Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bělorusko Braslavská jezera

Počasí Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko, země ležící ve východní Evropě, je známé svou překrásnou přírodou a množstvím jezer. Mezi nejvýznamnější jezera patří Braslavská jezera, která jsou jedním z hlavních turistických cílů této oblasti.

Braslavská jezera, nacházející se ve stejnojmenném národním parku, jsou skupinou více než 300 jezer, která vytvářejí malebnou krajinu plnou vody, lesů a zelené vegetace. Tato oblast je symbolem přírodní krásy v Bělorusku a láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Jezera se nacházejí v regionu Vitebské oblasti a jsou rozprostřena na ploše přibližně 700 kilometrů čtverečních. Braslavská jezera jsou jedinečná svou biodiverzitou a ekologickým významem, proto byly v roce 1995 zařazeny na seznam biosférických rezervací UNESCO.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Braslavská jezera ideálním místem k prozkoumání. Národní park nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku, rybaření a vodní sporty. Můžete si pronajmout loď a projet se po jezerech, nebo si vyzkoušet paddleboarding či kajak.

Braslavská jezera mají také zajímavou historii. V blízkosti se nacházejí archeologické památky, které spadají do období středověku, a také několik věží, které sloužily k ochraně zdejšího území. Tyto památky jsou pro turisty velmi lákavé, protože navíc nabízejí neuvěřitelné výhledy na překrásné jezera a okolní krajinu.

Když se bavíme o počasí v této oblasti, je důležité zmínit, že Bělorusko má typické kontinentální podnebí, s mírně chladnými a suchými zimami a teplými léty. Léto je nejlepší období pro návštěvu Braslavských jezer, protože teploty dosahují průměrně 20-25°C a je zde dostatek slunečného počasí. Voda je příjemně osvěžující a výborná na koupání.

Pokud plánujete návštěvu Braslavských jezer, doporučuje se být vybaven vhodným oblečením, včetně plavek, slunečního klobouku a slunečních brýlí. Nezapomeňte také na opalovací krém a repelent proti hmyzu, protože jezero je obklopeno plochami s rozsáhlou vegetací.

Celkově lze říci, že Braslavská jezera v Bělorusku jsou rájem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Tato oblast nabízí nádherné jezera, rozmanitou faunu a flóru, historické památky a mnoho možností pro rekreaci a relaxaci. Pokud hledáte romantickou destinaci nebo dobrodružství v přírodě, Braslavská jezera jsou tou pravou volbou.


Letenka Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se může pochlubit mnoha krásnými místy, ale mezi nejvýznamnější patří určitě Braslavská jezera. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, není nic snadnějšího, než si zakoupit letenku a vyrazit na cestu do této malebné krajiny.

Braslavská jezera jsou národním parkem v severovýchodní části Běloruska, který se rozprostírá přes tři regiony. Tento park je známý svými mnoha jezery, kterých je asi 30, a působivou krajinou, která v sobě spojuje lesy, bažiny a vodstvo. Národní park Braslavská jezera zahrnuje celkem 114 tisíc hektarů a je známý také jako "zelená klenotnice" Běloruska.

Chcete-li se dostat k této krásné oblasti, budete muset zakoupit letenku do Běloruska. Hlavním letištěm v zemi je Minsk National Airport, který je umístěn asi 200 kilometrů od národního parku. Z letiště můžete využít taxík nebo si pronajmout auto a vyrazit do Braslavských jezer.

Jakmile se dostanete na místo, můžete začít objevovat celé toto nádherné území. V parku jsou k dispozici různé turistické trasy, které vás provedou lesy, bažinami i kolem jezer. Kromě toho můžete využít lodě a projížďky po vodě, aby si jezera mohli vychutnat z jiné perspektivy.

Pro milovníky přírody je tato oblast ideálním místem, protože zde můžete pozorovat různé druhy zvířat a rostlin. V národním parku žije mnoho druhů ptáků, například rybák obecný, orel mořský, krkavec velký a mnoho dalších. Často jsou zde také vidět srnci, jeleni a divoké prasata.

Pokud se rozhodnete navštívit Braslavská jezera, můžete se těšit na mnoho krásných výhledů a zážitků z přírody. Toto místo je ideální pro dovolenou se svou rodinou nebo pro romantický výlet s partnerem. Samozřejmě, nezapomeňte si zakoupit letenku do Běloruska co nejdříve, abyste se mohli těšit na toto úžasné dobrodružství.


Dovolená Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se může pochlubit mnoha krásami a přírodními divy. Mezi ně patří i národní park Braslavská jezera, který se nachází na severovýchodě země. Tento národní park je známý svými impozantními jezery a malebným krajem, který je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

Braslavská jezera se rozprostírají na území více než 70 jezer, z nichž největší jsou Dryvitse, Strusta a Nedrovo. Tyto jezera jsou propojeny úzkými průlivy a kanály, což vytváří unikátní vodní systém. V okolí jezer se nacházejí rozsáhlé lesy a bažiny, které představují ideální prostředí pro zvířata a rostliny.

Národní park Braslavská jezera je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou rys, vlk, los, bobr a veverka. V lesích i na jezerech je možné pozorovat rozmanité druhy ptáků, jako jsou volavky, husy, kachny a orli. Turisté, kteří se vydají do národního parku v období migrace ptáků, si mohou užít úžasnou podívanou.

V létě je ve zdejších jezerech oblíbená koupání, rybaření a plavba lodí. Je zde možné si pronajmout kajak, kanoe nebo malou motorovou loď a vydat se na výlet po jezerech. Pro milovníky cyklistiky a turistiky jsou zde také připraveny turistické stezky a cyklotrasy, které vedou krásnou přírodou parku.

V zimě se oblast kolem Braslavských jezer promění v malé lyžařské středisko. Na jezerech se zde také jezdí na bruslích nebo se sáňkuje.

K ubytování pro turisty je zde mnoho možností. V okolí jezer najdete řadu hotelů a penzionů, ale i malebné chatky a chalupy. Ubytování si můžete zarezervovat přímo přes internet, ale doporučujeme si rezervovat alespoň měsíc předem, neboť turistický ruch v této oblasti roste.

Celkově je národní park Braslavská jezera opravdovým klenotem Běloruska a stojí za to ho navštívit. Pokud máte rádi přírodu, turistiku, vodní sporty nebo jednoduše jen relaxaci a klid, pak je toto místo pro Vás to pravé.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Braslavská jezera


Dotaz: Kde se nachází Braslavská jezera?
Odpověď: Braslavská jezera se nachází v severní části Běloruska, poblíž hranic s Lotyšskem a Litvou.

Dotaz: Kolik je v Braslavských jezerech jezer?
Odpověď: V Braslavských jezerech je přibližně 300 jezer.

Dotaz: Jsou Braslavská jezera vstupné?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí platit vstupné. Cena se liší podle počtu lidí a ročního období.

Dotaz: Jak se dostat do Braslavských jezer?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Braslavských jezer, je autem. Dostupné jsou také autobusové spoje a taxi.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Braslavských jezer?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je v létě, kdy je možné se koupat a provozovat vodní sporty. V zimě je možné provozovat lyžování a jiné zimní sporty.

Dotaz: Nabízí Braslavská jezera ubytování?
Odpověď: Ano, v okolí je množství hotelů, penzionů a chatek, které nabízejí ubytování.

Dotaz: Co je největší jezero v Braslavských jezerech?
Odpověď: Největší jezero v Braslavských jezerech je Dryviaty, které má rozlohu přibližně 44 kilometrů čtverečních.


Ubytování Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je země ležící ve východní Evropě, která je známá svou krásnou a nedotčenou přírodou. Jednou z nejatraktivnějších oblastí pro turisty je Braslavská jezera, která se nacházejí v severní části země.

Braslavská jezera jsou součástí Braslavského národního parku, který se rozprostírá na ploše přesahující 69 000 hektarů. Park je tvořen většinou lesy a jezery, které jsou propojeny množstvím kanálů a říček. Tato malebná krajina je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů.

Pokud se rozhodnete navštívit Braslavská jezera, můžete se těšit na ubytování, které vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat celý život. V okolí jezer se nachází několik možností ubytování, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, existují v okolí jezer stylové hotely a rezorty, které nabízejí komfortní pokoje a širokou škálu služeb. Tyto ubytovací zařízení často disponují wellness centry, venkovními bazény a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční běloruskou kuchyni.

Pro ty, kteří se chtějí vzít na přírodu v plné míře, je připravena nabídka kempů a chatových osad. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít jedinečný zážitek a vychutnat si krásu okolní přírody. Ve večerních hodinách můžete sedět u ohně a poslouchat zvuky lesa, zatímco ve dne se můžete vydat na pěší výlety a objevovat okolní jezera.

Pro ty, kteří se zajímají o tradiční běloruskou kulturu a životní styl, existují také ubytování ve venkovských chalupách nebo tzv. agroturistických domech. Tyto ubytování vám umožní zažít autentickou atmosféru venkovského života a seznámit se s místními obyvateli. Můžete se zúčastnit tradičních řemeslných workshopů, ochutnat domácí běloruskou kuchyni a poznat život na běloruském venkově.

Braslavská jezera jsou ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu a shonu velkých měst a prožít dovolenou v krásném přírodním prostředí. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na neuvěřitelný pocit klidu a relaxace, který vám poskytne tento malebný koutek Běloruska.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky