Hledejte nejlepší nabídky letenek

Bahamy Georgetown (Exuma)

Ubytování Bahamy Georgetown (Exuma)


Georgetown je hlavním městem na malebném ostrově Great Exuma v Bahamách. Toto území, s jeho nádhernými bílými plážemi a tyrkysovými vodami, přitahuje návštěvníky z celého světa. Georgetown je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou v ráji.

Bahamy Georgetown nabízí mnoho možností ubytování pro své návštěvníky. Většina z nich je soustředěna na prostranství kolem pláže hořícího slunce, která je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Zde najdete luxusní hotely, apartmány a bungalovy, které splní vaše očekávání.

Luxusní hotely v Georgetownu vás přivítají svou pohostinností a prvotřídními službami. Tyto hotely nabízejí široký výběr pokojů, od standardních až po apartmány s výhledem na oceán. Hostům jsou k dispozici také venkovní bazény, lázně, restaurace a barevné zahrady, které vytvářejí dokonalou relaxační atmosféru.

Pokud preferujete větší soukromí a pohodu, pak jsou apartmány v Georgetownu tou správnou volbou pro vás. Tyto apartmány jsou obvykle vybaveny vlastní kuchyní a obývacím prostorem, což vám umožní se cítit jako doma. Některé z nich mají také výhled na moře či vlastní terasu s výhledem na okolní krajinu. V blízkosti apartmánů se nachází supermarkety a restaurace, které vám umožní si vychutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří preferují rustikálnější a autentičtější ubytování, jsou tu bungalovy v Georgetownu. Tyto bungalovy jsou obklopeny přírodou a umožňují vám se propojit s okolním panoramatem ostrova. Vzhledem k svému venkovnímu charakteru však nesmíte očekávat tolik soukromí jako v apartmánech či hlídaných resortech. Bungalovy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentický ostrovský život.

Georgetown je také oblíbeným bodem pro vícedenní přístřeší v přístavu, kde můžete zakotvit s vaší vlastní jachtou nebo lodí. Tato možnost je ideální pro milovníky moře a vodních aktivit, kteří si chtějí užít to nejlepší z Baham.

V neposlední řadě je tu i možnost kempování pro dobrodruhy, kteří se chtějí dostat mimo všechny konvenční druhy ubytování. Campování v Georgetownu vám umožní přímý kontakt s přírodou a prozkoumávání okolních oblastí. Místní kempové vybavení je obvykle dobře udržované a nabízí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a umytí nádobí.

Georgetown na Bahamách je skutečným rájem pro milovníky slunce, pláží a klidu. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel, útulný apartmán, rustikální bungalov nebo jednoduchý kemp, Georgetown a jeho okolí mají ubytování pro každého. Pokud se rozhodnete navštívit Georgetown, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou ve skutečném ráji na Zemi.


Letenka Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou oblíbenou turistickou destinací a Georgetown (Exuma) je jedním z nejkrásnějších míst na ostrovech. Georgetown leží na ostrově Great Exuma, který je součástí Exuma Cays, souboru několika desítek malých ostrovů a mnoha pláží.

Letenky do Georgetownu (Exuma) jsou dostupné z mnoha měst v USA, jako jsou New York, Miami nebo Fort Lauderdale. Samozřejmě je také možné najít letenky z dalších zemí, například z Kanady nebo z Evropy.

Georgetown (Exuma) je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidné a krásné místo s průzračným mořem, křišťálově čistou vodou a bílým pískem. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším na světě a vybrat si můžete z mnoha různých pláží – buď těch, které jsou široké a dlouhé, nebo těch, které jsou malé a opuštěné. Na většině pláží najdete i několik barů a restaurací, kde se můžete občerstvit a ochutnat místní speciality.

Aktivity v Georgetownu (Exuma) jsou převážně spojené s vodou – můžete si pronajmout loď, aby jste si prohlédli ostrovy Exuma Cays, šnorchlovat, potápět se, nebo se vydat na rybaření. Oblíbená aktivita je také plavání s prasaty, kteří žijí na ostrově Big Major Cay a rádi se koupejí s návštěvníky. Můžete si také vyzkoušet stolní tenis nebo golf.

Pokud hledáte ubytování, nabízí se vám několik možností – od luxusních resortů až po menší bungalovy. Záleží na vašem vkusu a způsobu cestování. Doporučujeme si však zajistit ubytování dopředu, jelikož Georgetown (Exuma) je velmi oblíbené místo a v sezóně se mohou dostat ubytovací kapacity plné.

Celkově je Georgetown (Exuma) destinací pro ty, kteří hledají relaxaci na krásných plážích a vychutnání si místní přírody. Není to místo pro ty, kteří hledají noční život a množství akcí. Pokud se však rozhodnete odjet do Georgetownu (Exuma), určitě nebudete litovat a vrátíte se s mnoha krásnými zážitky.


Počasí Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy, úchvatný karibský ráj s tmavými palmami, azurovými vodami a nádhernými plážemi, jsou jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy Baham patří také Georgetown na Exumu, kterému se také přezdívá "Velký Exuma".

Georgetown je hlavním městem Exuma, malého souostroví ležícího ve východní části Baham. Toto malé město je oblíbenou destinací pro mnoho turistů, kteří sem přijíždějí, aby si užili teplých teplot a slunného počasí bahamského ostrovního ráje. Celoroční teploty se zde pohybují od 25 do 32 stupňů Celsia, což znamená, že je město ideálním místem pro odpočinek na slunci a vychutnání si vody Karibského moře.

Klima je na Exumě tropické, což znamená, že můžete očekávat slunné dny s občasnými přeháňkami. Srážky se většinou vyskytují od května do října, s největším množstvím srážek během srpna. I přesto nejsou deštivé dny pravidlem a pro většinu roku je nebe jasné a modré.

Když jste v Georgetownu, vždy máte možnost využít krásné pláže, které jakoby přímo vybízely k relaxaci. Pláže jsou na Exumě krásně bílé a neproniknutelně čisté. Zamyslete se nad tím, jaké to asi musí být, když jste uvězněni mezi pískovým břehem a azurovými, křišťálově čistými vodami Karibského moře.

Nemůžete přijet na Exumu a nevyzkoušet si šnorchlování nebo potápění. Místní vody jsou plné života a korálové útesy jsou domovem různých druhů ryb a mořských živočichů. Je to jako být ve velkém akváriu s bohatou paletou barev a form. Pokud jste v Georgetownu a nevyzkoušíte si aktivitu ve vodě, určitě byste si mohli vytknout, že jste přišli o jednu z nejkrásnějších věcí, které zde najdete.

Georgetown je také známý jako výchozí bod pro výlet lodí na nejbližší souostroví Cays, známé jako Exuma Cays. Tyto malé barevné ostrovy jsou naprosto báječné a nabízejí dokonalou atmosféru pro ty, kteří chtějí být v souladu s přírodou. Nejznámějším bodem v Exuma Cays je Pláž Prasátek, kde můžete potkat stádo volně žijících prasátek, kteří se vyloženě těší na návštěvu turistů.

Celkově vzato, Georgetown a Exuma jsou jedinečnými a kouzelnými místy pro dovolenou. Kromě nádherných pláží a slunečného počasí zde najdete i skvělou gastronomii, kulturu a přátelské lokální obyvatele. Je jasné, že Georgetown je krásné město, které stojí za to navštívit a zažít jeho nádherné počasí a pohostinnost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Georgetown (Exuma)


1. Jak se dostat na Georgetown na Bahamách?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Georgetownu na Bahamách, je letět na mezinárodní letiště ve Velké Exumě (George Town International Airport). Když přistanete na letišti, budete mít možnost využít taxislužby nebo pronajmout si auto.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Georgetownu?

Georgetown na Bahamách nabízí řadu turistických atrakcí, jako jsou krásné pláže, jako například Exuma Cays Land and Sea Park, který je ideální pro potápění a šnorchlování. Dále tu najdete rozlehlé národní parky, historické památky, jako například Fort George Cay, a tradiční bahamské rybářské vesničky.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Georgetownu?

Ideální doba pro návštěvu Georgetownu na Bahamách je od listopadu do dubna, kdy je tam mírnější počasí. V této době je také méně možností na hurikány a teploty jsou příjemnější. Během letních měsíců může být velmi horko a vlhko.

4. Jaká je místní měna v Georgetownu?

Místní měna v Georgetownu a na celých Bahamách je bahamský dolar (BSD). Většina obchodů a restaurací také přijímá americké dolary, avšak je dobré mít při sobě místní měnu pro menší transakce.

5. Jaká je místní jídla a speciality v Georgetownu?

V Georgetownu si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody, conch salad (salát z mořského hlemýždě), souse (tradiční bahamská polévka) a rozmanité karibské pokrmy. Nezapomeňte také ochutnat bahamský rum, který je velmi populární.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Georgetownu?

V Georgetownu najdete řadu možností ubytování, včetně luxusních resortů, hotelů a penzionů. Mnoho z nich se nachází přímo u pláže a nabízí skvělé služby a vybavení pro relaxaci a zábavu.

7. Jaké aktivity lze v Georgetownu podniknout?

Georgetown na Bahamách nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete se vypravit na šnorchlování nebo potápění a objevovat úchvatné korálové útesy a mořský život. Také můžete využít možností vodních sportů, jako je paddleboarding nebo jízda na kajaku. Můžete si také vychutnat plavbu lodí nebo procházky po krásném pobřeží.


Dovolená Bahamy Georgetown (Exuma)


Bahamy jsou oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, průzračným modrým vodám a slunečným podnebím. Jedním z nejmalebnějších míst na Bahamách je Georgetown, který leží na ostrově Exuma. Tato oblast je známa svými úchvatnými korálovými útesy, bílým pískem a bohatým mořským životem.

Georgetown je skvělým výchozím bodem pro objevování nádherných pláží a okolních ostrovů. Je zde spousta možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Ostrov Exuma je domovem mnoha mořských živočichů, včetně ohroženého žraloka žraloka modrého, což přitahuje mnoho potápěčů a milovníků podvodního světa.

Hlavní pláž je pláž Stocking Island, kterou můžete dosáhnout trajektem z Georgetownu. Tato pláž je vzdálená jen krátkou plavbu, ale nabízí úplné odpočinkový únik. Na pláži Stocking Island můžete relaxovat na písečné pláži, plavat v průzračných vodách nebo si prozkoumat podmořský život při šnorchlování nebo potápění.

Další nezapomenutelnou zkušeností v Georgetownu je plavba lodí po Exumských ostrovech. Můžete si pronajmout loď nebo se připojit k organizovanému výletu, který vás provede kolem nejkrásnějších pláží a zátok v oblasti. Můžete si užít piknik na pustém ostrově, navštívit slavný plavecký prase nebo se vydat na lov kajakem v jedné z mangrovových bažin.

Nedaleko Georgetownu se také nachází Exuma Cays Land and Sea Park, což je chráněná oblast s nádhernými korálovými útesy. Je to ideální místo pro potápění nebo šnorchlování, abyste obdivovali pestrobarevné ryby a korály.

Georgetown také nabízí možnosti pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu. Můžete navštívit historický George Town přístav a procházet si malebné uličky se starými domy, kde můžete najít místní obchody a tradiční řemesla.

Pokud se rozhodnete odpočinout si od vody, můžete se věnovat také golfovému hřišti v blízkosti města nebo prozkoumat okolní ostrovy na kole nebo pěšky.

Georgetown je také známý pro své místní festivaly a události. Místní obyvatelé se často scházejí, aby slavili svou kulturu a tradice. Můžete se zúčastnit místního festivalu rybolovu, tance nebo hudby.

Dovolená na Bahamách v Georgetownu je skutečným rájem pro milovníky přírody, pláží a dobrodružství. Nezapomeňte si do batohu přibalit šnorchl, plavky a sluneční krém a připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám Bahamy mohou nabídnout.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky