Hledejte nejlepší nabídky letenek

Arménie Jezero Sevan

Letenka Arménie Jezero Sevan


Letenka do Arménie a návštěva Jezera Sevan: Perla vysokohorských jezer

Arménie, malá vnitrozemská země v Jižní Asii, je domovem mnoha unikátních přírodních a kulturních pokladů. Jedným z největších pých Arménie je nádherné jezero Sevan, které má mnoho přezdívek, jako například "Modré srdce Arménie" nebo "Perla vysokohorských jezer". Návštěva této přírodní krásy je must-see pro každého, kdo se rozhodl navštívit tuto malebnou zemi.

Pro plánování vaší cesty do Arménie je důležité vyřídit si letenku. Arménský letecký dopravce Armenia Air Company nabízí pravidelné lety z mnoha evropských měst přímo do hlavního města Jerevanu. Po příletu do Jerevanu je velmi snadné a vyhodné pronajmout si auto nebo si zařídit prohlídkový autobus, který vás odveze do oblíbené turistické destinace, Jezera Sevan.

Jezero Sevan, se svými 1 900 kilometry čtverečními, je jedním z největších sladkovodních jezer v Evropě. Leží ve výšce téměř 2 000 metrů nad mořem a obklopen rozlehlými horami. Jeho křišťálově modré vody lákají návštěvníky na plavbu lodí, rybaření, pikniky nebo jednoduše jen na klidný odpočinek na jeho pobřeží.

Na severozápadním břehu jezera se nachází klášter Sevanavank, který je nejen historickou památkou, ale také nabízí úchvatný výhled na jezero a okolní krajinu. Tento klášter se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v Arménii a byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

Jezero Sevan je také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je například windsurfing nebo jachting. Pro ty, kteří raději zůstanou na pevné zemi, je dostupné mnoho turistických tras a stezek, které nabízejí možnost rozhlížet se přes okolní jezero až do vrcholků hor.

Oblast kolem jezera má také bohatou historii, která sahá až do dob starověké Arménie. Například v blízkosti Sevanu se nachází nedotčené kláštery, starobylé kostely a historická města, která jsou stále svědky minulých dob. S pomocí průvodce se můžete vydat po stopách těchto historických památek a objevovat krásy Arménie.

Pokud se rozhodnete navštívit Jezero Sevan a Arménii, nebudete litovat. Přírodní krása se promítá na všech stranách, ať už jste na vodě, v horách nebo v historických památkách. Letenka do Arménie vám otevře dveře k této malebné zemi, kde můžete objevit jedinečné kultury a krásy přírody. Alpy s archeologickými skvosty – to všechno a ještě víc můžete zažít, když si zakoupíte letenku do Arménie a vyrazíte na návštěvu Jezera Sevan, "Modrého srdce Arménie".


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jezero Sevan


Otázky:

1. Jaké je největší jezero v Arménii?
2. Kde se nachází jezero Sevan?
3. Jaká je rozloha jezera Sevan?
4. Jaká je hloubka jezera Sevan?
5. Má jezero Sevan nějaké ostrovy?
6. Jaká je teplota vody jezera Sevan?
7. Je jezero Sevan vhodné k rekreaci a vodním sportům?
8. Jaké aktivity mohu dělat kolem jezera Sevan?
9. Jsou vokolí jezera Sevan hotely nebo kempy?
10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu jezera Sevan?

Odpovědi:

1. Největší jezero v Arménii je jezero Sevan.
2. Jezero Sevan se nachází v Arménii.
3. Rozloha jezera Sevan je přibližně 1 260 km².
4. Hloubka jezera Sevan dosahuje až 58 metrů.
5. Jezero Sevan má několik ostrovů, nejznámější je svatyně Sevanavank na ostrově Sevan.
6. Teplota vody jezera Sevan se pohybuje mezi 18-22 °C v letním období.
7. Jezero Sevan je vhodné k rekreaci a vodním sportům, jako je plavání, windsurfing a rybaření.
8. Kolem jezera Sevan můžete provádět různé aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika nebo navštěva historických památek v okolí.
9. V okolí jezera Sevan se nachází několik hotelů a kempů pro ubytování turistů.
10. Nejlepší čas na návštěvu jezera Sevan je během letních měsíců května až září, kdy jsou teploty příjemné a jezero je ideální pro koupání a vodní sporty.


Počasí Arménie Jezero Sevan


Jezero Sevan, nacházející se v Arménii, je jedním z nejvýznamnějších přírodních bohatství země. Jezeře je zajímavé nejen svou rozlohou a krásnou krajinou, ale také z hlediska meteorologie a klimatologie.

Arménie je země v jižním Kavkazu, která se nachází mezi Tureckem, Gruzií, Ázerbájdžánem a Íránem. Jezero Sevan se nachází ve východní části země, v nadmořské výšce 1 900 metrů. S rozlohou přesahující 1 240 km² a maximální hloubkou 95 metrů, je Sevan jedním z největších jezer v regionu.

Jezero Sevan má výrazný vliv na lokální klima. Jeho vysoká nadmořská výška a obklopení horami vytváří specifické podmínky. V létě je klima v oblasti jezera mírnější než v okolních nižších oblastech Arménie. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 22°C, což je vyhledávaným útočištěm pro turisty a místní obyvatele, kteří se chtějí vyhnout horkým teplotám jinde v zemi.

V zimě jezere Sevan mění svou tvář. Mírnější klima léta se střídá s drsnými zimními podmínkami. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem -10°C, což znamená, že jezero a jeho okolí mohou být pokryty sněhem a ledem. Tyto podmínky přitahují milovníky zimních sportů, jako je lyžování a bruslení na ledě.

Jezeře Sevan je také známé svými příležitostnými větrnými podmínkami. Silné větry, které se zde mohou objevit, mají vliv na rozdělení teploty a vlhkosti v okolí jezera. Většinou sem přinášejí čistý a osvěžující vzduch, což je příjemné pro ty, kteří se na jezero vydávají v horkých letních dnech.

Arménie a jezero Sevan mají také své specifické srážkové podmínky. Vzhledem k horské poloze má oblast jezera vyšší úroveň srážek než jiné oblasti Arménie. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 700 mm, z čehož většina připadá na jarní a letní období. To znamená, že jezerní krajina je bohatá na zeleň a květiny během této doby roku.

Celkově lze říci, že jezero Sevan a jeho okolí mají jedinečné klimatické podmínky. Mírné léta, chladné zimy, větrné podmínky a vyšší úroveň srážek tvoří charakteristickou kombinaci, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Tato část Arménie je pro každého milovníka přírody a zájemce o meteorologii a klimatologii opravdovým rájem.


Ubytování Arménie Jezero Sevan


Jezero Sevan je největší jezero v Arménii a také jedno z nejvýznamnějších turistických míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1 900 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy, čistou přírodu a bohaté kulturní dědictví.

Pokud se rozhodnete navštívit Jezero Sevan, nebudete muset hledat dlouho po ubytování. Existuje mnoho hotelů a resortů, které nabízejí báječné pokoje a skvělou službu za rozumné ceny.

Jedním z nejznámějších ubytovacích zařízení na břehu jezera je Sevan Lake Resort & SPA. Tento luxusní resort nabízí moderní pokoje s výhledem na jezero, vlastní pláž, krytý bazén, lázně a mnoho dalších zařízení pro maximální pohodlí a relaxaci hostů. Kromě toho je k dispozici také vynikající restaurace, která nabízí tradiční arménské speciality.

Další možností ubytování je Sevan Writers' House. Tento historický dům byl postaven v roce 1932 a býval sídlem mnoha slavných arménských spisovatelů, kteří zde psali svá díla. Dnes je Writers' House otevřeno pro veřejnost a nabízí pokoje pro turisty, kteří hledají klidné a inspirativní místo k pobytu. Tomuto hotelu dominuje výborná kuchyně, kde si můžete vychutnat chutné arménské jídlo a zároveň si vychutnat krásné výhledy na jezero.

Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější ubytování, můžete zvolit jeden z mnoha rodinných penzionů, které se nacházejí po celém pobřeží jezera Sevan. Tyto penziony nabízejí pokoje s úžasným výhledem na jezero a mají také vlastní pláže a restaurace, kde se podávají nejlepší arménské speciality.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou fantastickou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Jezera Sevan. Bez ohledu na to, jakou možnost zvolíte, budete mít přístup k nejlepším výhledům na jezero a k vynikajícím službám, které vás potěší a pokud máte radi aktivní odpočinko, můžete využít mnohooutdoorovkých aktivit na zdejším jezeře.


Dovolená Arménie Jezero Sevan


Pokud chcete strávit svou dovolenou v Arménii, navštivte Jezero Sevan. Jezero Sevan je největší jezero v Kavkaze a nachází se v arménské provincii Gegharkunik. Je to krásné místo s obrovským potenciálem pro turistický cestovní ruch.

Jezero Sevan je obklopeno horami a nabízí úžasné výhledy. Jeho vodní plocha má rozlohu přes 1 200 kilometrů čtverečních a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Má velmi čistou a průzračnou vodu, takže je vhodné pro koupání, potápění a jiné vodní sporty. V létě se na jezeře konají mnohé vodní a kulturní festivaly.

Kromě koupání a dalších vodních aktivit můžete také navštívit kláštery a kostely v okolí Jezera Sevan. Nejvýznamnější je klášter Sevanavank, který se nachází na poloostrově na břehu jezera. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v Arménii a patří k největším historickým památkám provincie Gegharkunik.

Dalšími skvosty, které můžete v okolí jezera obdivovat jsou klášter Hayravank, klášter Noratus, hrobky z období bronzového až středověku, vesnice Gavar a mnoho dalších.

Pokud hledáte přírodu a klid, Jezero Sevan je ideální destinací pro vás. Můžete se zde projít po pobřeží, posadit se a užívat si pohledu na jezero a okolní hory, nebo si pronajmout loď a proplout se po jezeře. V zimě, jezero Sevan je obklopeno sněhem a můžete si zde zalyžovat, a běžkovat.

V okolí jezera najdete také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni a ochutnat místní speciality, jako je například špekáček z karpů.

Pokud tedy hledáte krásný a klidný pobyt plný přírodních krás, historických památek a skvělé kuchyně, neváhejte a navštivte Jezero Sevan v Arménii.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky