni výhledem na město a jeho ikonickou pláž Copacabana.

Další významnou atrakcí je Pão de Açúcar, který je vyhlídkou ve tvaru cukrovky a jehož návštěva je jedinečným zážitkem. Na vrchol se dostanete pomocí kabelovky a cestou budete moci obdivovat krásu Rio de Janeira, včetně pláží a moře. Po dosažení vrcholu si můžete vychutnat panoramatický výhled na město a obdivovat úchvatnou krajinu.

Rio de Janeiro je také proslulé svými plážemi. Jednou z nejznámějších je Copacabana, dlouhá pláž s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Je to ideální místo pro opalování, plavání a procházky po pobřeží. Pláž Ipanema je také oblíbená mezi turisty a nabízí skvělou atmosféru a různé vodní aktivity.

Kromě ikonických památek a pláží Rio de Janeiro také nabízí intenzivní kulturní scénu. Na náměstí Cinelândia se nachází mnoho historických budov, včetně opery a Národního muzea krásných umění. Můžete si také užít tradiční brazilské tance a hudbu na slavném místě Rio Scenarium, který je kombinací klubu a muzea.

Dalším důležitým kulturním a historickým místem je favela Santa Marta. V minulosti byly favelas známy jako nebezpečné a chudinské čtvrti, ale v posledních letech se některé z nich staly turistickými atrakcemi. Santa Marta je jednou z nejbezpečnějších a nejživějších favel v Riu. Můžete se projít jejími uličkami, ochutnat místní jídlo a poznat místní obyvatele.

Zkrátka, dovolená v Rio de Janeiru nabízí neuvěřitelnou kombinaci krásné přírody, kulturních zážitků a přátelské atmosféry. Město je plné života, energie a slunce, které vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Brazílie.


Letenka Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie je země plná kontrastů, kde se mísí městský život s neuvěřitelnou přírodou, kulturní bohatství a nezapomenutelné zážitky. A jedním z nejpopulárnějších míst pro návštěvu je bezesporu Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro leží v jihovýchodní části Brazílie a je druhým největším městem země. Je to město slunce, pláží, karnevalu a salsy. Známé je nejen svou krásou, ale také svou historií, kdy se stalo hlavním městem Brazílie v roce 1808, kdy portugalský král utíkal před Napoleonem. Dnes Rio de Janeiro patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Latinské Americe.

Nejvýznamnějším symbolem města je bezpochyby nevysoká hora Corcovado, na jejímž vrcholu se nachází socha Krista Spasitele, která se stala světově proslulou díky své velikosti a nádhernému panoramatu na město. Další hojně navštěvovanou památkou je i dominantní znak města, hora Pão de Açúcar, která se vynořuje z moře a díky lanové dráze na ni můžete vylézt a vychutnat si z ní opět nádherný pohled na město.

Pro turisty hlavně na letní měsíce je Ria ideálním místem k odpočinku. Rio de Janeiro nabízí řadu pláží, mezi nejpopulárnější patří Copacabana a Ipanema, které jsou pro svůj bílý jemný písek a jasné modré moře velkým lákadlem. Kopakabana je zřejmě jedna z nejznámějších pláží na světě; tvoří jí zhruba šest kilometrů dlouhý písečný pás a kolem ní se rozprostírají kavárny, bary a klubové areály.

I když je Ria hlavně proslulá díky plážím a přírodě, má také velkou kulturní hodnotu. V centru města se nachází Colombo Café, které je hlavní památkou kulturního dědictví a je v provozu již od roku 1894. Vedle toho jsou tu nádherné parky, muzea, opery a velkolepé stavby jako například západně od centra města se tyčí slavné Maracanã, největší fotbalový stadion na světě, které hostilo finále mistrovství světa v roce 1950.

Cesta do Rio de Janeiro může být skutečně nezapomenutelným zážitkem, ale současně také nákladným. Letenky do Brazílie se nabízejí v rozsahu cen od $1000 až po více než $2000. Také let s dvěma přestupy bývá levnější. Proto je dobré plánovat cestu s dopředu. Dá se najít výhodnou cenu do října - kdy ceny letenek klesají.

Rio de Janeiro je naprosto úchvatné město, které se zapsalo do paměti návštěvníků po celém světě. Pokud hledáte odpočinek, dovolenou plnou zábavy a zároveň bohaté kulturní zážitky, je Rio de Janeiro Vaší volbou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky