Hledejte nejlepší nabídky letenek

Arménie Jerevan

Počasí Arménie Jerevan


Jerevan, hlavní město Arménie, se nachází v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů a je obklopen Malebnými horami. Díky své poloze a nadmořské výšce má město unikátní klima a počasí.

Arménie se nachází výhradně v kontinentálním podnebném pásu, což znamená, že její klima je značně kontinentální. Místní podnebí v Jerevanu je charakterizováno horkými suchými léty a chladnými zimami.

Léta v Jerevanu jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami dosahujícími až 36 °C. Srážky jsou minimální a obvykle spadne jen velmi málo deště. Tyto podmínky vytvářejí ideální prostředí pro pěstování vinné révy a jiných suchomilných plodin.

Zimy v Jerevanu jsou studené a suché, s průměrnými teplotami kolem -5 °C. Sněhové srážky jsou běžné a sníh může pokrýt město až na několik týdnů. Místní obyvatelé a turisté si v zimě užívají zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding, v okolních horách.

Podzimy a jara jsou v Jerevanu mírné a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 10-20 °C. Tyto roční období jsou obvykle nejdeštivější, ačkoli srážky jsou stále poměrně nízké ve srovnání s jinými regiony.

Arménské podnebí v Jerevanu je často přirovnáváno k podnebí v dalších zemích v regionu, jako je Írán nebo Turkmenistán. To je způsobeno společným vlivem kontinentálního podnebí a horským okolím.

Vzhledem k výšce a poloze na jihovýchodě Kavkazu je Jerevan také náchylný k výkyvům počasí. Teploty se mohou v průběhu dne výrazně lišit a mohou se vyskytovat prudké změny počasí, včetně větrných bouří a prudkých srážek.

Většina návštěvníků Jerevanu preferuje návštěvu města v jarních nebo podzimních měsících, kdy je počasí nejstabilnější a příjemné. Avšak každé roční období má své vlastní kouzlo a turisté mohou vychutnat přírodní krásy a kulturní bohatství Jerevanu po celý rok.

Celkově lze říci, že počasí v Arménii, zejména v Jerevanu, je unikátní a proměnlivé. Místní klima je ovlivněno horským prostředím, které přináší jak letní horko, tak i zimní mrazy. Bez ohledu na roční období však Jerevan nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historie, kultury a malebného okolí.


Dovolená Arménie Jerevan


Jerevan, hlavní město Arménie, je fascinující a rozmanitý cíl pro dovolenou. Malebné historické čtvrti, impozantní památky a bohatá kultura dělají z Jerevanu jedno z nejzajímavějších míst k návštěvě ve východní Evropě.

Jerevan je plný historických a archeologických pokladů. Jeden z nejvýznamnějších je Matenadaran, kde je uloženo více než 17 000 rukopisů a starodávných dokumentů, které zachycují bohatou historii a kulturní dědictví Arménie. Tento institut také nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s tímto historickým pokladem prostřednictvím výstav a interaktivních aktivit.

Další ikonickou památkou je Kaskády, ohromující schodiště a veřejné prostranství sestávající z osmi teras, které se vine podél kopce v centru města. Kaskády jsou odrazem moderního umění a architektonického designu a nabízejí návštěvníkům nádherné výhledy na město.

Středověká pevnost Ejmiadzin, hlavní centrum arménské apoštolské církve, je dalším místem, které stojí za návštěvu. Tato pevnost a klášter jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou nejen nábožensky významné, ale také mají impozantní architekturu a malebné okolí.

Pokud máte zájem o současnou arménskou kulturu, není Jerevan na tom jinde. Město je plné moderních galerií, muzeí a uměleckých studiových prostor, které představují díla tamních umělců. Zvláště zajímavou galerií je Církevní galerie, která vystavuje kolekci světově proslulých arménských umělců.

Na dovolené v Jerevanu nemůžete vynechat ani lokální kuchyni. Arménská kuchyně je plná chutí a aroma. Nejoblíbenější speciality zahrnují khash (původní polévka), dolma (nadívané listy vinné révy), khachapuri (sýrová placka) a samozřejmě arménské víno.

V Jerevanu si můžete také užít noční život. Město je plné stylových barů, klubů a restaurací, které nabízejí širokou škálu zábavy. Během letních měsíců jsou také pořádány venkovní festivaly a koncerty, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Kromě toho nabízí Jerevan i různé outdoorové aktivity. Můžete se projít po krásném Jerevanském jezeře, které je oblíbeným místem pro pikniky a relaxaci. Pro ty, kteří mají rádi více adrenalinu, je tu možnost výletu do Arménského národního parku, kde si můžete vychutnat horskou turistiku a obdivovat nádhernou přírodu.

Suma sumárum, dovolená v Jerevanu, Arménii, nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou kombinaci historie, kultury, gastronomie a zábavy. Jerevan je město, které je připraveno přivítat každého cestovatele a umožnit mu objevovat krásy této úchvatné destinace.


Letenka Arménie Jerevan


Arménie, malá země ukrytá mezi Kavkazskými horami, je překvapivě bohatá na historii, kulturální poklady a přírodní zázraky. A pokud plánujete navštívit tuto fascinující destinaci, měli byste začít své dobrodružství v jejím hlavním městě - Jerevanu.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu do Jerevanu, můžete si zakoupit letenku do letiště Zvartnots, které se nachází jen asi 10 kilometrů od centra města. Letenky jsou obvykle dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, a tak není problém najít vhodný let pro vaše potřeby.

Jerevan je nejen hlavním městem Arménie, ale také jeho kulturním a hospodářským centrem. Město je plné historických památek, zajímavých muzeí a uměleckých galerií. Jeden z nejvýznamnějších symbolů Jerevanu je Kaskáda, majestátní schodiště, které spojuje centrum města s vyhlídkou na Araratskou rovinu. Kaskáda je také domovem moderního umění a hostí mnoho dočasných výstav.

Další tip na výlet je návštěva Republikového náměstí, které se nachází v samotném srdci Jerevanu. Tento velkolepý prostor je obklopen různými historickými budovami, včetně Národního muzea Arménie a Arménského státního divadla opery a baletu. Navštivte také "Matenadaran", která je jednou z nejstarších knihoven na světě a uchovává tisíce vzácných rukopisů.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů Arménie je chrám svatého Gregora Osvětitelí, který se nachází na svazích Araratské hory nedaleko Jerevanu. Tento chrám je pojmenovaný po zakladateli arménské křesťanské církve a nabízí dechberoucí výhled na krajinu a horu Ararat.

Nenechte si ujít také návštěvu Arménského genocidního muzea a památníku, který připomíná historicky tragické události, které postihly arménský národ během první světové války. Tento místo nabízí příležitost k ponoru do historie a pochopení událostí, které zasáhly zemi.

Jerevan je také proslulý svým nočním životem a bohatou restaurační scénou. Milovníci dobrého jídla budou nadšeni místní kuchyní, která je plná chutí a vůní. Nezapomeňte ochutnat tradiční arménské pokrmy, jako je khorovats (grilované maso), dolma (plněné listy vinné révy) a lavash (tradiční arabská chleba).

Závěrem, pokud hledáte cestu do zajímavé a historicky bohaté destinace, letenka do Jerevanu je tou správnou volbou. Toto město vám poskytne nezapomenutelný zážitek spojený s kulturou, památkami a vřelostí arménského lidu. Ať už jste dobrodruh nebo milovník historie, Jerevan vás jistě překvapí svou jedinečností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan


1. Jakou měnu používá Arménie?

Arménie používá jako měnu arménský dram.

2. Jaké jsou nejlepší oblasti pro turisty v Jerevanu?

V Jerevanu jsou velmi populárními oblastmi pro turisty například historické památky jako Kaskád, Erebuni Fortress, Matenadaran a další. Kromě toho jsou zajímavé také moderní čtvrti s množstvím barů, restaurací a obchodů.

3. Jaké jídlo je typické pro Arménii a kde ho mohu najít v Jerevanu?

Typickým jídlem Arménie je například khoravats, jehněčí nebo kuřecí maso s kořením a zeleninou. V Jerevanu ho můžete najít v mnoha restuaracích a kavárnách.

4. Kde lze zakoupit turistické vstupenky do muzeí a historických památek v Jerevanu?

Turistické vstupenky do muzeí a historických památek se dají koupit přímo na místě, v pokladnách a vstupních prostorách.

5. Je v Jerevanu bezpečno?

Jerevan je velmi bezpečné město a turistům hrozí jen minimální nebezpečí. Nicméně, je třeba dávat pozor na kapesní zloděje, zejména v turistických oblastech.


Ubytování Arménie Jerevan


Jerevan, hlavní město Arménie, nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky této krásné země. Ať už hledáte luxusní hotel, nebo levný hostel, Jerevan má mnoho nabídek pro každého.

Pokud hledáte pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v některém z mnoha pětihvězdičkových hotelů v centru Jerevanu. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, jako jsou wellness centra, fitness centra, bazény a restaurace s regionálními a mezinárodními specialitami. Mezi nejlepší hotely patří například Marriott Yerevan, The Alexander Hotel nebo The Armenia Marriott Hotel Yerevan.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Jerevanu k dispozici také levnější možnosti ubytování. Hostel Picnic, Hostel One nebo Midtown Hostel jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a současně si užít pohodlné ubytování v centru města. Tyto hostely nabízejí různé druhy pokojů - od sdílených pokojů s dalšími cestovateli až po soukromé dvoulůžkové pokoje.

Pokud hledáte ubytování v tradičnějším stylu, pak můžete zvolit penziony a hotely ve starých historických domech. Tyto starobylé stavby nabízejí původní atmosféru a klasický styl. Mezi nejlepší hotely v této kategorii patří například Tufenkian Historic Yerevan Hotel, Olympic Hotel nebo Best Western Congress Hotel.

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv ubytování, v Jerevanu najdete mnoho možností, které vyhovují vašim potřebám. Hlavní město Arménie nabízí kromě toho také mnoho turistických atraktivit, jako jsou chrámy, muzea a galerie, a průzkum této historické a kulturní destinace může být skutečně nezapomenutelným zážitkem.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky