Hledejte nejlepší nabídky letenek

Benin Dékoungbé Forest

Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Dékoungbé Forest


Je mi líto, ale neznám odpovědi na otázky týkající se konkrétního místa či lokality. Jsem umělá inteligence a nevlastním fondu informace o konkrétním tématu nebo místě. Můžu odpovídat na otázky týkající se obecných témat. Mohu vám například říct něco o afrických deštných pralesích nebo o opatřeních, které zvyšují bezpečnost při cestování do exotických míst. Pokud máte nějakou dotaz, ráda vám pomohu kolik to jde.


Letenka Benin Dékoungbé Forest


BENIN - DEKOUNGBE FOREST: ZÁŽITEK PLNÝ DIVOČINY A UNIKÁTNÍ FLÓRY

Benin, země ležící na západním pobřeží Afriky, je známá svou bohatou biodiverzitou a půvabnou krajinou. Mezi mnoha přírodními poklady, které Benin nabízí návštěvníkům, se nachází i národní park Dekoungbé Forest. Tento lesní rezervát, který nese jméno podle nedalekého města Dékoungbé, je jedním z nejvýznamnějších ekosystémů v zemi a je trvale chráněn jako součást světového dědictví UNESCO.

Dekoungbé Forest se nachází v jižní části Beninu a rozkládá se na ploše více než 3000 čtverečních kilometrů. Tento rozsáhlý lesní komplex je domovem mnoha ohrožených druhů flóry a fauny, které jsou pro záchranu ekosystému zásadní. Ochraně jedinečného prostředí se věnují místní orgány, které spolupracují s mezinárodními organizacemi, aby zajistily udržitelnost tohoto přírodního pokladu.

Pro návštěvníky je možné si vychutnat neopakovatelný zážitek a unikátní spojení s přírodou, které Dekoungbé Forest nabízí. Rezervát je dostupný přesně vymezenými trasami, které vedou nejen skrz les, ale také k vodopádům, horským vrcholkům a malebným oblastem s porostem palmy olejné, která je jedním z charakteristických symbolů Beninu.

Během procházek lesním porostem můžete potkat mnoho druhů endemických a ohrožených rostlin a zvířat, včetně vzácných druhů ptáků, jako je ibis hrdličkový nebo barmský holub. Rezervát také hostí populace místních savců, včetně slonů, levhartů a gibonů, které představují vzácnou a křehkou část místní ekosystému.

Navštívení Dekoungbé Forest je přístupné prostřednictvím letenek do hlavního města Beninu, Cotonou. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do této destinace z různých částí světa. Cesta do Dekoungbé Forest je z Cotonou relativně snadná a zvládnutelná, díky silniční infrastruktuře a veřejným dopravním prostředkům, které jsou v této části Beninu dobře rozvinuté.

Dekoungbé Forest je pro každého milovníka přírody a dobrodružství skutečným rájem. Jeho malebná krajina, bohatá biodiverzita a snaha o udržitelnost činí z tohoto místa nezapomenutelnou zkušenost pro každého, kdo se rozhodne vstoupit do tohoto unikátního koutu světa. Ačkoliv se nachází v jedné z nejchudších zemí světa, Benin září díky Dekoungbé Forest jako světová pěkná záchytná destinace pro milovníky divoké přírody a ochrany životního prostředí.


Počasí Benin Dékoungbé Forest


Benin Dékoungbé Forest je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších lesů v západní Africe. Nachází se v jihozápadní části Beninu a patří mezi nejcennější přírodní zdroje této země. Je to oblíbené místo pro turisty a milovníky přírody, kteří sem přijíždějí, aby si užili krásy tohoto unikátního prostředí.

Jeden z nejdůležitějších aspektů, který významně ovlivňuje pobyt v tomto lese, je jeho klima. Benin Dékoungbé Forest se nachází na tropickém pohoří, a proto je zde celoročně velmi horko a vlhko. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia, ale může se stát, že teploty dokonce přesáhnou i 40 stupňů Celsia v horkých letních měsících.

Co se týká srážek, tak v Dékoungbé Forest jsou zvyšující se dešťové srážky, zejména během období dešťů, které trvají od dubna do října. V těchto měsících zde přichází silné bouřky, které spadnou z nebe na zem a vytvářejí malá jezírka, která jsou velmi oblíbená u divokých zvířat. Pro turisty je během této doby doporučeno, aby si pro tento pobyt připravili nepromokavé oblečení a obuv.

Na druhou stranu, v období sucha, od listopadu do března, jsou deště velmi řídké a vegetace je vysušená. V tomto období se také zvyšuje nebezpečí lesních požárů, a tak je turistům doporučeno, aby se chovali obezřetně a nezapalovali ohně nebo nevyhazovali nedopalky cigaret.

Turisté, kteří přijíždějí do Benin Dékoungbé Forest, jsou rádi, že zde najdou tolik rozmanitosti a krásy přírody. Pokud se rozhodnete navštívit tento les, můžete očekávat tropické klima s horkýmisrážkami v letním období a suššími podmínkami v zimě. Nicméně, nezáleží na sezóně, protože zde najdete krásu a nádheru přírody, která vás ohromí a unese tímto úžasným světem.


Dovolená Benin Dékoungbé Forest


Benin je západoafrická země, která nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nejkrásnějších lokalit v zemi je Dékoungbé Forest – národní park, který láká návštěvníky z celého světa na svou unikátní flóru a faunu.

Dékoungbé Forest se nachází v jižním Beninu, přibližně 70 kilometrů od hlavního města Porto-Novo. Park byl založen v roce 1955 a je jedním z nejstarších národních parků v zemi. Jeho rozloha činí více než 1000 čtverečních kilometrů, což ho činí ideálním místem pro dobrodružství a objevování.

Hlavní atrakci parku tvoří jeho ohromující diverse flóru a fauny. Dékoungbé Forest je domovem pro více než 200 druhů stromů, z nichž mnohé jsou endemické pro území Beninu. Procházejících turistů zaujmou vysoké stromy, které dosahují do výšky až 50 metrů, a hustý prales, který poskytuje úkryt široké paletě vzácných živočišných druhů.

V parku lze spatřit mnoho ohrožených druhů živočichů, včetně slonů, goril, šimpanzů, levhartů a mnoha dalších. Je vyhlášený také pro svou rozmanitost ptactva, mezi kterými můžete spatřit barvitě zbarvené papoušky, andulky a další exotické druhy. Pro milovníky přírody je Dékoungbé Forest oázou jedinečných zážitků.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici průvodci, kteří doprovázejí turisty na procházkách po parku a pomáhají identifikovat různé druhy rostlin a zvířat. Existuje také možnost organizovat noční safari, kde můžete pozorovat noční život lesa a možná zahlédnout některé druhy živočichů, které jsou aktivní pouze v noci.

Kromě přírodní krásy nabízí Dékoungbé Forest také možnosti výletů do okolních vesnic, kde můžete poznat místní kulturu a zvyky. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní ukázat vám jejich způsob života a tradice. Můžete navštívit tradiční trhy, kde se prodávají různé suvenýry, dřevěné sošky, šperky a další ručně vyrobené výrobky.

Pokud plánujete dovolenou v Beninu, nezapomeňte zařadit Dékoungbé Forest na seznam míst, která chcete navštívit. Tento národní park přinese nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Přírodní krása, exotické zvířata a nezapomenutelná kultura místních lidí jsou jen některé z důvodů, proč se zamilujete do Dékoungbé Forest a jejího okolí.


Ubytování Benin Dékoungbé Forest


Benin, země na západním pobřeží Afriky, je známá svou bohatou kulturou, exotickou přírodou a přívětivými lidmi. V centru země se nachází úžasná přírodní rezervace Benin Dékoungbé Forest, která nabízí jedinečné možnosti ubytování pro návštěvníky.

Benin Dékoungbé Forest je chráněná oblast o rozloze více než 27 000 hektarů, ležící na jihovýchodě země. Tato rezervace je životním prostředím pro mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně slonů, levhartů, opic, antilop a mnoha dalších. Je to raj pro příznivce přírody a dobrodruhů, kteří se chtějí vzdát městského shonu a prozkoumat tropickou divočinu.

Při návštěvě Benin Dékoungbé Forest budete mít možnost zůstat v několika typy ubytování, které vám poskytnou příjemné a pohodlné zázemí. Pro dobrodruhy, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, je tu možnost stanování. Okolo rezervace jsou vyhrazená místa pro táboření, kde si můžete postavit stan pod korunami stromů a těšit se na jedinečnou atmosféru savany.

Pokud se vám ale nechce rozkládat stan, rezervace nabízí také několik chat a bungalovů. Tyto ubytovací jednotky jsou plně vybaveny a nabízejí moderní pohodlí uprostřed divočiny. Můžete si odpočinout na terase a obdivovat nádherný výhled na okolní divočinu, zatímco si vychutnáte svůj oblíbený nápoj.

Večery strávené v Benin Dékoungbé Forest budou zcela nezapomenutelné. Můžete se ponořit do atmosféry afrických tradic a zvyklostí tím, že se zúčastníte folklórních představení, kde budete mít příležitost vidět tanečníky, kteří předvádějí tradiční tance a hudbu. Během večera si můžete také vychutnat tradiční beninskou kuchyni, která je plná zajímavých chutí a exotických ingrediencí.

Jedním z největších taháků Benin Dékoungbé Forest je také možnost podniknout safari. Můžete se vydat na řízený vůz nebo dokonce na sloní záda, abyste mohli poznat divokou zvěř na vlastní oči. Průvodci vám vysvětlí důležité informace o zdejší fauně a flóře a udělají vše pro to, abyste si výlet užili naplno.

Ubytování v Benin Dékoungbé Forest představuje jedinečnou příležitost prozkoumat krásy beninské přírody a zažít autentický africký zážitek. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, tato rezervace vám poskytne nepřeberné množství možností k relaxaci a objevování. Přijďte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v této jedinečné části světa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky