Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bhútán Rinpung Dzong

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Rinpung Dzong


1. Jak se dostanu do Bhútánu a k Rinpung Dzong?
- Nejjednodušší způsob je cestovat letecky do hlavního města Paro a odtud pokračovat silnicí do města Thimphu, kde se nachází Rinpung Dzong.

2. Jaké jsou otevírací doby Rinpung Dzong?
- Rinpung Dzong je obvykle otevřen pro veřejnost od 9:00 do 17:00. Nicméně, doba otevření se může lišit v závislosti na místních podmínkách a událostech.

3. Jsou povoleny fotografie uvnitř Rinpung Dzong?
- Fotografování uvnitř Rinpung Dzong je obvykle povoleno, ale je nutné dodržovat pravidla a pokyny poskytnuté místními průvodci.

4. Kolik stojí vstupenka do Rinpung Dzong?
- Vstupenky do Rinpung Dzong jsou zpravidla levné a jejich cena se pohybuje kolem 300-500 rupií (místní měna).

5. Jakou oblékací politiku musím dodržovat při návštěvě Rinpung Dzong?
- Při návštěvě Rinpung Dzong je vhodné nosit slušné a pokryté oblečení. Dámské sukně nebo šaty by měly sahat nejméně po kolena, a ramena by měla být zakrytá. Pro muže jsou vhodné dlouhé kalhoty a košile.

6. Jsou zde k dispozici průvodci a audioprůvodci?
- Ano, při návštěvě Rinpung Dzong jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a významu místa. Někdy jsou také k dispozici audioprůvodci v různých jazycích.

7. Co je nejlepší čas na návštěvu Rinpung Dzong?
- Bhútán má příjemné počasí většinou roku, ale nejlepší období pro návštěvu Rinpung Dzong je obvykle na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

8. Jaké další atrakce nebo památky jsou v blízkosti Rinpung Dzong?
- V blízkosti Rinpung Dzong se nachází řada dalších zajímavých míst, jako je například památník Tashi Chho Dzong, buddhistický klášter Kyichu Lhakhang nebo město Paro s jeho slavným klášterem Tiger's Nest.


Dovolená Bhútán Rinpung Dzong


Návštěva Bhútánu a jeho památek je zážitkem, který si turista nikdy nezapomene. Jedno z nejvýznamnějších míst, které si určitě stojí za návštěvu, je Rinpung Dzong, což je tradiční klášter a pevnost nacházející se ve městě Paro.

Rinpung Dzong je jedním z nejimpozantnějších a nejkrásnějších klášterů v Bhútánu. Jeho jméno znamená "Pevnost v míru a radosti" a byl postaven v 15. století. Klášter je známý svou unikátní architekturou, která kombinuje tradiční bhútánský styl s tibetskými vlivy. Pevnost je postavena na kopci, odkud je nádherný výhled na okolní krajinu.

Rinpung Dzong slouží jako obydlí pro místního guvernéra a zároveň jako místní administrativní centrum. V klášteře se také nachází mnoho chrámů a svatyní, které jsou otevřeny veřejnosti. Turisté mohou obdivovat nádherně zdobené stěny, fresky, sochy a tradiční umělecká díla. Na každém rohu kláštera je možné spatřit elegantní řady oken a zdobené brány, čímž se celý komplex jeví jako skutečně magické místo.

Navíc, Rinpung Dzong hraje důležitou roli v tradičních bhútánských festivalech. Každý rok se zde koná slavnostní festival Tsechu, který představuje tančící a zpívající mnichy, kteří předvádějí tradiční tance a divadelní představení. Tento festival přitahuje mnoho návštěvníků nejen z Bhútánu, ale i ze zahraničí.

Bhútán je známý jako "zářivě nezávislý" stát, který si zakládá na zachování své kultury a tradic. Navštívit Rinpung Dzong je tak možností pro turisty prohlédnout si jednu z nejvýznamnějších ikon bhútánské kultury a stát se součástí bohaté historie tohoto místa.

Avšak, než se vydáte na dovolenou do Bhútánu, je důležité si zajistit povolení a ubytování. Bhútán omezil turistické přílivy a pevně si drží svou politiku udržitelného cestovního ruchu. Je proto vhodné kontaktovat cestovní kancelář specializovanou na Bhútán, která vám pomůže s organizací vaší cesty a zajistí vám potřebné dokumenty.

Dovolená v Bhútánu a návštěva Rinpung Dzong je jedinečným zážitkem, který vám umožní ponořit se do tajemné a exotické kultury tohoto země. Nechte se unést krásou kláštera, úchvatnou krajinou a historickým bohatstvím Bhútánu.


Ubytování Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán je země plná tajemství a kouzel. Je to jedna z mála zemí v Asii, která se dokázala zachovat svou autenticitu a tradice. Mnoho návštěvníků touží vidět krásu Bhútánu a zažít jeho kulturní bohatství. A jednou z nejlepších a nejpovedenějších možností, jak tohoto cíle dosáhnout, je pobyt v klášteře Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong se nachází v městě Paro, v jižní části Bhútánu. Tento klášter byl postaven v 15. století a sloužil jako rezidence pro vladaře z okolí. Jeho název je přeložen z tibetštiny jako "klesající kopec" a skutečně se nachází na strmém kopci, kam se návštěvníci musí vyšplhat přes stupňovitý přístup.

Rinpung Dzong je nejen důležitým kulturním centrem Bhútánu, ale také poskytuje ubytování pro turisty, kteří chtějí zažít jeho kouzlo na vlastní kůži. A to je zážitek, na který si budete pamatovat celý zbytek svého života.

Ubytování v Rinpung Dzongu nabízí příjemný kontrast k modernímu světu. Pokoje jsou zařízeny jednoduše, ale vkusně s koberci z místní vlny a ručně malovanými tapetami, které zobrazují scény ze života buddhistických světců.

Zažijete zde také úžasnou gastronomickou zkušenost. Zdejší strava je tradiční a založena na místních specialitách. Budete mít možnost ochutnat plnou škálu jídel, jako jsou momo, jak se říká steamed dumplings, rýže se zeleninou a ovoce a různá masová jídla. V neposlední řadě vás čeká také zážitková ceremonií přípravy čaje, která se řídí tradičními rituály.

Při pobytu v Rinpung Dzong máte také možnost být v kontaktu s místními lidmi a poznat místní zvyky a tradice, což je další hlavní předností tohoto zážitku. Okolo kláštera se můžete projít a užít si krásu Bhútánu a jeho turistických atrakcí. A když se vrátíte do kláštera, můžete se těšit na klid a ustálený rytmus, který vás dostane do harmonie se světem kolem vás.

Pokud tedy hledáte něco trochu jiného, než obvykle nabízené turistické atrakce, pak je ubytování v Rinpung Dzongu to pravé pro vás. Je to zážitek, který vám zůstane v paměti navždy a který se stane součástí vašeho širšího pohledu na svět.


Letenka Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán, země himálajských hor a buddhistického duchovního dědictví, je jednou z nejrychleji se rozvíjejících turistických destinací na světě. Pro mnoho lidí z různých koutů planety je Bhútán synonymem pro krásné přírodní scenérie a mistrovské umění.

Jedním z nejznámějších a ikonických míst v Bhútánu je Rinpung Dzong, bývalý královský palác, který dnes slouží jako klášter a administrativní centrum. Je to nádherné a velkolepé místo, které byste rozhodně neměli vynechat během své návštěvy Bhútánu.

Jako cizinec byste se mohli ptát, jak se dostat do Bhútánu a jaké jsou způsoby, jak se k Rinpung Dzongu dostat. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letecké dopravy.

Letecky do Rinpung Dzongu

Bhútán má dva hlavní letiště, ale pouze Paro, nacházející se severozápadně od hlavního města Thimphu, je v současné době v provozu pro mezinárodní lety. Pokud plánujete letět do Bhútánu, Paro bude vaší vstupní branou. Díky své poloze v himálajských horách je to jedno z nejtěžších letišť na světě, a to nejen pro piloty, ale také pro cestující.

Společnost Drukair, národní aerolinie Bhútánu, nabízí pravidelné lety do Paro z různých měst v Asii, včetně Bangkoku, Dillí, Kalkaty, Kathmandu a Singapuru. Náklady na letenku se v závislosti na ročním období a poptávce mohou lišit, ale v průměru se pohybují kolem 600 až 1000 dolarů za zpáteční letenku.

Jak se dostat z letiště do Rinpung Dzongu

Po příletu na letiště v Paro musíte ještě cca 55 kilometrů cestovat do hlavního města, Thimphu, odkud budete mít například možnost zorganizovat návštěvu Rinpung Dzongu.

Doprava z letiště do Thimphu je k dispozici a náklady na taxi se pohybují okolo 30 až 40 dolarů. Pokud potřebujete jet do dalších turistických destinací, jako jsou Punakha, Bumthang nebo Trongsa, můžete si pronajmout auto s řidičem, který vás tam doveze a na místě vám bude k dispozici i během celého pobytu.

V Bhútánu je také populární trekking a chůze z jednoho místa na druhé, což je dobrý způsob, jak si užít krásy jeho horské krajiny. Pokud se rozhodnete v tomto směru, můžete si pronajmout průvodce nebo se připojit k organizovanému turistickému zájezdu.

Závěr

Bhútán a jeho klenot, Rinpung Dzong, jsou doslova zázrak přírody a duchovnosti. Doprava do Bhútánu je díky letišti v Paro snadná, což usnadňuje přístup k mnoha turistickým atrakcím. Pokud plánujete návštěvu tohoto neuvěřitelného místa, vstoupit do kláštera a podívat se na turistické atrakce v jeho okolí, letenka je tím nejlepším řešením.


Počasí Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán, který je známý jako "země hory draka", je malou zemí nacházející se v jižní Asii. Ačkoliv je Bhútán spíše známý svou jedinečnou kulturou a bohatým dědictvím, není jeho počasí nijak zanedbatelné.

Jedno z nejvíce fascinujících míst v Bhútánu je Rinpung Dzong, který je jedním z nejvýznamnějších klášterů v zemi. Jeho historie sahá až do 15. století a dnes slouží jako administrativní centrum města Paro.

Pokud jde o počasí v Rinpung Dzong, jsou zde značné rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Bhútán má typické monzunové podnebí, což znamená, že se zde vyskytují dvě základní sezóny - suchá sezóna a deštivá sezóna.

Sušší období začíná v listopadu a trvá až do dubna. Během tohoto období jsou dny teplejší a slunečnější, s příjemnými teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. Noční teploty však klesají na 0°C až -5°C, zejména ve vyšších nadmořských výškách. Výška, na které se nachází Bhútán, má velký vliv na jeho počasí. Vzhledem k tomu, že Rinpung Dzong leží ve vyšší nadmořské výšce, je zde o něco chladněji než ve spodních oblastech Bhútánu.

Deštivá sezóna začíná v květnu a trvá až do října. Během tohoto období Bhútán zažívá hojné srážky, které mohou být někdy velmi silné. Průměrné měsíční srážky se pohybují mezi 200-400 mm. Deštivá sezóna však také přináší svou krásu, protože se příroda probouzí k životu a země se stává zelenou a kvetoucí.

Bhútán má také rozmanitou geografii, která ovlivňuje jeho klima. Západní část země je většinou suchá a chladnější se zimními teplotami klesajícími až na -10°C. Východní část země je naopak vlhčí a teplejší, s teplotami se stabilizujícími kolem 20-25°C.

Při plánování návštěvy Rinpung Dzong je důležité zohlednit sezónu, která na vaši cestu nejvíce ovlivní. Suché období bývá oblíbenější pro turisty, kteří preferují teplejší a slunečnější podmínky. Nicméně deštivé období může také přinést svůj vlastní kouzlo a jedinečnost.

Bhútán Rinpung Dzong je bezpochyby fascinujícím cílem pro turisty, ať už jde o jeho kulturní význam či přírodní krásy. Ať už se rozhodnete navštívit tento poutní klášter během suchého období, nebo přijít za deště, jedno je jisté - počasí Bhútánu skýtá nespočet možností k objevování a prožívání této krásné země.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky