Hledejte nejlepší nabídky letenek

Barbados Welchman Hall Gully

Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Welchman Hall Gully


1. Jak se dostanu do Welchman Hall Gully na Barbadosu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Welchman Hall Gully, je autem nebo taxíkem. Gully se nachází v oblasti Welchman Hall, která je asi 20 minut jízdy z Bridgetownu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Welchman Hall Gully?
- Welchman Hall Gully je otevřený denně od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Welchman Hall Gully?
- Vstupné do Welchman Hall Gully stojí 30 barbadoských dolarů pro dospělé a 15 barbadoských dolarů pro děti.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Welchman Hall Gully?
- Prohlídka Gully trvá obvykle asi hodinu, ale návštěvníci mají možnost prozkoumat oblast samostatně.

5. Co mohu očekávat vidět ve Welchman Hall Gully?
- V Gully uvidíte jedinečnou rostlinnou a živočišnou biodiverzitu. Můžete zahlédnout opice, zpívající ptáky, hady a vzácné druhy rostlin. Také zde najdete procházky mezi tropickými rostlinami a mangrovovým lesem.

6. Jsou v Gully dostupné průvodci?
- Ano, v Gully jsou dostupní průvodci, kteří vám poskytnou zajímavé informace o flóře a fauně oblasti.

7. Můžu si ve Welchman Hall Gully udělat piknik?
- Bohužel, v Gully není povoleno konzumovat jídlo a pití z důvodu ochrany přírody. V areálu se nachází však pikniková místa v okolí, kde si můžete udělat piknik po skončení prohlídky.

8. Mám-li omezenou pohyblivost, je Welchman Hall Gully přístupný?
- Gully není plně přístupný pro vozíčkáře nebo osoby s omezenou mobilitou z důvodu nerovného terénu a úzkých stezek. Vstup je však možný pro osoby s mírným omezením pohyblivosti.

9. Mám-li malé děti, je vhodné je vzít do Welchman Hall Gully?
- Ano, Gully je vhodný i pro malé děti. Můžou si vychutnat procházky přírodou a pozorování zvířat.

10. Jakou má Welchman Hall Gully historii?
- Gully byla původně využívána pro těžbu stavebního kamene. Později zde byly vysazeny exotické druhy rostlin a vytvořen unikátní tropický park.


Letenka Barbados Welchman Hall Gully


Jedním z nejkrásnějších míst na karibském ostrově Barbados je Welchman Hall Gully. Toto úchvatné místo přitahuje návštěvníky z celého světa svou přírodou, biodiverzitou a vzácnými rostlinami.

Welchman Hall Gully se nachází v centrální části ostrova Barbados, nedaleko známého města Holetown. Jedná se o hluboký údolí, které bylo kdysi součástí plantáží a dnes se stalo přírodním parkem. Zdejší dramatické útesy a zalesněné svahy vytváří úchvatné scenérie, které si zaslouží být zařazeny mezi přírodní skvosty Barbadosu.

Welchman Hall Gully je domovem mnoha endemických (tj. přirozeně vyskytujících se jen v dané oblasti) druhů rostlin. Biodiverzita zde je ohromující - můžete se setkat s více než 200 druhy tropických rostlin, květin a stromů. Například zde roste obrovský bambus, impozantní mahagonové stromy a krásné orchideje. Místní průvodce vás provedou kolem různých druhů rostlin a podělí se s vámi o zajímavosti o jejich významu a historii.

Návštěva Welchman Hall Gully není jen prohlídkou krásných pohledů na přírodu, ale také zábavným a vzrušujícím dobrodružstvím. Jednodenní vstupenka nabízí možnost sledovat místní divokou přírodu v akci. Během procházky si můžete všimnout volně žijících zvířat, jako jsou veverky, opice nebo exotické ptáky. Pravděpodobně uvidíte i famózní zelené opice zvané "Green Monkeys", které jsou symbolickým druhem ostrova Barbados.

Nenechte si ujít také návštěvu místních zahrad. V jejich rámci najdete historické archeologické naleziště s ohňostrojem nejrůznějších barevných květů, kapradin a vodopádů. Koupěte si suvenýry v obchodech nabízejících místní umělecké řemeslné výrobky a oceníte kvalitu jejich práce.

Pro ty, kteří mají zájem o geologii a geografii, Welchman Hall Gully je fasáda odkrývající geologickou minulost ostrova. Své zvlněné kopce a údolí se vytvořily tisíce let přirozeným procesem eroze a působením mořských vln. Tento přírodní fenomén je neuvěřitelný a zároveň poučný.

Při plánování návštěvy Welchman Hall Gully nezapomeňte na pohodlnou obuv a ochranný oděv proti slunečnímu záření. Doprava na místo je také snadno dostupná, ať už se rozhodnete pro pronájem automobilu nebo využití veřejné dopravy.

Welchman Hall Gully je nádherným přírodním úkazem, který stojí za to navštívit během svého pobytu na Barbadosu. Ponořte se do krásy karibské přírody, obdivujte místní flóru a fauna a zažijte dobrodružství v srdci tropického ráje.


Ubytování Barbados Welchman Hall Gully


Welchman Hall Gully je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Barbadosu. Nachází se ve vnitrozemí ostrova, nedaleko vesnice Welchman Hall. Jedná se o starobylou vápencovou soutěsku, která je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat.

Toto úžasné místo je jedinečné svým geografickým profilem. Rozprostírá se na ploše přibližně 1,5 hektaru a jeho hloubka dosahuje až 30 metrů. Tvoří ho strmé vápencové útesy, které jsou porostlé hustým tropickým pralesem. Soutěska je oázou klidu a krásy, která poskytuje úkryt mnoha vzácným druhům rostlin a zvířat.

V Welchman Hall Gully najdete rozmanitou floru. Soutěska hostí přes 200 druhů rostlin, mezi kterými dominují orchideje, liány a různé druhy bambusu. Mnoho z těchto rostlin je endemických, což znamená, že se vyskytují pouze zde na Barbadosu. Jedním z nejznámějších stromů je "baobabova točna", který je výjimečný svým tvarováním v důsledku eroze vápence.

Soutěska je také domovem různých druhů zvířat. Na místě se vyskytují především ptáci, jako jsou kolibříci, papoušci nebo tukani. Žijí zde také nejrůznější obratlovci, jako je leguán zelený nebo ještěrka Barbados. Navíc je možné spatřit i několik druhů hadů, ale nebojte se, tyto hady nejsou jedovaté a nejsou pro lidi nebezpečné.

Pro návštěvníky Welchman Hall Gully je možné zde absolvovat prohlídku. Vstupné je dostupné za příznivou cenu a vstupenka zahrnuje i přednášku o flóře a fauně soutěsky. Průvodci jsou zde velmi přátelští a ochotní poskytnout informace o rostlinách a zvířatech, které zde žijí.

Procházka soutěskou je nezapomenutelným zážitkem. Během ní si můžete prohlédnout různé výhledy na údolí, skalnaté útesy a nádhernou vegetaci. Na místě najdete i malé jezírko, které slouží jako závlaha pro rostliny. Je možné se zde zastavit a krátce si odpočinout.

Welchman Hall Gully je také místem, kde se pořádají různé akce a festivaly. Každoročně se zde koná například festival orchidejí, který přiláká velké množství návštěvníků. Během festivalu je možné vidět různé druhy orchidejí v plném květu a také se dozvědět více informací o jejich pěstování a péči.

Pokud se chystáte na Barbados, určitě nevynechejte návštěvu Welchman Hall Gully. Toto místo přináší neuvěřitelné množství krásy a kouzla. Procházka soutěskou vám umožní objevit výjimečnou přírodní prostředí a poznat bohatství flóry a fauny Barbadosu.


Dovolená Barbados Welchman Hall Gully


Barbados v Karibiku patří k jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Milovníci přírody by neměli přehlédnout návštěvu Welchman Hall Gully - krásné botanické zahrady srozmanitými druhy rostlin a zvířat.

Welchman Hall Gully se nachází v samém srdci ostrova a může se pochlubit 2,5 kilometrovou procházkou kolem údolí, plného nádherné vegetace tropického pralesa. Toto údolí bylo kdysi útočištěm pro otroky, kteří tu hledali úkryt během 18. a 19. století. Dnes Welchman Hall Gully nabízí nebývalou krásu a cestu kolem něj není náročná.

Cesta vede z východu k západu kolem údolí, kde se turisté mohou kochat krásnými výhledy na okolní krajinu. V údolí se nachází více než stovka druhů rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů jako je bavlník, olivovník nebo fíkovník indický. Všechny rostliny jsou označené a turisté si mohou přečíst o jejich původu a historii.

Navíc zde můžete potkat několik druhů zvířat. Mezi nimi jsou: želvy, lemury nebo opice. Tyto zvířata jsou zcela přátelská a nebojácná, protože se často setkávají s turisty, kteří je krmí.

Welchman Hall Gully je také místem, kde můžete ochutnat místní speciality v místní kavárničce. Tuto kavárničku provozují místní lidé, a nabízí tradiční barbadoská jídla a nápoje. V kavárně si můžete dát oblíbený nápoj Bajans, rumový koktejl s ovocem, což je skvělý způsob jak odpočinout po cestě.

Celkově stojí Welchman Hall Gully za návštěvu jak pro milovníky přírody, tak pro ty, kteří hledají relaxaci a klid. Procházka těmito rozsáhlými botanickými zahradami je skvělý způsob, jak pochopit kouzlo krásného Karibiku.


Počasí Barbados Welchman Hall Gully


Barbados je tropický ostrov v Karibiku, který je ovlivněn severními pasáty, což znamená, že počasí je téměř konstantní po celý rok. V oblasti Welchman Hall Gully je klima vlhké s mírnými teplotami a příležitostným deštěm.

Průměrná denní teplota na Barbadosu je v průměru 28 až 30 stupňů Celsia, zatímco noční teploty klesají na asi 23 až 25 stupňů. Během deštivého období od května do října se mohou teploty snížit na 21 až 27 stupňů Celsia.

V oblasti Welchman Hall Gully je klima mírnější díky nadmořské výšce a stinným oblastem, poskytovaným stromy. Průměrné srážky jsou asi 1400 milimetrů ročně, přičemž nejvíce srážek je v srpnu a září.

I když jsou deštivé období častá, stále se může vyskytnout několik slunečných dnů, takže návštěvníci se mohou těšit na pobyt na plážích nebo procházky v přírodě.

Celkově vzato, počasí v oblasti Welchman Hall Gully na Barbadosu je mírné a vlhké s příležitostnými srážkami. Návštěvníci by měli počítat s dešťovými přeháňkami a mohli by se těšit na slunečné dny.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky