Hledejte nejlepší nabídky letenek

Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)

Letenka Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia – základna pro objevování nejjižnějšího bodu světa

Ushuaia, argentinské město na pobřeží Jižního oceánu, leží na jižním konci Jižní Ameriky a často je označováno za nejjižnější město světa. To ale není vše – nedaleko od Ushuaii se nachází mys Horn, který je dokonce nejjižnějším pevninským bodem planety. Pro milovníky výprav a expedic do nejodlehlejších koutů světa je Ushuaia nezbytnou základnou.

A jak se do Ushuaii dostanete? Nejlepší způsobem je samozřejmě letadlo. Způsobů, jak najít nejlevnější letenku, je hned několik. Nejprve se zaměřte na sezónu, kdy je letenka nejlevnější. V Ushuaii se nejlépe cestuje od října do dubna, kdy vládne mnohem teplejší klima, než je tomu během zbytku roku.

Další tip, jak ušetřit, je zakoupit letenku s přestupem. Lety se zastávkou jsou sice nevýhodné ze strany časové náročnosti, ale mohou vás při cestování do Ushuaii zachránit několik tisíc korun. Pokud to máte do Ushuaii blízko, může být pro vás možnost jízdy autem do města v Argentině nebo Chile. Pokud cestujete vysoko v sezóně, je ale tato varianta spíše vhodná pro ty, kdo se dobrodružství nebojí.

Kouzlo Ushuaii spočívá v naprostém odlišení od všeho, co známe. Zdejší krajina je prostě neuvěřitelná – můžete si vybrat mezi exkurzemi do Národního parku Tierra del Fuego nebo výlety na skalnaté ostrovy, kde můžete pozorovat mnoho živočišných druhů, jako jsou tučňáci nebo tuleni. V nejvzdálenějších zákoutích můžete objevovat přírodní krásy, jako jsou sopečné bahenní lázně nebo ledovcové jezera.

Ushuaia je také výborným výchozím bodem pro cestovatele, kteří se snaží dostat do Antarktidy. Existují zde společnosti nabízející plavby v oblasti jižního ledového oceánu, které mohou zahrnovat lodní plavby nebo ochutnávku tradic Domorodých kultur.

Nicméně pozor, cena let enky do Ushuaii záleží na výběru sezóny a na tom, jak brzo rezervujete. V červnu a srpnu je mnohem méně turistů, ale ceny jsou naopak mnohem vyšší. Proto pokud chcete navštívit tuto nezapomenutelnou destinaci, stojí zato objednat si letenku tak brzy, jak to jen jde.

Když máte letenku jistou, můžete se těšit na svůj pobyt ve městě a připravit se na objevování nejjižnějšího bodu světa. Prostě se těšte na naprosto odlišnou dovolenou, než na jakou jste zvyklí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


1. Jak se dostat do Ushuaii?
- Nejjednodušší způsob je letecky do letiště Ushuaia-Malvinas Argentinas, které je přístupné z Buenos Aires. Alternativně můžete jet trajektem z Punta Arenas v Chile nebo přijet autobusem z jiných argentinských měst.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Ushuaii?
- Navštivte Národní park Tierra del Fuego, prozkoumejte kanálové útesy, podívejte se na pinguíny na ostrově Martillo, vydejte se na horskou túru do Cordillera Martial nebo si užijte lyžování ve středisku Cerro Castor.

3. Jaké je počasí v Ushuaii?
- Počasí v Ushuaii je chladné a proměnlivé. Léto (leden až březen) má průměrnou teplotu kolem 10 °C, zatímco zima (červenec a srpen) má průměrnou teplotu kolem 0 °C. Může být velmi větrno a deštivo.

4. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Ushuaii?
- Nejlepší doba k návštěvě Ushuaii je během léta (leden až březen), kdy teploty stoupají a příroda je ve své plné kráse. Pokud máte zájem o zimní sporty, zima (červenec a srpen) je také skvělá doba.

5. Existují nějaké omezení v Národním parku Tierra del Fuego?
- Ano, v národním parku platí některá omezení. Například je zakázáno rozdělávat oheň, úplně do parku si nesmíte brát vlastní jídlo a také je nutné si zakoupit vstupenku předem.

6. Je třeba mít předem rezervované ubytování v Ushuaii?
- Je doporučeno mít předem zajistěné ubytování, protože Ushuaia je oblíbenou turistickou destinací a může být obtížné najít volné ubytování na poslední chvíli.

7. Kolik času je potřeba strávit v Ushuaii?
- Doporučuje se strávit v Ushuaii minimálně 3 dny, abyste mohli prozkoumat hlavní atrakce a vychutnat si místní přírodu. Pokud se chystáte na horské túry nebo další outdoorové aktivity, můžete zde strávit i více času.

8. Jsou v Ushuaii dostupné bankomaty a směnárny?
- Ano, v Ushuaii jsou k dispozici bankomaty a směnárny, které vám umožní získat hotovost nebo vyměnit peníze za argentinské peso.

9. Je zde bezpečno cestovat po Ushuaii?
- Ushuaia je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Je však vždy důležité být obezřetní a chránit své cennosti, stejně jako v jakémkoli jiném turistickém městě.

10. Můžete provést výlety do Antarktidy z Ushuaii?
- Ano, některé cestovní agentury nabízejí výlety do Antarktidy s odchodem z Ushuaii. Tyto výlety jsou však obvykle velmi drahé a vyžadují předem rezervovaní.


Dovolená Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina: Ushuaia – nejjižnější bod světa a země dobrodružství

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dobrodružství a objevování nových míst, pak je pro vás Argentina a její nejjižnější město Ushuaia tím pravým místem pro vaši dovolenou. Nachází se na ostrově Ohňová země a je známé jako "Brána k Antarktidě". Toto město nabízí nejen nádhernou přírodu a úchvatnou krajinu, ale také spoustu dobrodružných aktivit, které vám zajistí nezapomenutelné zážitky.

Začněte svou návštěvou tím, že se podíváte na samotné město Ushuaia. Přestože je malé, nabízí bohatou historii a kulturu. Projděte se jeho úzkými uličkami a obdivujte tradiční dřevěné domy. Navštivte Muzeum Kostiček, které vám přiblíží historii původních obyvatel této oblasti - indiánského kmene Yámana. Při procházce přístavem nezapomeňte navštívit také Falklandské muzeum, které představuje historii Falklandských ostrovů a jejich problematický vztah s Argentinou.

Další zastávkou by měl být Národní park Ohňová země. Tento národní park je jedinečným místem, které nabízí nádhernou přírodu a neuvěřitelnou různorodost v krajině. Pojďte objevovat horské vrcholky, ledovcová jezera a zasněžené lesy. Pro milovníky trekkingu je tady připraveno mnoho tras, které vás provedou krásnými scenériemi až k nejjižnějšímu bodu na pevninské části světa - mysu Horn.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na moře, je tu možnost podniknout výlet lodí po Beagleově průlivu. Během této plavby budete mít možnost spatřit mnoho mořských ptáků, tuleně a ve velmi šťastném případě i velryby. Vydejte se také na nedaleké ostrovy s koloniemi tučňáků a zážitek z jejich pozorování vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud vás přitahují extrémní sporty, pak v Ushuaii nebudete zklamáni. Můžete si zde zaskákat na skocích bungee, vyrazit na snowboarding do okolních hor nebo se věnovat sjezdovému lyžování. Pro ty odvážnější je tu možnost absolvovat turistiku na ledovci Martial nebo jízdu na člunu mezi ledovci.

V Ushuaii samozřejmě nemůžete vynechat unikátní příležitost navštívit Antarktidu. Z přístavu lze vyplout na plavbu k předbraním bílého kontinentu. Navštivte pinguiní kolonie, sestupte z lodi na ledovcové pobřeží a dotkněte se tak jižního pólu světa.

Dovolená v Ushuaii v Argentině je dobrodružstvím, které nikdy nezapomenete. Toto malé město nabízí nádhernou přírodu, bohatou historii a spoustu adrenalinových zážitků. Ať už se vydáte na hory, do moře nebo na antarktickou plavbu, nezapomeňte si pamatovat fotoaparát, abyste si mohli odnést nádherné vzpomínky na tento nejjižnější bod světa.


Počasí Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Ušuaia je malé město, které se nachází v Argentině a je považováno za nejjižnější osídlené místo na světě. Leží v provincii Tierra del Fuego, Patagonie, a je obklopeno nádhernou přírodou, včetně Andských hor a Beagleova průlivu.

Jednou z hlavních charakteristik počasí v Ušuaii je jeho nestabilita. Město se nachází v subpolárním klimatickém pásmu, což znamená, že počasí je proměnlivé a nerudí se žádným pravidelným vzorcem. V Ušuaii můžete zažít všechny čtyři roční období během jediného dne.

Letní měsíce, které jsou prosinec až únor, jsou nejteplejší období v Ušuaii, ale to neznamená, že je počasí horké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 stupňů Celsia, ale může stoupat až k 20 stupňům. Díky poloze města blízko Antarktidy dochází často k silným větrům a chladným bouřím. Slunce v létě zůstává vysoko nad obzorem a dny jsou dlouhé.

Podzim a jaro přicházejí rychle a jsou charakterizovány rychlými změnami počasí. Ráno může být chladno a mlhavo, ale během dne se teplota může zvýšit na příjemných 15-20 stupňů. Příroda je v těchto obdobích krásná, květiny začínají kvést a listí na stromech mění barvu.

Zima, která trvá od června do srpna, je nejchladnějším obdobím v Ušuaii. Teploty často klesají pod bod mrazu, přičemž průměrná teplota je kolem -1 až 5 stupňů Celsia. Sníh je častý a může pokrýt celé město, což vytváří nádherný zimní scenérii. Slunce se nedostává příliš vysoko nad horizont, takže dny jsou krátké a večery dlouhé.

Kvůli nepředvídatelnému počasí je dobré být připraven na všechny podmínky, když navštívíte Ušuau. Doporučuje se mít s sebou oblečení vrstvené a teplé, včetně bundy, rukavic a čepice. Pokud se chystáte na outdoorové aktivity, jako je turistika nebo plavba po Beagleově průlivu, měli byste se také vybavit deštníkem a vodotěsným oblečením.

Navštívit Ušuaiu, nejjižnější bod světa, je nevyzpytatelný a vzrušující zážitek. Když se tam podíváte, připravte se na rychlé změny počasí a užijte si pohled na nádhernou přírodu, kterou Argentina nabízí.


Ubytování Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina - Ushuaia (nejjižnější bod světa)

Ushuaia, často nazývaná také "Královna Jižního oceánu", je malé město nacházející se na západním pobřeží Argentina v provincii Tierra del Fuego. Ushuaia se pyšní titulem nejjižnějšího osídleného místa na světě a často ji lidé označují jako bránu do Antarktidy.

Toto malebné město nabízí nádherné scenérie obklopené Andskými vrchy a balvany ležícími na březích Jižního oceánu. Ušato vypadající hory a ledovce, které se dotýkají moře, tvoří neuvěřitelné panorama. Místní příroda je jedinečná díky své více než rozmanité biodiverzitě, což přitahuje turisty z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Ushuaiu, určitě nebudete mít problém s ubytováním. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních resortů až po levnější hostely a penziony. Vybrat si můžete z několika možností v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

Jedním z nejvíce doporučovaných míst pro ubytování je centrum města Ushuaia. Tyto hotely a ubytovny jsou ideálně situovány a nabízí snadný přístup k hlavním atrakcím a restauracím. Mnoho z nich také poskytuje spektakulární výhledy na Andské hory a Tierra del Fuego Národní park.

Další možností je ubytování v blízkosti pobřeží Jižního oceánu. Tyto hotely a apartmány vám umožní být na dosah k vodním aktivitám a krásným plážím. Můžete si užít plavbu výletní lodí k pozorování tučňáků a jiného místního mořského života.

Pro ty, kteří hledají trochu více dobrodružství, je tu možnost ubytování v horských chatách nebo kempování v okolí Ushuaii. Tato možnost je ideální pro horolezce, turisty a milovníky přírody. Ve společnosti odborníků si můžete vychutnat outdoorové aktivity, jako je horolezectví, trekking nebo jízda na horském kole.

Během pobytu v Ushuaii byste neměli minout příležitost navštívit Tierra del Fuego Národní park. Tento národní park je domovem mnoha ohromujících přírodních scenérií, vodopádů, jezer a lesů. Turisté mají šanci spatřit vzácná zvířata, jako jsou guanaca, andská liška a dokonce i kondory.

Kromě toho můžete také vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je kajakování, plachtění nebo rybaření. Ushuaia je známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro rybolov lososů a lacha. Místní vodní prostředí je hojně obýváno různými mořskými živočichy, což představuje nezapomenutelnou zkušenost.

Ushuaia, ležící na konci světa, je jedinečným cílem pro dobrodruhy, přírodovědce a milovníky přírody. Pokud hledáte odpočinek uprostřed úchvatné krásy přírody a neuvěřitelného dobrodružství, není lepší místo než Ushuaia. Připravte si krosnu, fotoaparát a připravte se na nezapomenutelný pobyt v jednom z nejúžasnějších míst na Zemi.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky