Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bosna a Hercegovina Neum

Dovolená Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je krásná země plná překrásných krajů, zvuků a vůní. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v této zemi je město Neum, které je klidným a malým letoviskem na pobřeží Jaderského moře. Pokud si chcete užít krásné výhledy na moře a zároveň se potěšit klidem a relaxací, Neum je tou správnou destinací pro vás.

Neum je město, které se nachází na obou stranách ústí řeky Neretvy do Jaderského moře. V letovisku najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pití. Kromě toho se zde také nachází mnoho obchodů, kde si můžete zakoupit suvenýry nebo potřeby pro vaši dovolenou.

Neum má také mnoho pláží, kde si můžete užít slunce a jemné vlny Jaderského moře. Pláže jsou čisté a dobře udržované, což z nich dělá velmi oblíbené místo pro odpočinek. Pokud rádi děláte vodní sporty, můžete se v Neumu zabavit např. windsurfingem nebo jízdou na vodním skútru.

Neum se nachází v historické oblasti zvané Hercegovina, která je plná historických památek a zajímavostí. Pokud máte rádi historii, můžete navštívit města jako Mostar, Blagaj nebo Pocitelj, kde najdete mnoho historických památek, jako jsou například Stará mostovka v Mostaru, nebo tekoucí řeku v Blagaji.

Bosna a Hercegovina je také známá svými překrásnými národními parky. Z mořského letoviska Neum můžete dojet do národního parku Hutovo Blato, který je domovem mnoha druhů ptáků a hnízdištěm mnoha druhů ryb. Pokud máte rádi přírodu, můžete si užít krásné výhledy na kopce a hory, které jsou v těsné blízkosti Neumu.

Kromě toho, že je Neum krásným místem pro odpočinek, je také snadno dostupný. Neum leží pouze 60 km od města Dubrovník v Chorvatsku a také pouhých 30 km od Mezinárodního letiště Dubrovník, což z něj dělá výbornou volbu pro ty, kteří chtějí snadno a rychle cestovat.

Takže jestliže hledáte krásné místo, kde si můžete užít dovolenou plnou odpočinku a relaxace, ale zároveň i objevování místní historie a kultury, pak je Neum tou správnou volbou pro vás. Přijďte objevit toto kouzelné místo a nechte se unést krásným Jaderským mořem a panoramatem, které k Neumu patří.


Počasí Bosna a Hercegovina Neum


Neum je malé město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Bosně a Hercegovině. Je to jediné pobřežní město této země, což z něj činí jednu z oblíbených turistických destinací. Počasí v Neumu je typické kontinentálně-středozemní klima s mírnými zimami a teplými léty.

Léto je v Neumu dlouhé a horké. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 30 °C, ačkoli v horkých dnech mohou dosáhnout až 35 °C. Moře je v této době příjemně teplé s teplotou vody okolo 25 °C, což činí plavání a vodní aktivity populárními mezi turisty. Sluneční svit je hojný a délka dní se pohybuje kolem 12 hodin.

Podzim v Neumu je mírný a příjemný, s teplotami kolem 20-25 °C. Moře si udržuje svou teplotu na úrovni 20 °C a díky tomu je stále možné se koupat. Sluneční svit je stále dostatečný, ale dny se začínají zkracovat.

Zima v Neumu je mírná, ale občas může být chladno až mrazivě. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, ale mohou klesnout i na 5 °C. Srážky jsou časté, ale neintenzivní. Moře je v této době chladné s teplotou kolem 12 °C, což nevyhovuje koupání.

Jaro je opět mírné a příjemné, se stoupajícími teplotami. Průměrné teploty se postupně zvyšují na 15-20 °C. Moře se také oteplová a stává se postupně vhodným pro koupání.

Celkově lze říci, že počasí v Neumu je příznivé většinu roku. Letní měsíce nabízí plnohodnotnou dovolenou na pobřeží Jaderského moře, se slunečním svitem a teplými teplotami. I když zimní měsíce nejsou nejvhodnější pro koupání, Neum stále láká turisty svou malebnou atmosférou a krásnými výhledy na moře.

Pokud plánujete návštěvu Neumu, je dobře si přinést lehké a vzdušné oblečení pro léto, ačkoli byste neměli zapomenout na teplejší vrstvy pro večery. V zimě doporučujeme se oblékat v teplejších vrstvách a přinést si nepromokavou bundu. Nezapomeňte také na plážové oblečení, plavky a sluneční brýle.

V každém případě, počasí v Neumu je příjemné a ideální pro strávení dovolené u moře. Ať už se jedná o léto nebo jinou dobu roku, Neum vám nabídne krásné pobřeží, sluneční svit a relaxační atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Neum


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Neumu?
- Neum má několik krásných pláží, mezi nejpopulárnějšími jsou pláže Galeb, Zlatna Obala a Copacabana.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Neumu?
- Neum je nejlepší navštívit v létě, zejména v červenci a srpnu, kdy je počasí teplé a ideální pro koupání a slunění.

3. Jaké aktivity a atrakce lze v Neumu najít?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří plavání, potápění, vodní lyžování, jízda na kole, turistika, procházky po historických památkách a tradičních restauracích.

4. Kolik stojí ubytování v Neumu?
- Cena ubytování v Neumu se liší podle typu ubytování a sezóny. V hotelích a apartmánech se ceny pohybují od 30 do 100 EUR za noc.

5. Jak se dostat do Neumu?
- Neum je přístupný autem nebo autobusem z Šibeniku nebo Splitu v Chorvatsku. Také je možné se sem dostat trajektem z Ploče v Chorvatsku.

6. Jak dlouho trvá jízda z Sarajeva do Neumu?
- Cesta z Sarajeva do Neumu trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut autem.

7. Jaké jsou možnosti stravování v Neumu?
- Neum nabízí širokou škálu možností stravování, včetně tradiční bosenské kuchyně, mořských plodů, pizzerií, restaurací s mezinárodní kuchyní a kaváren.

8. Je v Neumu možné platit kreditními kartami?
- Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Neumu přijímá platby kreditními kartami.

9. Jaká je místní měna v Bosně a Hercegovině?
- Místní měna v Bosně a Hercegovině je konvertibilní marka (BAM). Vybrat si místní měnu je obvykle výhodnější.

10. Existují v Neumu kulturní památky k navštívení?
- Ano, v okolí Neumu se nachází mnoho kulturních památek, včetně starého města Mostar, Blagajského tekija, mešity Koski Mehmed Pasha a Starého mostu.


Letenka Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je země plná krásných historických měst, nádherné přírody a neuvěřitelných kulturních zážitků. Většina lidí si spojuje tuto zemi s horami, řekami a nádhernými plážemi. Jednou z těch nejlepších pláží v této zemi je pláž Neum, která se nachází na pobřeží Jaderského moře. Tato pláž je ideálním místem pro dovolenou nejen pro místní obyvatele, ale také pro turisty z celého světa.

Neum leží na jihu Bosny a Hercegoviny, na pobřeží Jaderského moře. Tato obec má dlouhou historii a je známá jako jedna z největších turistických destinací této země. Neum má mnoho turistických atrakcí, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Tato turistická destinace je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro mladé lidi, kteří milují zábavu a aktivní odpočinek.

Neum je známý hlavně svými krásnými plážemi, které se táhnou po několika kilometrech. Tyto pláže jsou vhodné pro milovníky opalování a koupání v krásném moři. Pláže v Neumu jsou většinou oblázkové nebo s kamenitým pobřežím. Pokud vám však tato možnost nevyhovuje, tak se můžete přesunout do mnoha okolních měst a najít pláže s pískem.

Další turistickou atrakcí v Neumu je malebná promenáda, která se táhne po celém městě. Tato promenáda láká nejen turisty, ale také místní obyvatele, kteří si chtějí užít krásný výhled na moře, projít se kolem mnoha stánků a restaurací, nebo si zkrátka jen užít atmosféru města.

V Neumu se nachází i mnoho kulturních památek, jako jsou kostely, kláštery nebo hrady. Tyto památky odkazují na dávnou historii této obce a na bohatou kulturu Bosny a Hercegoviny. Při procházce těmito památkami můžete poznat historii této oblasti a její bohatou minulost.

Kromě toho se v Neumu konají také mnohé kulturní akce, které přilákají turisty z celého světa. Konají se zde festivaly, trhy, koncerty a různé sportovní akce. Tyto akce jsou plné života a nabízejí nezapomenutelné zážitky, které si s sebou odvezete domů.

Pokud jste tedy plánovali dovolenou u moře a hledali jste ideální místo, kde si užít oceán a spoustu vzrušení, pak byste měli zvážit návštěvu Neumu. Tento malebný záliv na pobřeží Jaderského moře nabízí nejen nádherné pláže a kulturní památky, ale také mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu. Neseďte tedy doma a nechejte si ujít ten nejlepší letenku roku.


Ubytování Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina má mnoho překrásných míst, kam se vydat na dovolenou. Jedním z těchto míst je město Neum, které leží na pobřeží Jaderského moře. Neum je oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou u moře a zároveň poznat kulturní bohatství Bosny a Hercegoviny.

Ubytování v Neumu je velmi pestré a nabízí širokou škálu možností pro turisty každého druhu. Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou, jsou k dispozici luxusní hotely s výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí vysoký standard ubytování, jako jsou například bazény, wellness centra, soukromé pláže a vynikající gastronomické zážitky.

Pro ty, kteří chtějí návštěvu Neumu spojit se sportovními aktivitami, jsou k dispozici kempy, chatky a apartmány. Tyto ubytování nabízejí příjemné a pohodlné možnosti pro rodiny s dětmi nebo skupiny sportovců, kteří si chtějí užít plavání v Jaderském moři, cyklistiku, turistiku či plážový volejbal.

Pro turisty, kteří si chtějí užít pobyt na pláži a pobyt si přitom nezadlužit, jsou k dispozici levnější apartmány a pensiony. Tyto nabízí základní vybavení a jsou situovány blízko pláže, takže hosté mají rychlý a snadný přístup k moři.

Vzhledem k tomu, že Neum je spíše menší město, mnoho turistů si zvolí soukromé ubytování jako je například ubytování u místních obyvatel. Tato možnost nabízí turistům možnost poznat místní kulturu a tradice a získat osobní zážitek s místními lidmi.

Všestranná nabídka ubytování v Neumu ocení turisty z celého světa. Návštěva Neumu nabízí turistům nejen pobyt v krásném přírodním prostředí, ale zároveň nabízí příležitost poznat podmanivou kulturu Bosny a Hercegoviny.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky