Hledejte nejlepší nabídky letenek

Arménie Hovhannavank

Dovolená Arménie Hovhannavank


Arménie je jedinečnou zemí s bohatou a bohatou historií. Je známá svou malebnou krajinou, starobylými kostely a kláštery a přívětivými lidmi. Jedním z nejvýznamnějších historických míst v Arménii je klášter Hovhannavank.

Klášter Hovhannavank se nachází v regionu Aragacotn, nedaleko města Ashtarak. Jeho historie sahá až do 4. století. Klášter byl založen svatým Gregorem Iluminátorem, zakladatelem arménského náboženství. Do poloviny 6. století klášter sloužil jako rezidence biskupa Ečmiadzinského - hlavního sídla arménské Apoštolské církve.

Hovhannavank se skládá z dvou částí - dolního a horního kláštera. Dolní klášter obsahuje baziliku svatého Jana Křtitele z 4. století a baziliku svatého Jakuba z 5. století. Tyto baziliky jsou považovány za jedny z nejstarších křesťanských staveb v Arménii a jsou důležitým historickým a turistickým místem.

Horní klášter Hovhannavank se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Tento klášter byl postaven ve 13. století a je pozoruhodný svými složitými modlitebními síněmi a zvonicí. Zvláště pozoruhodná je třípatrová zvonice s vyřezávanými kamennými sloupy a ornamenty.

Klášter Hovhannavank má bohatou historii i kulturní význam pro Arménii. Každoročně se zde konají různé náboženské a kulturní festivaly, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa. Je to také oblíbené místo pro svatby a jiné slavnostní události.

Navštívit klášter Hovhannavank je neuvěřitelný zážitek. Procházka po starobylých kamenných chodbách, objevování unikátních freskových maleb a cítit duchovní atmosféru místa je něco, co návštěvník nikdy nezapomene. Kromě toho, při návštěvě kláštera, budete mít také příležitost prozkoumat krásu okolního kraje, který je plný zelených polí, vinic a kopců.

Dovolená v Arménii je nejen o bohaté historii, ale také o pravé pohostinnosti a vřelosti jejích obyvatel. Ve městě Ashtarak a jeho okolí naleznete mnoho pohodlných ubytovacích zařízení a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni.

Pokud hledáte zajímavý a klidný útěk z každodenního života, doporučuji vám navštívit Arménii a objevit skvosty kláštera Hovhannavank. Budete ohromeni jeho krásou a historií a získáte jedinečný pohled na tuto nádhernou zemi a její kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Hovhannavank


1. Kde se nachází Hovhannavank?

Hovhannavank se nachází v Arménii, přesněji asi 17 km západně od hlavního města Jerevanu.

2. Jaké jsou hlavní historické a kulturní atrakce v Hovhannavank?

Hlavní atrakce v Hovhannavank zahrnují starobylý klášter sv. Jana Křtitele, který pochází z 4. století. Klášter je obklopen krásnou krajinou a nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní hory a údolí.

3. Kdy byl klášter Hovhannavank postaven?

Přesné datum vzniku kláštera není známo, ale první zmínky o Hovhannavanku pocházejí z 4. století.

4. Je klášter Hovhannavank v provozu?

Ano, klášter Hovhannavank je stále v provozu jako sídlo arménské apoštolské církve.

5. Jaké jsou nejbližší dopravní spoje do Hovhannavank?

Nejbližší dopravní spoje do Hovhannavank zahrnují autobusovou až do vesnice Bjurakan a následně krátkou pěší cestu do kláštera. Také je možné se do Hovhannavank dostat taxíkem nebo soukromým vozidlem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Hovhannavanku?

Návštěva Hovhannavanku obvykle trvá asi 1-2 hodiny, včetně prohlídky kláštera a procházky po okolní krajině.

7. Existují v okolí Hovhannavanku další zajímavá místa k návštěvě?

Ano, v okolí Hovhannavanku se nachází další historické a kulturní památky, jako například klášter Ohanevank a jezero Parz Lich.

8. Je možné se ubytovat v blízkosti Hovhannavanku?

Ano, v okolí Hovhannavanku se nachází několik ubytovacích zařízení, které poskytují možnost přenocování.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hovhannavanku?

Nejlepší doba na návštěvu Hovhannavanku je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a příroda je na svém vrcholu.

10. Je nutné předem rezervovat prohlídku Hovhannavanku?

Obvykle není nutné předem rezervovat prohlídku Hovhannavanku, ale doporučuje se přijít včas, aby se zabránilo většímu náporu turistů a skupin.


Letenka Arménie Hovhannavank


Hovhannavank je malebný klášter v Arménii, který se nachází v blízkosti města Ohanavan v provincii Aragacotn. Tato historická památka je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí země.

Hovhannavank byl postaven ve 4. století a od té doby prošel mnoha přestavbami a rozšířeními. Díky své strategické poloze na kopci nabízí úžasný výhled na okolní krajinu, včetně hory Aragac a horského průsmyku Kasagh. Klášter je obklopen zelenými poli a kopci, což dodává místu klidnou a klidnou atmosféru.

Komplex kláštera zahrnuje dvě hlavní budovy - svatyni sv. Jana Křtitele a kostel sv. Zachea. Svatyně byla postavena ve 4. století a je považována za Nejsvatější místo v klášteře. Je zde také hrob sv. Jana Křtitele, který je obklopen malbami a freskami vyprávějícími biblické příběhy.

Kostel sv. Zachea byl postaven v 13. století a je zasvěcen sv. Zachariášovi, otci Jana Křtitele. Je to jedinečná ukázka arménské architektury té doby. Kostel je zdoben složitě vzorovanými kameny a ornamentálními detaily, které jsou charakteristické pro arménské kláštery.

Návštěvníci si mohou prohlédnout také knihovnu, která obsahuje vzácné rukopisy a dokumenty, a muzeum, kde jsou vystaveny umělecké předměty a artefakty z kláštera.

Hovhannavank je nejen významným náboženským místem, ale také turistickým cílem pro milovníky historie a kultury. Tato památka je důležitou součástí arménského dědictví a je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, klášter Hovhannavank by neměl chybět na vašem itineráři. Jeho malebná a klidná atmosféra vám poskytne příležitost odpočinout si od městského ruchu a prozkoumat bohatou historii této země. Navíc vám poskytne úchvatné výhledy na okolní krajinu a příležitosti k focení nezapomenutelných momentů.

Vydejte se na cestu do Hovhannavank a nechte se unést jeho krásou a historií. Tato letenka Arménie je určitě zážitkem, který si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Arménie Hovhannavank


Hovhannavank je klášterní komplex v Arménii, který se nachází asi 10 km jihozápadně od města Ashtarak. Je to velmi důležité místo pro Arménskou apoštolskou církev a je také jedním z nejnavštěvovanějších turistických center v Arménii. Pro cestovatele, kteří navštíví Hovhannavank, jsou k dispozici různé možnosti ubytování.

Hotel Hrazdan

Hotel Hrazdan se nachází asi 15 minut jízdy od kláštera Hovhannavank, takže je to ideální místo pro ty, kteří chtějí být poblíž kláštera, ale zároveň si užít pohodlí a luxus hotelového ubytování. Hotel nabízí celkem 55 pokojů s výhledem na řeku Hrazdan nebo na horu Ararat. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, televizí s plochou obrazovkou a minibarem. Hosté mohou využít také restauraci, kde se podávají domácí a mezinárodní pokrmy, a wellness centrum s vířivkou, saunou a fitness centrem.

Hotel HyeLandz

Hotel HyeLandz se nachází asi 30 minut jízdy od kláštera Hovhannavank, ale nabízí krásné výhledy na Arménskou vysočinu a je obklopen přírodou. Hotel se skládá z jednoho hlavního dřevěného domu a několika samostatných chat. Má celkem 44 pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, televizí s plochou obrazovkou a minibarem. Hosté mohou využít také restauraci, kde se podávají tradiční arménské pokrmy a mezinárodní kuchyně, a wellness centrum s vířivkou, saunou a masážními salony.

Guest House Avan Dzoraget

Guest House Avan Dzoraget se nachází asi 45 minut jízdy od kláštera Hovhannavank, ale nabízí rozmanitost ubytování podél řeky Debed. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí užít si klidného a relaxačního pobytu v kontaktu s přírodou. Hosté mohou využít také restauraci, kde se podávají tradiční arménské pokrmy, a venkovní bazén, kde si mohou užít slunce a koupání. Guest House Avan Dzoraget nabízí samostatné pokoje, rodinné pokoje a apartmány.

Celkově lze říci, že Hovhannavank nabízí turistům mnoho možností ubytování. Záleží na vás, jakou variantu si vyberete. Základem vašeho rozhodnutí by měla být vaše touha po pohodlném ubytování a vaše preferovaná poloha vůči klášteru. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, wellness hotel nebo rodinný penzion, určitě si užijete skvělý pobyt v blízkosti tohoto významného dědictví Arménské apoštolské církve.


Počasí Arménie Hovhannavank


Arménie je krajina, ktorá sa nachádza v južnej Ázii a je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Hovhannavank, ktorý sa nachádza v Arménsku, je dôležitým miestom, ktoré navštívia mnohí turisti.

Počasie v Hovhannavanku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a preto sú zimy tvrdé a dlhé. Letá sú krátke a suché. Počas zimy, ktorá trvá od decembra do marca, sú teploty veľmi nízke a vietor môže byť veľmi silný. Teploty v zime sa môžu pohybovať okolo -10 až -15 stupňov Celzia.

V lete, ktoré trvá iba od júna do augusta, sú teploty priemerné a menej vlhké. Počas leta sú teploty v Hovhannavanku približne 20 až 25 stupňov Celzia, s malými zmenami v predpovedi počasia. Letné obdobie je obľúbenou turistickou sezónou, pretože počasie je veľmi príjemné a vhodné na vonkajšie aktivity.

Jeseň a jar sú prechodné obdobia v Hovhannavanku, ktoré sú charakterizované zmenami teplôt. V týchto obdobiach sa teploty môžu pohybovať od 5 do 15 stupňov Celzia a môžu sa vyskytnúť aj krátke obdobia dažďa.

Hovhannavank je známy svojou krásnou prírodou a jedinečným starobylým kláštorom. Aj keď počasie môže byť v zime tvrdé, navštíviť Hovhannavank v lete alebo na jeseň môže byť pre návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom. Je dôležité, aby návštevníci boli pripravení na zmenu počasia a mali oblečenie, ktoré je vhodné pre chladné počasie v zime alebo pre teplejšie dni v lete.

Ak navštívite Hovhannavank, nezabudnite si obzrieť miestnu kuchyňu a ochutnať miestne pokrmy. Miestny rozmanitý zaujímavý zemepis a prírodné scenérie sú čarovné a celé okolie je plné histórie a kultúry. Nech sa rozhodnete navštíviť Hovhannavank v akomkoľvek ročnom období, získate príležitosť spoznať Arménsko a jeho bohatú kultúru.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky